W poniedziałek, 7 października 2019 r., do Instytutu Języków Obcych przybyła grupa studentów z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Mołdawii w ramach programu Study Tours to Poland. Uczniowie zza wschodniej granicy zostali przywitani przez wykładowców i studentów filologii rosyjskiej, którzy przygotowali prezentację o Instytucie Języków Obcych oraz test dotyczący Unii Europejskiej. Studenci zwiedzili nasz instytut. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się sala z kabinami do tłumaczeń symultanicznych.

Dzień wcześniej goście mieli okazję zwiedzić Sądecki Park Etnograficzny. Chociaż pogoda nie dopisała udało się zobaczyć stare domostwa, dowiedzieć się jak wyglądała ceremonia ślubna i wesele w kulturze Lachowskiej oraz porównać jak wyglądały pomieszczenia w domach mnichów, nauczycieli i posłów. Gościom towarzyszyli studenci II roku filologii rosyjskiej pod opieką mgr Anny Pych. 

W sobotę, 12 października 2019 r., studenci filologii rosyjskiej wraz z opiekunami Anną Pych i Barbarą Kaufman udali się do Zagrody Lachowskiej Kubalówka, gdzie po raz kolejny spotkali się z gośćmi programu Study Tours to Poland. W tym malowniczym miejscu można zapoznać się z kolekcją eksponatów prezentujących kulturę lachowska. Znajduje się tam chata chłopska z połowy ubiegłego wieku oraz spichlerz i kuźnia.

Naszym gościom życzymy dalszego miłego pobytu w Nowym Sączu!

Tekst i zdjęcia: mgr Anna Pych, mgr Anna Cetnarowska