STATISTICA Zapisy na bezpłatne szkolenie dla studentów i pracowników
Zapraszamy studentów i pracowników wszystkich wydziałów i jednostek ANS w Nowym Sączu na bezpłatne szkolenie z programu Statistica, w formie prezentacji on-line pt.: „Zastosowania statystyki w planowaniu i analizie wyników badań empirycznych oraz wspomaganie analizy statystycznej w programie Statistica”,które odbędzie się 7 marca 2024 r. w godz. 9:00-13:30 w formie on-line.
Szkolenie przeprowadzą reprezentanci firmy StatSoft Polska Sp. z o.o. z Krakowa. W czasie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak efektywnie wykorzystać narzędzia analizy danych Statistica w badaniach naukowych i dydaktyce. Liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Informujemy także o możliwości dołączenia do licencji Statistica.
Rejestracja chętnych do udziału w szkoleniu odbywa się za pomocą strony internetowej: www.statsoft.pl/SiteLicense/ANSNS2024
Szczegółowy program szkolenia:
- Planowanie badań empirycznych i analiza ich wyników – spojrzenie analityka
- Przykład wprowadzający
- Elementy statystyki opisowej
- Wspomaganie analizy statystycznej w Statistica
- Wybrane zagadnienia wnioskowania statystycznego
- Statystyczne podejście do formułowania i weryfikacji hipotez badawczych
- Testy istotności różnic – merytoryczne i statystyczne kryteria ich wyboru
- Błędy wnioskowania, moc testu
- Dobór, wykonanie i interpretacja wyników wybranych testów, obliczanie mocy testu i szacowania liczebności próby
- Przykład analizy wariancji
- Wybrane zagadnienia analizy współzależności zjawisk
- Wprowadzenie do zagadnienia modelowania statystycznego
- Analiza korelacji i regresji
Organizator: StatSoft Polska Sp. z o.o. we współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
![]()
ul. Kraszewskiego 36, 30-110 Kraków e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Odsłony: 1987
Akademickie Biuro Karier z wizytą doradczą u członków Koła Naukowego Pedagogów
W dniu 12 lutego 2024 r. członkowie Koła Naukowego Pedagogów z Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki uczestniczyli w 3 – godzinnej usłudze doradczej pt. Rozmowa kwalifikacyjna – proces rekrutacji i autoprezentacja” prowadzonych przez Ewelinę Kasalik-Kowal z Akademickiego Biura Karier. Podczas zajęć studenci m.in. nabyli wiedzę dotyczącą prawidłowości występujących w procesie rekrutacyjnym, dokonania prawidłowej autoprezentacji oraz poznali typowe błędy popełniane podczas rozmowy kwalifikacyjnej i podczas przygotowywania wniosków aplikacyjnych.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=590#sigProId720c4dfa3d
- Odsłony: 2438
Vivant studenci PRiR ! Magazyny „DEADLINE” i „ANSPIRACJE” robią furorę
Studenci I i II roku kierunku Public relations i reklama wydali na zaliczenie przedmiotu Kreatywne pisanie/ Redakcja tekstu (prowadzonego przez dr. hab. Macieja Malinowskiego, prof. ANS) magazyny w wersji tradycyjnej, papierowej. Pierwszy nazywa się „DEADLINE”, drugi „ANSPIRACJE”.
Pisma są pod każdym względem profesjonalne: merytorycznym (różnorodność tematyczna), sposobu napisania (poprawność językowa) i edytorskim (layout, papier, kolorowy druk).
Piękne przygotowanie graficzne magazynów i ich wydrukowanie było możliwe dzięki przychylności Miasta Nowy Sącz i prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, który dofinansował obydwa wydania.
W pierwszej kolejności z gratulacjami dla studentów i dr. hab. Macieja Malinowskiego, prof. ANS pospieszyły dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki ANS dr hab. Zdzisława Zacłona, prof. ANS i prodziekan Bogusława Gaweł, doceniając pomysł, olbrzymią pracę i zaangażowanie wszystkich przy tworzeniu magazynów.
Studenci PRiR nie kryją radości i dumy z wydania swoich pism. Redaktor naczelna „DEADLINE’U” Katarzyna Pawlica napisała we Wstępniaku:
– Pismo jest owocem przełamania się młodych dorosłych ludzi do pisania, pokazania problemów, z jakimi musimy się borykać. Włożyliśmy w „Deadline” całe serce, spędziliśmy nad nim długie godziny.
Podobne odczucia towarzyszyły redaktor naczelnej „ANSPIRACJI” Zuzannie Aleksander:
– Dla większości koleżanek i kolegów zamieszczenie tekstu w „ANSPIRACJACH” jest debiutem pisarskim, ale kto wie: może równocześnie początkiem czegoś więcej? Opisaliśmy osobiste historie, swoje pasje i hobby, sporo miejsca poświęciliśmy tatuażom, memom, cosplayowi, podróżom, makijażowi i wirtualnej rzeczywistości. Dotknęliśmy również poważniejszych tematów: zaburzeń psychicznych i fobii strachu. Niektóre koleżanki sięgnęły nawet po wymagający gatunek literacki, jakim jest opowiadanie, i tak powstały teksty, którymi – wierzymy w to gorąco – będą się mogły pochwalić.
POBIERZ:
- Odsłony: 1244
Inteligentne domy, szklarnie, parkingi czy garaże. Obrony prac dyplomowych to popis kreatywności studentów Wydziału Nauk Inżynieryjnych ANS
Na przełomie stycznia i lutego 2024 roku 120 studentów Wydziału Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu obroniło tytuł inżyniera. Często ich pracom dyplomowym towarzyszyły pieczołowicie przygotowane makiety i instalacje. Pomysły młodych inżynierów mogą na co dzień ułatwić prowadzenie domu, przedsiębiorstwa czy gospodarstwa rolnego, a nawet poprawić funkcjonowanie miejskiej infrastruktury.

Dawny Instytut Techniczny PWSZ, a dziś Wydział Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu to prawdziwa kuźnia talentów. Od lat na kierunkach: Mechatronika, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji czy Informatyka powstają niebanalne prace inżynierskie i magisterskie. Niedawno przedstawialiśmy pracę Mateusza Górszczyka, studenta Mechatroniki, który zdobył tytuł inżyniera przenosząc napęd elektryczny do motocykla crossowego, zaś inny student kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji Marcin Pietruch własnoręcznie wykonał z drewna orzecha włoskiego korpus gitary elektrycznej typu Stratocaster, a następnie przeprowadził badania pod względem tłumienia i przenoszenia drgań z podobną gitarą produkcji Ibanez z drewna jesionowego.
Za nami zimowe obrony prac inżynierskich. Do egzaminów z powodzeniem podeszło 120 studentów Wydziału Nauk Inżynieryjnych ANS. Tym razem wiele prac skupiło się na projektowaniu inteligentnych rozwiązań dla gospodarstw domowych, firm czy miejskiej infrastruktury. Oto niektóre z nich…
Szymon Motyka przygotował aplikację do zarządzania systemem Smart Home.
- W ramach pracy inżynierskiej zaprojektowałem makietę inteligentnego domu, w którym wszystkimi czynnościami możemy sterować dzięki aplikacji w smartphone’ie. Całość została zrealizowana w oparciu o mikrokomputer Raspberry Pi – zaznacza Szymon.
Kilka kliknięć w komórkę, a w jego modelu domu otwierają się drzwi, okna czy brama garażowa, zapala światło.

Student Mechatroniki Sebastian Kulpa zaprojektował system inteligentnej szklarni na bazie mikrokontrolera Arduino.
- Celem pracy było zaprojektowanie, a następnie wykonanie makiety inteligentnej szklarni przeznaczonej do uprawy pomidorów. W obecnych czasach i łatwej dostępności do elementów elektronicznych (sterujących i wykonawczych), budowanie inteligentnych systemów jest stosunkowo proste i skuteczne w działaniu – wyjaśnia Sebastian.
Jego inteligentna szklarnia wyposażona została w maty grzewcze, lampy, wentylatory oraz pompy wody. Elektronika wykorzystana w projekcie została dobrana pod mikrokontroler, a prace nad makietą zostały wykonane własnoręcznie z zastosowaniem elektronarzędzi oraz dostępnych materiałów.
Projekt koncepcyjny inteligentnego parkingu samochodowego sterowanego mikrokontrolerem z rodziny Arduino to temat pracy Artura Homy. Projekt stanowi kompleksowe podejście do problemu zarządzania parkingiem miejskim. Wykorzystując zaawansowane technologie oparte na mikrokontrolerze Arduino, może bardzo pomóc rozwiązać wiele problemów np. ze znalezieniem wolnego miejsca czy efektywnym zarządzaniem miejscami do parkowania.

Mateusz Kuzak przygotował Projekt koncepcyjny systemu inteligentnego garażu samochodowego w oparciu o mikrokontroler Arduino. Centralnym punktem jego projektu było stworzenie systemu sterowania bramą garażową za pomocą aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększono wygodę użytkowania.
„Funkcja sterownia oświetleniem z poziomu aplikacji to kolejny element który zwiększa wygodę użytkowania i pomaga znacznie obniżyć zużycie energii elektrycznej. Wykorzystany czujnik temperatury i wilgotności do sterowania automatyczną pracą wentylatora, pozwala na utrzymanie optymalnych warunków w pomieszczeniu” – czytamy w założeniach projektu.
W ramach prac powstały także m.in. skaner 3D oparty na mikrokontrolerze oraz wyświetlacz LED w oparciu o mikrokontroler z rodziny ARDUINO i wiele innych praktycznych projektów.
Aktualnie na Wydziale Nauk Inżynieryjnych trwa rekrutacja na studia magisterskie. Od 19 lutego 2024 r. planowane jest uruchomienie studiów drugiego stopnia na kierunkach: Zarządzanie i inżynieria produkcji, Informatyka oraz Mechatronika. Studia trwają tylko trzy semestry. Zajęcia będą realizowane w formie stacjonarnej (bezpłatnie) oraz niestacjonarnej.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=590#sigProId1c2f632c8f
- Odsłony: 2121
140. Sądeckie Konwersatorium Naukowe z dr Anną Lukanovą-Jakubowską
Gościem specjalnym 140. Sądeckiego Konwersatorium Naukowego była dr Anna Lukanova-Jakubowska – trener, fizjolog i wykładowca, która w swojej bogatej karierze zawodowej miała okazję współpracować z wybitnymi sportowcami pokroju złotego medalisty olimpijskiego Zbigniewa Bródki czy zawodników klubu Paris Saint-Germain. Pani Doktor wygłosiła wykład pt. „Fizjologia z punktu widzenia praktyki” oraz poprowadziła szkolenie: „Badanie wydolnościowe i jego zastosowanie w programowaniu treningu” dla członków Koła Naukowego z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego.
Dr Anna Lukanova-Jakubowska na co dzień pracuje na Politechnice Opolskiej, gdzie od kilkunastu lat jest adiunktem na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Przed laty była reprezentantką Bułgarii w short tracku, a po zakończeniu kariery sportowej i studiów zajęła się trenowaniem łyżwiarzy. W latach 2005–2012 trenowała Mistrza Olimpijskiego z Sochi Zbigniewa Bródkę, w latach 2015–2018, Kadrę Polski w short tracku (wychowała wielu Mistrzów Polski, z którymi zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie), a następnie trenowała Kadrę Turcji w short tracku (2018–2021).
- Kiedy przed laty kończyłam studia i rozpoczynałam swoją pracę jako trener okazało się, że niewiele wiem o fizjologii wysiłku sportowego. Przeczytałam wiele naukowych opracowań, ale niekoniecznie sprawdzały się one w codziennej praktyce. Podobne doświadczenie ma wielu trenerów, z którymi mam okazję dziś współpracować. Niekoniecznie chcą się zagłębiać w tabelki i cyfry, a chcieliby mieć przy sobie osobę, która się na tym po prostu zna – mówiła dr Anna Lukanova-Jakubowska.
Po zakończeniu swojej trenerskiej przygody Lukanova-Jakubowska zajęła się właśnie fizjologią wysiłku fizycznego. Efektem jej pracy z wieloma sportowcami (w tym nawet piłkarzami klubu Paris Saint-Germain) jest cenna w świecie sportu książka „Fizjologia z punktu widzenia praktyki”. To właśnie w oparciu o swoje badania i spostrzeżenia Pani Doktor poprowadziła ponad godzinny wykład, który zakończył się mnóstwem pytań od zainteresowanych studentów Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Doktor Anna Lukanowa-Jakubowska poprowadziła także szkolenie „Badanie wydolnościowe i jego zastosowanie w programowaniu treningu” dla członków Koła Naukowego z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, na którym przeprowadzone zostały badania wydolnościowe zawodników i amatorów sportu.
Organizatorami 140. Sądeckiego Konwersatorium Naukowego byli: dr Piotr Czech i dr Barbara Szpotowicz-Czech, adiunkci Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, opiekunowie Koła Naukowego EBM (Evidence Based Medicine). Konwersatorium otworzył dr inż. Witold Bodziony – Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=590#sigProIdb1c4fb600e
- Odsłony: 2059
Kolejne zajęcia z doradztwa zawodowego w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu
W dniach 22-23 stycznia 2024 r. uczniowie z Zespołu Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego prowadzonych przez Ewelinę Kasalik-Kowal z Akademickiego Biura Karier naszej Uczelni.
Tematem pierwszego dnia zajęć było „Rozpoznawanie zainteresowań zawodowych kluczem do sukcesu zawodowego” w których udział wzięła klasa III LO. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in., że dobre poznanie swoich mocnych i słabych stron, swoich zainteresowań, dokonania adekwatnej samooceny itp. pozwoli im ustalić, w jakiej dziedzinie oraz w jakim zawodzie mają największe szanse na odniesienie sukcesu – zarówno edukacyjnego, jak i zawodowego.
W drugim dniu zajęć pt. „Moja edukacja – moja przyszłość” udział wzięli uczniowie klasy 7 SP. Na zajęciach poznali system edukacji w Polsce oraz charakterystykę liceum, technikum oraz szkoły branżowej I. stopnia m.in., ile trwa nauka w danej szkole, jakie są egzaminy i przedmioty szkolne, co można dalej robić po ukończeniu szkoły oraz przykładowe zawody i profile. Podczas zajęć uczniowie uzyskali także informacje, że jest wiele sposobów na to, aby dowiedzieć się, jacy jesteśmy i co lubimy. Im częściej będziemy próbować różnych zajęć, tym większą mamy szansę na podejmowanie trafnych decyzji i dokonywanie wyborów, które dadzą nam satysfakcję.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=590#sigProIdb1bd424232
- Odsłony: 1437
Studentka ANS nominowana do zaszczytnego tytułu Sądeczanin 2023 Roku!
Studentka Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, utytułowana kajakarka górska, Klaudia Zwolińska została nominowana do tytułu Sądeczanin 2023 Roku! Głosowanie trwa do 25 stycznia.
Plebiscyt Sądeczanin Roku organizowany jest przez Fundację Sądecką już od 1998 roku.
- Ideą Plebiscytu jest promowanie ludzi nietuzinkowych, zasłużonych dla środowisk lokalnych, którzy swoją codzienną pracą i działalnością przyczyniają się do wspólnego dobra i rozwoju Sądecczyzny. Osoby te cieszą się szacunkiem innych ludzi, swoim życiem i pracą pomagają innym. Wpływają pozytywnie na kształtowanie postaw obywatelskich, kultury i tradycji swoich regionów – zaznacza Zygmunt Berdychowski, pomysłodawca Sądeczanina Roku i wielu innych cennych dla regionu inicjatyw.
Sądeczanina Roku wybierają czytelnicy portalu Sadeczanin.info i miesięcznika „Sądeczanin”, głosując za pomocą smsów, kuponów i formularza elektronicznego.
Miło nam poinformować, że wśród nominowanych za osiągnięcia w 2023 roku osób jest Klaudia Zwolińska, studentka Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
„Zawodniczka Klubu Sportowego Start jest reprezentantką Polski w slalomie kajakowym. W ostatnim sezonie osiągnęła życiowe wyniki. Zdobyła dwa srebrne medale na Igrzyskach Europejskich w Krakowie i pięć złotych medali mistrzostw Polski. Swoje sukcesy Klaudia Zwolińska zwieńczyła brązem mistrzostw świata w Lee Valley w Wielkiej Brytanii, co zapewniło jej kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Polskie kajakarstwo slalomowe kobiet nie miało takich sukcesów od blisko dwudziestu pięciu lat. Klaudia już jako nastolatka zgarniała medale podczas mistrzostw świata i mistrzostw Europy. W wieku dwudziestu lat zajęła piąte miejsce podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W roku 2021 jako pierwsza Polka w historii zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata, wygrywając zawody w Pradze w konkurencji K-1W” – piszą organizatorzy Plebiscytu Sądeczanin 2023 Roku.
Na Klaudię można głosować na stronie: https://sadeczanin.info/sadeczanin-roku/klaudia-zwolinska-takiej-dziewczyny-na-medal-w-polskim-sporcie-nie-bylo-od-25-lat
Tytułem „Sądeczanina Roku” dotychczas mogą pochwalić się m.in.: ks. Prałat Stanisław Lisowski, Ryszard Florek, Piotr Droździk, Anna Szczepanik-Dziadowicz, Ryszard Nowak, Celestyn Żeliszewski, Lucyna Zygmunt, Zbigniew Konieczek oraz Dariusz Popiela.
Fot. KZ / sadeczanin.info, JB
- Odsłony: 1489
O współpracy logopedy z fizjoterapeutą podczas 139. Konwersatorium Naukowego ANS
Za nami 139. Konwersatorium Naukowe w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Na zaproszenie dr Elżbiety Cygnar dla studentów I roku fizjoterapii wykład i warsztaty pn. „Współpraca logopedy z fizjoterapeutą” poprowadziła mgr Joanna Łatka – logopeda i neurologopeda.
Po grudniowym Konwersatorium Naukowym „Myśl kreatywnie – Nie marnuj – Wykorzystaj”, które przygotowało Koło Naukowe Dietetyków wraz ze swoim opiekunem mgr. Markiem Zborowskim, Aula Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie zapełniła się studentami kierunku fizjoterapia. Mieli oni okazję usłyszeć cenny wykład na temat współpracy na linii logopeda-fizjoterapeuta, która jest niezbędna m.in. w przypadku występowania jakichkolwiek zaburzeń napięcia mięśniowego w obrębie twarzy, szyi czy głowy.
Dodatkowo studenci dowiedzieli się czym oprócz wad wymowy (głównie wśród dzieci i młodzieży) zajmują się zawodowo logopedzi. Poza leczeniem wad wymowy to m.in. praca z dziećmi z zespołem Aspergera i autyzmem, zespołem Downa. Pomocy u logopedy szukają także rodzice dzieci jąkających się i niedosłyszących, a także dyslektycy czy osoby cierpiące na afazję.
139. Konwersatorium Naukowe pn. „Współpraca logopedy z fizjoterapeutą” zorganizowała dr Elżbieta Cygnar, a wykład poprowadziła logopeda i neurologopeda mgr Joanna Łatka. W piątek 26 stycznia o godz. 11:00 zapraszamy na 140. Sądeckie Konwersatorium Naukowe organizowane przez Koło Naukowe EBM na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie. Wykład pod tytułem „Fizjologia z punktu widzenia praktyki” poprowadzi gość specjalny dr Anna Lukanova-Jakubowska – trener, fizjolog, wykładowca (fizjolog) na Politechnice Opolskiej.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=590#sigProId9c0e444db5
- Odsłony: 1697
Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych odwiedzają Firmę FAKRO
Wizyty studyjne, organizowane dla studentów w uczelniach wyższych, mają na celu zdobycie wiedzy praktycznej na temat funkcjonowania przedsiębiorstw. Takie spotkania z praktykami wspomagają nie tylko wzbogacenie własnego doświadczenia uczestników, ale również kształtują kompetencje, w tym komunikacyjne. Udział w wizytach studyjnych jest również dobrą okazją do nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą.
11 stycznia 2024 r. studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych - kierunku Ekonomia, Zarządzanie i e-Administracja oraz studenci z Koła Naukowego Marketer, odwiedzili firmę o globalnej marce i międzynarodowych osiągnięciach, co było zaszczytem i inspiracją dla młodych ludzi. Studenci zapoznali się z funkcjonowaniem nowoczesnego zakładu produkcyjno-handlowego, mieli możliwość uczestniczenia w prezentacjach dotyczących historii przedsiębiorstwa, zapoznali się z procesem rekrutacji i procesami nowoczesnego zarządzania. Wzięli również udział w prelekcji i dyskusji na tematy: Budowanie kapitału społecznego kluczem do dobrobytu, ochrona konkurencji w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej - zapewniająca równiejsze szanse konkurowania dla polskich firm oraz przyszłość polskiego handlu.
Opiekunowie z WNE, którzy uczestniczyli w wizycie studyjnej: dr inż. Iwona Gawron, dr Jarosław Handzel oraz dr Honorata Trzcińska.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=590#sigProId2a71ae35ec
- Odsłony: 1581
Zapraszamy na 140. Sądeckie Konwersatorium Naukowe
Już 26 stycznia o godz. 11:00 zapraszamy na 140. Sądeckie Konwersatorium Naukowe organizowane przez Koło Naukowe EBM na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
AULA Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu
ul. Kościuszki 2 G
Wykład pod tytułem „Fizjologia z punktu widzenia praktyki” poprowadzi gość specjalny:
dr Anna Lukanova-Jakubowska - trener, fizjolog, wykładowca (fizjolog) na Politechnice Opolskiej,
-w latach 2005-2012 Trener Mistrza Olimpijskiego z Sochi Zbigniewa Bródki,
-trener Kadry Polski w short tracku w latach 2015-2018,
-trener Kadry Turcji w short tracku 2018-2021.
Wychowała wielu Mistrzów Polski, z którymi zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie.
Obecnie współpracuje jako fizjolog z F.C. Paris Saint-Germain, gdzie miała przyjemność współpracować między innymi z piłkarzami takimi jak Lionel Messi i Kylian Mbappé Lottin.
Współpracuje z zawodnikami i amatorami sportu w Polsce i Europie.
Kilka słów Pani dr:
„Moja droga zawodowa utrwaliła mnie chyba jako eksperta od spraw „trudnych” w sporcie, co sprawiło, że musiałam rozwijać się szybko i być zawsze o krok dalej niż wszyscy. Zaczynałam pracę z zawodnikami zawsze od podstaw. Moim zadaniem było to, aby w krótkim czasie zrobić coś wielkiego. W ten sposób udało mi się zakwalifikować zawodników z Polski i Turcji do Igrzysk Olimpijskich, chociaż początkowo nikt w to nie wierzył.”
Spotkanie zbiega się w czasie z wydaniem przez Panią Doktor książki pod tytułem „Fizjologia wysiłku z mojego punktu widzenia”, która jest bardzo oczekiwaną pozycją w świecie sportu i rekreacji.
Następnie o godzinie 13:00 Pani Doktor Anna Lukanowa-Jakubowska poprowadzi szkolenie „Badanie wydolnościowe i jego zastosowanie w programowaniu treningu" dla członków Koła Naukowego z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, na którym przeprowadzone zostaną badania wydolnościowe zawodników i amatorów sportu. Więcej informacji na stronie www.energyandsport.pl
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=590#sigProIdf5b29863b1
- Odsłony: 1606



