W dniu 13 czerwca 2019 r. w Instytucie Technicznym PWSZ w Nowym Sączu, odbyło się oficjalne rozdanie nagród przyznanych w osiemnastej edycji Konkursu Informatycznego.

Tradycyjnie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu Sądecczyzny zmierzyli się z zadaniami z zakresu programowania.

Przygotowane przez organizatorów zadania pozwoliły wykazać się młodym ludziom znajomością algorytmiki i matematyki w programowaniu w językach wysokiego poziomu. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem prezentowanej wiedzy i umiejętności.

Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu Informatycznego czuwali dr inż. Józef Zieliński i dr Grzegorz Litawa, wykładowcy z zakładu informatyki, wspierani przez studentów z Koła Naukowego Informatyków.

Organizowany cyklicznie przez Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu konkurs ma na celu odkrywanie i rozwijanie talentów informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem nowych trendów w dziedzinie programowania.

Laureatów konkursu przywitał dr hab. inż. Stanisław Pytel - wicedyrektor Instytutu Technicznego, gratulując osiągniętych wyników.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy listę laureatów XVIII edycji Konkursu dla młodych informatyków w edycji 2019.

Wyniki konkursu dla gimnazjów:

1. Piotr Zborowski
2. Mateusz Żelasko
3. Weronika Zacłona

Wyniki konkursu dla szkół średnich:

1. Witold Dziadosz
2. Dariusz Wiktorowski
3. Konrad Groń

Laureatom gratulujemy!

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Konkursu informatycznego!