Nabór wniosków wydawniczych na rok 2024

Trwa nabór wniosków do planu Wydawnictwa Naukowego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu na rok 2024.

Wnioski można składać do dnia 15 listopada 2024 roku (drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także tradycyjną: Wydawnictwo Naukowe, ul. Staszica 1, pok. 20 na II piętrze).

Warunkiem wydania danej publikacji w roku 2025 jest złożenie materiału kompletnego i przygotowanego zgodnie z wytycznymi wydawniczymi w formie elektronicznej oraz wydruku (Regulamin Wydawnictwa Naukowego ANS w Nowym Sączu dostępny jest na stronie internetowej: wydawnictwo.ans-ns.edu.pl).

 

W dniu 4 października  2024 r. o godz. 16:30

w Auli Wydziału Nauk Ekonomicznych (Aleje Wolności 38, 33-300 Nowy Sącz)


odbędzie się obowiązkowe szkolenie BHP

(dla osób które nie uczestniczyły w szkoleniu w pierwszym terminie)

Zapraszamy do udziału w Science-Up!

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu została partnerem II edycji programu Science-Up - bezpłatnym programie szkoleniowo-mentoringowym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak planuje się badania naukowe, tworzy publikacje naukowe, szukasz dodatkowych wyzwań lub programów wspierających rozwój kariery, poszukujesz merytorycznego wsparcia osób doświadczonych oraz aktywnej społeczności… to właśnie tak działa Science-Up.
Zgłoś swój udział, aby we współpracy z mentorem opracować plan Twoich badań naukowych.

II edycja programu Science-Up rozpocznie się 24 października 2024 roku.

Ogólne informacje o programie

Szczegółowy terminarz II edycji programu Science-Up

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://scienceup.bliskonauki.pl/#poznaj-program

Naukowy program szkoleniowo-mentoringowy "Science-Up", to zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych w 2024 r od Ministra Nauki w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”

science up wersja 5 1920x1080

Pani dr hab. Zdzisława Zacłona, prof. ANS 19 września 2024 r. wzięła udział w obchodach Jubileuszu 75-lecia powstania Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Preszowskiego w Preszowie. W trakcie tej uroczystości wręczono Pani Profesor wyjątkowe odznaczenie – medal za zainicjowanie i owocną współpracę pomiędzy naszą Uczelnią i słowackim Uniwersytetem. Pani dr hab. Zdzisława Zacłona, prof. ANS została zaproszona do udziału w Jubileuszu przez Panią Dziekan Wydziału Pedagogicznego – doc. RND r. Ivetę Scholtzovą, PhD.

Współpraca Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Preszowskiego i  Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu prowadzona jest w wielu obszarach. Organizowane są wspólne konferencje, wydawane są publikacje naukowe i metodyczne, a także realizowane są działania pedagogicznych kół naukowych.

Dr hab. Zdzisława Zacłona, prof. ANS przekazała Pani Dziekan doc. RND r. Ivecie Scholtzovej, PhD adres okolicznościowy od JM Rektora naszej Uczelni – dra hab.inż. Józefa Ciuły, prof. ANS z gratulacjami dla władz Wydziału Pedagogicznego i nauczycieli akademickich oraz z życzeniami sukcesów naukowych i dalszej owocnej współpracy z naszą Uczelnią.

 

medal z opisem

Trwa nabór wniosków na stypendia dla nauczycieli akademickich za twórczość artystyczną, tj. osiągnięcia artystyczne i artystyczno-naukowe, przeznaczone w pierwszej kolejności dla nauczycieli akademickich, dla których Uczelnia stanowi podstawowe miejsce pracy. Stypendia stanowią finansową gratyfikację dla nauczycieli akademickich, którzy wykazali największą efektywność w zakresie osiągnięć artystycznych i artystyczno-naukowych z afiliacją Uczelni w minionym roku akademickim 2023/2024.

Wnioski należy składać do dnia 30 września 2024 r. na dziennik podawczy w rektoracie (Dział nauki i rozwoju). Do wniosku należy załączyć kopie dyplomów, certyfikatów, zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających uzyskane osiągnięcia artystyczne i artystyczno-naukowe.

Zasady wnioskowania i przyznawania stypendium określa Regulamin przyznawania stypendiów z własnego funduszu na stypendia za wyniki w nauce dla studentów oraz stypendia naukowe dla pracowników Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (§ 8a) - dostępny do pobrania

Wzór wniosku - zał. nr 3a

1200x300.v2 px ans aplikuj

Chcesz podjąć w roku akademickim 2024/2025 studia na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu??

Na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki prowadzona jest III tura rekrutacji:

  • na studiach pierwszego stopnia:
    • Public relations i reklama – studia niestacjonarne

 

Trzecia tura rekrutacji prowadzona będzie w terminie od 19 września do 2 października 2024 r.

Ważne daty dotyczące rekrutacji: 

  • elektroniczna rejestracja: 19.09 - 02.10.2024 r. do godz. 12:00
  • ogłoszenie listy zakwalifikowanych kandydatów: 03.10.2024 r.
  • przyjmowanie dokumentacji oraz potwierdzanie chęci studiowania: 3- 4.10.2024 r.
  • ogłoszenie listy studentów: 04.10.2024 r.

 

Władze rektorskie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu i władze dziekańskie Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki oraz cała społeczność akademicka składają serdeczne gratulacje Pani Klaudii Zwolińskiej z okazji zdobycia srebrnego medalu na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem niezwykłych umiejętności, determinacji i poświęcenia naszej absolwentki, utalentowanej sportsmenki. Sukces Pani Klaudii na arenie międzynarodowej stanowi nie tylko chlubę dla niej samej, ale także dla całej Uczelni. Jej niezłomna wola walki i konsekwentna praca są inspiracją dla naszych studentów, a także wszystkich tych, którzy dążą do realizacji swoich marzeń. Zdobycie srebrnego medalu to nie tylko triumf sportowy, ale także wspaniały przykład, jak pasja i zaangażowanie mogą prowadzić do wielkich osiągnięć. Pani Klaudia Zwolińska swoją postawą i osiągnięciami z pewnością zapisze się w historii polskiego sportu, a zawsze będzie źródłem dumy dla naszej społeczności akademickiej.

Życzymy Pani Klaudii dalszych sukcesów sportowych i pomyślności w życiu osobistym.

Wydział Nauk Społecznych i Sztuki

 

A wielką przyjemnością informujemy, że niedawno na amerykańskim portalu kulturalno-oświatowym DOBRA SZKOŁA NOWY JORK (istnieje od 2010 roku, siedziba znajduje się w Nowym Jorku, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) ukazał się wywiad z dr. hab. Maciejem Malinowskim, prof. ANS.

Pan Profesor, pracownik Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, wybitny znawca ortografii i interpunkcji, kiedyś Mistrz Ortografii Polskiej w konkursie organizowanym przez Radio Katowice i radiową Trójkę, w sposób klarowny dzieli się uwagami na temat poprawek do ortografii, które wejdą w życie od 1 stycznia 2026 roku.

Oto link do tego niezwykle ciekawego wywiadu, który powinien zainteresować pracowników naukowych Wydziału i studentów:

Poprawki do ortografii. Czy zasadne? | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

W czwartek 18 lipca 2024 roku 117 absolwentów studiów licencjackich i magisterskich Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauki Stosowanych w Nowym Sączu odebrało dyplomy ukończenia studiów. W Auli im. prof. Andrzeja Bałandy odśpiewano akademicki hymn „Gaudeamus igitur”, zaś absolwentom gratulacje złożyli dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANSProrektor ds. Nauki i Rozwoju (Rektor-elekt) oraz dr hab. Zdzisława Zacłona, prof. ANS  – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki.  

Dyplomy WNSiS 078

Dla absolwentów Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki 18 lipca 2024 roku był dniem szczególnym. Jedni po pięciu latach, inni po trzech lub dwóch latach studiów otrzymali upragnione dyplomy magistra lub licencjata, a ścieżka po ich odbiór wiodła… po czerwonym dywanie. W Auli im. prof. Andrzeja Bałandy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zgromadzili się świeżo upieczeni absolwenci i ich bliscy, władze Uczelni i Wydziału pracownicy ANS oraz goście specjalni. Podniosłemu wydarzeniu wręczenia dyplomów towarzyszyło motto Michela de Montaigne’a „…mądrzy możemy być jedynie własną mądrością”.

- Wręczenie dyplomów ukończenia studiów jest jedną z ważniejszych uroczystości na uczelni. To także znaczący moment w życiu wszystkich absolwentów, ich rodziców, rodzin i osób najbliższych. Dla naszego wydziału to szczególne wydarzenie. W tym roku kilkuletni trud zdobywania wiedzy i nabywania kompetencji zawodowych oraz pracy nad doskonaleniem siebie wieńczy sukcesem 117 absolwentów. Niebawem rozpoczną oni nowy etap w swoim dorosłym i mniemam odpowiedzialnym życiu. Niech ten dzień zapisze się w Państwa umyśle jako dobre wspomnienie, wypełnione poczuciem osobistego sukcesu! – mówiła podczas uroczystości dr hab. Zdzisława Zacłona, prof. ANS, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki. - Podsumowując ostatni rok akademicki, trzeba podkreślić, że nadal trwają końcowe prace nad rozbudową bazy dydaktycznej naszego wydziału. Warto przypomnieć, że w wyniku tego przedsięwzięcia powierzchnia użytkowa przy ul. Chruślickiej 6 powiększy się o 50 nowych pomieszczeń, w tym 8 sal dydaktycznych, dużą aulę z możliwością podzielenia jej na dwie mniejsze, bibliotekę z czytelnią i salę nauki własnej. Za co wszystkim, którzy udzielili naszemu wydziałowi wsparcia, serdecznie dziękuję - dodała.

Dyplomy WNSiS 057

Gratulacje absolwentom złożył także dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Prorektor ds. Nauki i Rozwoju, który decyzją Rady Elektorów od 1 września będzie pełnić funkcję Rektora Uczelni.

- Patrząc na scenografię dzisiejszego wydarzenia, można śmiało powiedzieć, że to nie tylko uroczystość, ale wręcz gala. To właśnie Wy drodzy absolwenci jesteście dziś jej głównymi aktorami. W zależności od kierunku studiów i stopnia kształcenia: dwa lata, trzy lub pięć lat temu podjęliście decyzję o studiach na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki i to była bardzo dobra decyzja, która pozwoli dziś odebrać dyplom, jaki otwiera przed wami nowe możliwości i perspektywy - zwrócił się do absolwentów dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS.

18 lipca z rąk Rektora-elekta oraz Pani Dziekan dyplomy otrzymało: 39 absolwentów pięcioletniego kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, 13 absolwentów kierunku II stopnia Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów, 34 absolwentów kierunku I stopnia Public Relations i reklama, 19 absolwentów kierunku II stopnia Pedagogika ze specjalizacją logopedyczną oraz 12 absolwentów kierunku II stopnia Pedagogika ze specjalizacją Kryminologia i resocjalizacja z przygotowaniem pedagogicznym.

Uroczystość wręczenia dyplomów i wyróżnień za najwyższą średnią ocen poprowadziła mgr Bogusława Gaweł, Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Podczas niej wystąpili również młodzi artyści związani z Wydziałem: Julia Pieniążek, Maria Ślusarek oraz Zespół muzyczny Rodziny Maciaszków.

Szanowni Państwo,  

Fundacja Festiwal Biegów organizuje Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdrój. 

W tym roku Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 6-8.09.2024 r.

Biorąc udział w Festiwalu Biegowym, studenci otrzymują niepowtarzalną szansę na zdobycie cennego doświadczenia organizacyjnego, nawiązanie nowych znajomości i zetknięcie się
z osobistościami ze świata sportu. Sam festiwal zachęca do prowadzenia aktywnego trybu życia, zarówno w aspekcie społecznym, jak i sportowym. 

Program praktyk prowadzony jest od pierwszej edycji Festiwalu Biegowego. W tym roku przewidujemy nabór ponad 100 osób. 

Do odbycia praktyk zapraszamy nie tylko studentów Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, ale też osoby studiujące Ekonomię, Zarządzanie, Public Relations, Dietetykę czy Informatykę.

Na miejscu będzie wiele stref, do których koordynacji przydadzą się osoby z różnym zestawem umiejętności.

Szczegóły: www.festiwalbiegow.pl
Rejestracja: https://rejestracja-festiwalbiegowy.pl/rejestracja-festiwal-biegowy/index.php?_gl=1*15m7lco*_gcl_au*MTkyNzY2Mjc0OC4xNzE4MjcyNjYw

 

2

Podkategorie