Na zaproszenie rektora PWSZ dr. hab. inż. Mariusza Cygnara dzisiaj (29 sierpnia) odwiedził Uczelnię wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Była to okazja do zaprezentowania obiektów i potencjału Instytutu Zdrowia wraz z Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej oraz Instytutu Kultury Fizycznej.  

Wizyta związana jest z planami rozwojowymi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, wkrótce Akademii Nauk Stosowanych. Uczelnia jest zaangażowana w przygotowanie wniosków o utworzenie kierunku lekarskiego oraz położnictwa. Zaawansowane przygotowania do rozbudowy Instytutu Zdrowia w związku z aplikowaniem o w/w kierunki jest szansą dla regionu w kreowaniu niezbędnych zawodów, które są kluczowe dla zdrowia mieszkańców.

W spotkaniu uczestniczyli także: poseł na Sejm RP Patryk Wicher, zastępca dyrektora Departamentu Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Radosław Grochal, prorektor PWSZ dr Halina Potok, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej dr inż. Witold Bodziony, zastępca dyrektora IKF dr Monika Bigosińska oraz dyrektor Monoprofilowego Centrum Symulacji dr Dorota Ogonowska.