W czwartkowy poranek  25.05.2023 r. czerwony szlak z Rytra w kierunku Cyrli dosłownie ożył gwarnymi masami studentów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, którzy tego dnia uczestniczyli w Rajdzie o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Choć początkowo pogoda sprawiała dosyć ambiwalentne wrażenie - nie rozpieszczając mgłą wilgotnego poranka - nie zniechęciła jednak uczestników do licznego wzięcia udziału w wydarzeniu.

W ramach Rajdu reprezentacje poszczególnych roczników i kierunków Wydziału Nauk o Zdrowiu brały udział w konkurencjach takich jak: test wiedzy (z zakresu pierwszej pomocy i pielęgniarstwa), przeciąganie liny, sztafeta w workach, strzelanie z łuku oraz rzut strzykawką do "..............." (w tej roli balony z zasobów promocyjnych Wydziału).

Równolegle licznie przybyli Studenci i Pracownicy WNoZ oraz grupa studentów Wydziału Nauk Humanistycznych doskonale bawili się przy ognisku w rytmie biesiadnej i turystycznej muzyki (były nawet gitary).

Puchar Dziekana WNoZ wygrał I rok kierunku Ratownictwo Medyczne. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno zespoły: III-go roku Pielęgniarstwa i II-go roku Ratownictwa Medycznego.

Puchar oraz medale w imieniu Dziekana WnoZ Pana dr n. med. Ryszarda Gajdosza prof. ANS wręczyły: Pani Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu - mgr Urszula Cisoń-Apanasewicz oraz Pani Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr Halina Potok.

Serdeczne podziękowania dla Pani mgr Stanisławy Drzyzgi oraz pierwszego roku kierunku Ratownictwo medyczne za profesjonalne przygotowanie, organizacje tego wydarzenia.

Rajd zakończył się w okolicach godziny 14:00, a jego uczestnicy wrócili do domów - nieco zmęczeni, ale z pewnością  w doskonałych nastrojach.

Bartosz Ogurek, starosta RM I 2022-25