Aneta Plechta, Julia Tomasiak i Anna Tomasiak, studentki II roku e-Administracji na Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu były uczestniczkami Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego „Instytucja partnerstwa publiczno-prywatnego. Aspekt teoretyczno-praktyczny” na Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Dodatkowo za udział w części warsztatowej otrzymały III nagrodę w konkursie naukowym zorganizowanym w ramach wydarzenia.

Studentki e-Administracji

Ogólnopolskie Seminarium Naukowe „Instytucja partnerstwa publiczno-prywatnego. Aspekt teoretyczno-praktyczny” odbyło się 26 listopada na Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

- W konferencji uczestniczyły prawnicze i turystyczne koła naukowe, w tym nasze Akademickie Koło Turystyczne „Kuklik”, które zostało zaproszone przez organizatorów - zaznacza dr Sylwia Sadowska, opiekun Koła i adiunkt w Katedrze Administracji Wydziału Nauk Ekonomicznych ANS.

Członkinie Akademickiego Koła Turystycznego „Kuklik”: Aneta Plechta, Julia Tomasiak i Anna Tomasiak, studentki II roku e-Administracji miały okazję zaprezentować referat pt. „Zespół Rekreacyjny Park Wodny STAWY jako alternatywne partnerstwo publiczno-prywatne”.

- Chciałyśmy przybliżyć działalność starosądeckich Stawów, które nie są partnerstwem publiczno-prawnym w myśl ustawy, tylko stosunkiem cywilnoprawnym. Warte podkreślenia jest to, że miałyśmy wcześniej okazję spotkać się z Burmistrzem Starego Sącza Jackiem Lelkiem, który odpowiedział na nasze wszystkie pytania i pomógł dobrze zrozumieć temat – mówi Aneta Plechta.

Inne referaty podczas katowickiego seminarium dotyczyły rożnych aspektów funkcjonowania formuły partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Wystąpienia obejmowały zarówno analizy teoretyczne, jak i praktyczne zastosowanie PPP, co pozwoliło uczestnikom zdobyć szeroką perspektywę na znaczenie tego modelu w realizacji projektów infrastrukturalnych, turystycznych i społecznych – dodaje Julia Tomasiak.

Studentki

Drugą część  Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego „Instytucja partnerstwa publiczno-prywatnego. Aspekt teoretyczno-praktyczny” stanowiły warsztaty, podczas których uczestnicy: studenci różnych kierunków musieli wykazać się wiedzą i zdolnościami do dobrej współpracy.

- Podzieleni na małe zespoły pracowaliśmy nad projektami nowych przestrzeni miejskich o charakterze turystyczno-rekreacyjnym z wykorzystaniem mechanizmów partnerstwa publiczno-prywatnego – zaznacza Anna Tomasiak.

Warsztaty miały charakter konkursowy. Komisja złożona z ekspertów z różnych dziedzin: prawa, turystyki i zarządzania wyróżniła najlepsze zespoły. Studentki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu otrzymały III nagrodę. Ich sukces został także doceniony przez władze Wydziału Nauk Ekonomicznych: Dziekan dr Anetę Oleksy-Gębczyk i Prodziekan dr Paulinę Rydwańską.

- Cieszymy się z naukowej aktywności naszych studentów. Już od kilku lat na Wydziale Nauk Ekonomicznych przyjęliśmy taką formułę, aby co dwa lata organizować ogólnopolskie sympozjum kół naukowych, na które przyjeżdżają koła z całej niemal Polski, oraz co dwa lata wewnętrzne seminarium kół naukowych funkcjonujących w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - zaznacza dr Aneta Oleksy-Gębczyk. - Pozwala to naszym studentom na nawiązywanie nowych, nie tylko naukowych znajomości, ale także jest cennym doświadczeniem podczas ich nauki i rozwoju - dodaje dr Paulina Rydwańska.