• Już nie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa a Akademia Nauk Stosowanych; www.radiokrakow.pl
  • PWSZ zmienia się w Akademię Nauk Stosowanych; www.starosadeckie.info

Już nie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa a Akademia Nauk Stosowanych

www.radiokrakow.pl; 2022.09.29

Sądecka uczelnia w sobotę oficjalnie przyjmie nową nazwę. Dzięki temu będzie mogła sięgać po dodatkowe dotacje i starać się o możliwość kształcenia lekarzy. Ta zmiana oznacza także większy prestiż – tłumaczy Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy PWSZ w Nowym Sączu.

Zmienia się status, ale przyjęto też nowy statut i instytuty zostaną przekształcone na wydziały. Zamiast dyrektorów instytutów będą dziekani wydziałów. To zmiana, która przełoży się na akredytację - do tej pory uczelnia była jednowydziałowa.

 W najbliższy poniedziałek w sądeckiej Akademii Nauk Stosowanych rozpocznie naukę ok. 3,5 tys. studentów. Inaugurację 25. roku akademickiego w historii uczelni zaplanowano w nowym budynku Wydziału Ekonomicznego przy Alejach Wolności.

Link do informacji źródłowej: https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/nowy-sacz/juz-nie-panstwowa-wyzsza-szkola-zawodowa-a-akademia-nauk-stosowanych

PWSZ zmienia się w Akademię Nauk Stosowanych

www.starosadeckie.info; 1 października, 2022

Dzisiaj Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu została przekształcona w Akademię Nauk Stosowanych. Dzięki tej zmianie uczelnia stanie się bardziej prestiżowa, ale również możliwy będzie jej szerszy rozwój. – Będzie się to wiązało z możliwością pozyskiwania w szerszym niż dotychczas obszarze środków finansowych – przyznaje rektor uczelni Mariusz Cygnar.

Dotychczas uczelnia uprawniona była bowiem do pozyskiwania środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Gdy stanie się akademią, otworzy się przed nią droga do pozyskiwania też środków Narodowego Centrum Nauki.

Link do informacji źródłowej: https://www.starosadeckie.info/edukacja/pwsz-zmienia-sie-w-akademie-nauk-stosowanych/