Pieniądze trafiły do Instytutu Technicznego.

Kierunek Mechatronika w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu może się pochwalić jednym z najlepszych programów nauczania w kraju. Program został wysoko oceniony przez zespół ekspertów Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, który przyznał Instytutowi Technicznemu milion złotych dotacji na jego rozwój.

Uczelnia opracowała tok nauczania wspólnie z największymi sądeckimi firmami z branży przemysłowej, z którymi współpracuje od kilku lat. Dzięki temu studenci w praktyce poznają zasady inżynierii i udoskonalania urządzeń mechanicznych, za pomocą elektroniki.

-Wiem, że niektórzy pracodawcy bardzo sobie cenią taką współprace, dlatego, że jest to doskonała możliwość wyłonienia potencjalnych, dobrych kandydatów do pracy- mówi Marek Aleksander, dyrektor Instytutu Technicznego w sądeckiej PWSZ.

- W tej chwili zwrócili się do nas przedstawiciele jednej z sądeckich firm z prośbą o znalezienie pracowników, ponieważ mają kilka wolnych stanowisk. Okazało się to trudne bo większość naszych studentów, mimo, że jeszcze studiuje to podjęła już pracę- dodaje M. Aleksander.

Warto podkreślić, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, jako jedyna tego typu uczelnia w kraju otrzymała dotację. W sumie do konkursu Ministerstwa Edukacji zgłoszono 207 projektów, z czego 62 zostały wyróżnione.

Jak zapowiadają władze Instytutu Technicznego, dotacja w całości zostanie przeznaczona na zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego, specjalistyczne praktyki dla studentów oraz szkolenia dla wykładowców.

Bartosz Niemiec/aw

Źródło: Radio Kraków małopolska - 26.11.2012

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/AWOK-92ELNS