Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” już po raz trzeci zorganizowała Sądecki Dzień Mózgu. Tym razem do współpracy zaproszono  Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, a wydarzenie zagościło na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Na przybyłych gości czekały wykłady, warsztaty, wystawa prac plastycznych wykonanych przez osoby z demencją, możliwość przeprowadzenia analizy składu ciała, a nawet poczęstunek.

Dzień Mózgu

- W tym roku Europejski Dzień Mózgu wypada w poniedziałek 18 marca. Wokół tego dnia zainicjowano Tydzień Wiedzy o Mózgu, który trwa od 11 do 17 marca. Z tej okazji, już po raz trzeci w historii nasza Fundacja organizuje Sądecki Dzień Mózgu. Tym razem zorganizowaliśmy też wydarzenia dla osób z demencją a kulminacyjna konferencja, prowadzona przez ekspertki fizjoterapii: Joannę Tokarską i Martę Grzegorczyk odbędzie się pod hasłem „Fizjopozytwnie o demencji” – zaznacza Ewa Klag, prezes Fundacji „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” i pomysłodawczyni Sądeckiego Dnia Mózgu.

Dzień Mózgu

W sobotę 16 marca naszą Uczelnie odwiedziło wielu zainteresowanych tematem osób, a wydarzenie otworzył Prorektor ds. Nauki i Rozwoju dr hab. inż. Józef Ciuła (prof. ANS).

- Dziękuję, że jako Uczelnia mamy wraz z Fundacją „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” okazję współtworzyć to niezwykle ciekawe i ważne społecznie wydarzenie, a nasz Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu może również zaprezentować swoje zaplecze. Jako Akademia Nauk Stosowanych bardzo chętnie współpracujemy z organizacjami pozarządowymi i otoczeniem społeczno-gospodarczym, udostępniając nasze zaplecze naukowo-dydaktyczne – powiedział podczas inauguracji Prorektor Józef Ciuła.

Podczas konferencji i warsztatów obecne były władze Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu:  Dziekan dr hab. Ryszard Gajdosz (prof. ANS) oraz Prodziekan dr Urszula Cisoń-Apanasewicz, pracownicy Uczelni, a także władze Nowego Sącza: Prezydent Ludomir Handzel oraz wiceprezydent Magdalena Majka.