W piątek 24 kwietnia 2026 r. w Auli im. Prof. Andrzeja Bałandy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu.

Elektryk

Były okolicznościowe przemówienia – m.in. Dyrektor ZSEM dr inż. Anny Kochanek, dr hab. inż. Iwony Wiewiórskiej, prof. ANS – Dziekan Wydziału Nauk Inżynieryjnych oraz Bożeny Borkowskiej - Zastępcy Prezydenta Miasta Nowego Sącza, a także wręczenie nagród za szczególne osiągnięcia w nauce i wysoką średnią ocen. Od lat szkoła, popularnie zwana „Elektrykiem”, zajmuje czołowe lokaty w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” na najlepsze technikum w Polsce.

Jednym z gości honorowych uroczystości był JM Rektor ANS w Nowym Sączu dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS.