Zapraszamy na 148. Sądeckie Konwersatorium Naukowe pt. ,,Nie samymi podatkami człowiek żyje - czyli komu są potrzebne sprawozdania finansowe"
Wydział Nauk Ekonomicznych i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zapraszają na wykład w ramach
148. Sądeckiego Konwersatorium Naukowego
pt. ,,Nie samymi podatkami człowiek żyje - czyli komu są potrzebne sprawozdania finansowe"
Termin: 27.11.2024 r. (środa)
godz. 10.45 - 12.00
Aula Wydziału Nauk Ekonomicznych
Wykład poprowadzą eksperci Stowarzyszenia Księgowych w Polsce:
1. dr Anna Staszel
2. mgr Karolina Marzec-Balinow
- Odsłony: 179
Małopolski Festiwal Ekonomii
Zapraszamy Państwa do udziału w Małopolskim Festiwalu Ekonomii, który odbędzie się w dniach 18-22 listopada 2024 r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Małopolski Festiwal Ekonomii w Nowym Sączu to wydarzenie skierowane do szerokiego grona odbiorców w szczególności do studentów, uczniów szkół średnich, nauczycieli powiatów nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego oraz Miasta Nowy Sącz, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych zajmujących się zagadnieniami ekonomicznymi, mającymi na celu rozwój lokalny społeczny i gospodarczy.
Małopolski Festiwal Ekonomii organizowany jest przez Małopolską Agencję Rozwoju Edukacji Przedsiębiorczości i Innowacji w Nowym Sączu. Gospodarzem spotkania i współorganizatorem Festiwalu jest Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Spotkania w ramach Festiwalu zostaną przeprowadzone na każdym Wydziale osobno tak, aby zaprezentować tematy biznesowe i ekonomiczne w każdej reprezentowanej specjalizacji.
UWAGA! ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE
Wydarzenie 1 (18.11.2024, godz. 10:00-13:15):
Wydział Nauk Ekonomicznych, Aula im. Prof. Andrzeja Bałandy, Aleje Wolności 38, 33-300 Nowy Sącz
„Inwestowanie w kryptowaluty – sztuka czy hazard?”
Wydarzenie 2 (19.11.2024, godz. 10:00-13:00):
Wydział Nauk Inżynieryjnych, Aula nr 07, ul. Ludwika Zamenhofa 1A, 33-300 Nowy Sącz
„Cyberbezpieczeństwo oraz sztuczna inteligencja w przemyśle – szansa czy zagrożenie?”
Wydarzenie 3 (20.11.2024, godz. 10:00-13:00):
Wydział Nauk Społecznych i Sztuki „Zawód pedagoga w dzisiejszych czasach – pomiędzy misją a ekonomią”
UWAGA! ZMIANA LOKALIZACJI wydarzenia nr 3 na: Aula im. Prof. Andrzeja Bałandy, Aleje Wolności 38, 33-300 Nowy Sącz
Wydarzenie 4 (20.11.2024, godz. 10:00-13:15):
Wydział Nauk Społecznych i Sztuki, Sala nr 207, ul. Chruślicka 6, 33-300 Nowy Sącz
„Przyszłość kreatywnych zawodów – sztuka a ekonomia”
Wydarzenie 5 (21.11.2024, godz. 10:00-13:00):
Wydział Nauk Humanistycznych, Sala nr 001, ul. Kochanowskiego 44, 33-300 Nowy Sącz
„Współczesne wyzwania na rynku edukacji językowej”
Wydarzenie 6 (22.11.2024, godz. 10:00-13:30):
Kampus dydaktyczno-sportowy, Hala sportowa, Budynek B, ul. Tadeusza Kościuszki 2, 33-300 Nowy Sącz
część I: Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie „Sportowiec jako własność, jak można zarobić na sporcie?”
część II: Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu „Zawody medyczne w aspekcie rozwoju gospodarczego"
Program Małopolskiego Festiwalu Ekonomii
UWAGA! ZAPISY NA WYDARZENIA ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE
- Odsłony: 254
Nabór na wyjazdy zagraniczne i praktyki dla studentów oraz pracowników w ramach PROGRAMU ERASMUS+
Zapraszamy studentów ANS do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy
w ramach Programu ERASMUS+ na STUDIA do uczelni partnerskich oraz na PRAKTYKI
na rok akademicki 2023/2024
- Odsłony: 1031
Informator dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025
Zapraszamy do zapoznania się z naszym Informatorem dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025
Można go pobrać klikając w obrazek poniżej
OFERTA zawarta w informatorze może ulec zmianie.
Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową Uczelni www.ans-ns.edu.pl - zakładka Rekrutacja
- Odsłony: 1303
Wizyta studyjna studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu w firmie NEWAG S.A.
Studenci trzeciego roku Zarządzania Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu w ramach przedmiotu Komercjalizacja innowacji uczestniczyli w wizycie studyjnej w firmie NEWAG SA. Spółka jest wiodącym podmiotem na polskim rynku budowy i renowacji taboru kolejowego. Wizyta była możliwa dzięki uprzejmości Pana Wiceprezesa Zarządu Józefa Michalika, który osobiście spotkał się ze studentami i z perspektywy zarządzającego najwyższego szczebla w sposób niezmiernie interesujący i wartościowy poznawczo zaprezentował osiągnięcia i wyzwania stojącą przed sądecką spółką.
Studenci wraz z wykładowcą dr. Tomaszem Zacłoną mieli okazję przyjrzeć się poszczególnym etapom produkcji pojazdów szynowych z oferty nowosądeckiej spółki. Zwiedzający w ramach spotkania mieli okazję zobaczyć jak od przysłowiowego arkusza blachy poprzez odpowiednie operacje technologiczne powstają komponenty konstrukcji nośnej tzw. pudła pojazdu, ostoja oraz wózki. W szczegóły na temat procesów wprowadził studentów Z-ca Kierownika Wydziału Konstrukcji Pojazdów - Paweł Zając. Firma zaprezentowała również specjalistyczne komory lakiernicze. Studenci zaznajomili się także z produkcją wiązek elektrycznych oraz pozostałymi procesami montażowymi.
Szczególne zainteresowanie studentów wzbudził najnowszy produkt spółki, który początkiem listopada ustanowił rekord prędkości. Była to lokomotywa wielosystemowa o oznaczeniu E4MSU, która podczas badań homologacyjnych na specjalnie przystosowanym torze testowym Ośrodka Eksploatacji Toru Doświadczalnego w Żmigrodzie osiągnęła prędkość 240km/h. Prezentacja założeń konstrukcyjnych maszyny stała się przyczynkiem do rozmowy o innowacyjności spółki. Ze względu na stawiane wymagania jest to zupełnie nowa konstrukcja w porównaniu do poprzednika E4DCU, zmianom uległo większość elementów konstrukcji od układu napędowego poprzez zmiany w zakresie aerodynamiki pojazdu, na poprawie komfortu pracy maszynisty kończąc. Wśród pojazdów, których produkcję zaprezentowano znalazły się też flagowe pojazdy pasażerskie, dwunapędowe hybrydowe zespoły trakcyjne 36WEhb dla woj. Podkarpackiego.
Wizyta studyjna była niezmiernie cenną lekcją w zakresie tworzenia i komercjalizacji innowacji, gdyż w jej trackie przedstawiono wypracowane przez spółkę innowacyjnie w skali świata rozwiązania stosowane przez sądeckiego producenta. Należą do nich m.in. rozwiązania teleinformatyczne, o których z pasją opowiadał Z-ca Kierownika Zespołu Elektronicznego – Jacek Dąbrowski. W trakcje wizyty zademonstrowano działanie makiet funkcjonalnych biletomatów ze zintegrowanymi płatnościami elektronicznymi, systemu monitoringu oraz część autorskiego systemu sterowania pojazdami.
Na temat pierwszego uruchomienia wyprodukowanego pojazdu, testów i jazd próbnych oraz odbiorów komisarycznych komentarza udzielił koordynator ds. testów - Paweł Janowiec, który jest absolwentem Wydziału Nauk Inżynieryjnych ANS w Nowym Sączu. Można zauważyć, że grupa zwiedzających była pierwszymi pasażerami oglądającymi wnętrze pojazdu z niedostępnymi w innych warunkach kabinami maszynistów.
W zakresie poszerzenia wiedzy praktycznej z zakresu Zarządzania studenci mieli niebywałą okazję spotkać się z Dyrektorem Pionu Projektów – Panem Sławomirem Walaszkiem, który z zaangażowaniem przedstawił metodyki i instrumenty zarządzania projektami implementowanymi w firmie, a także omówił specyfice rynku kolejowego.
Podczas całej wizyty grupa studentów była oprowadzana po zakładzie przez doświadczonego Kierownika Projektu – Tomasza Pancerza, który ma na swoim koncie zrealizowane kontrakty warte setki milionów złotych, w asyście Change Managera – Piotra Lachowskiego, odpowiedzialnego za nadzór nad procesem zmian konstrukcyjnych, a zarazem wykładowcę Wydziału Nauk Inżynieryjnych ANS.
Wizyta została zakończona niezmiernie cennym spotkaniem studentów z Panem Wiceprezesem spółki NEWAG Józefem Michalikiem (, podczas którego studenci mieli możliwość dowiedzieć się również o historii zakładu oraz jego drodze rozwoju od Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego, do Spółki Akcyjnej i producenta pojazdów własnej konstrukcji. Prezes podzielił się również obszerną wiedzą techniczną, poruszył tematykę technicznych aspektów aktualnie wprowadzanych innowacji przez firmę oraz opowiedział o specyfice swojej pracy.
Wśród pracowników firmy można znaleźć wielu absolwentów sądeckiej uczelni pracujących w różnych obszarach działalności spółki, co przekonuje że współpraca Akademii Nauk Stosowanie z przemysłem jest wysoce uzasadniona i przynosi obu stronom synergiczne korzyści. Efektem zrealizowanej wizyty są planowane kolejne tego typu spotkania studentów ANS z firmą NEWAG SA, za co bardzo dziękujemy!
https://www.ans-ns.edu.pl/we/wydzial/o-wydziale/wydarzenia#sigProId76e154d824
- Odsłony: 1372
IV edycja konkursu Manager Roku
20 X w siedzibie Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu przy udziale p. Dziekana Wydziału, prof. dr hab. Tadeusza Kudłacza, prezes fundacji Będzie Dobrze - wylosowaliśmy branżę gospodarki dla gier eliminacyjnych w 4 edycji konkursu MANAGER ROKU.
Konkurs zarządzania firmą "Manager Roku" to dwumiesięczne zawody w kierowaniu firmą. 3-osobowe zespoły uczniów wcielą się w role zarządów firm i będą nimi kierować przez kilka etapów gry, planując jej rozwój, zdobywając klientów i analizując sytuację na rynku.
Nasz konkurs organizowany jest przy finansowaniu przez WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE. Skierowany jest do uczniów szkół średnich województwa małopolskiego, a zwycięski zespół uzyskuje tytuł MANAGERA ROKU. Organizator przewidział cenne nagrody zarówno dla zwycięzców, finalistów, jak i dla uczestników projektu i ich nauczycieli - opiekunów, Konkurs rozgrywany jest z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych firmy REVAS z Rzeszowa.
MANAGER ROKU cieszy się niesłabnącą renomą. W 2023 roku oficjalnymi patronami są:
- marszałek województwa małopolskiego p. Witold Kozłowski
- poseł na sejm RP p. Jan Duda
- Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie
- prezes Fundacji Będzie Dobrze w Starym Sączu p. Anna Pych
- dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz
- rektor WSB-NLU w Nowym Sączu dr Dariusz Woźniak
- prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju w Warszawie prof. Leszek Balcerowicz
Decyzje konkursowe podejmowane są w kolejnych etapach wejścia na rynek - w konkursie dwa razy w tygodniu, przez 7-10 rund. Uczestnicy konkurują z innymi wirtualnymi firmami w jednej z branż gospodarki. Zarządy firm podejmują decyzje związane z:
- uruchomieniem firmy i umiejscowieniem jej na rynku (zaprojektowanie logo, wybór nazwy firmy, opis jej misji);
- wydatkami na rozpoczęcie działalności (przygotowanie miejsc na stanowiska pracy, wyposażenie stanowisk, dobór pracowników i ich zatrudnienie);
- przygotowaniem oferowanych usług;
- kalkulacjami produktu (dobór dostawców, opracowanie strategii cenowych).
W kolejnych etapach firmy zaczną konkurować ze sobą na rynku, będą musiały zmierzyć się z koniecznością podejmowania bieżących decyzji, na podstawie analizy sytuacji na rynku, nie zapominając o decyzjach strategicznych.
Przedsiębiorstwa walczą o jak najlepszy wynik ekonomiczny po ostatnim etapie rozgrywki. Konkurs składa się z dwóch rund - gry eliminacyjnej, trwającej około -8 tygodni (październik - grudzień). Z rundy pierwszej wyłonieni zostaną finaliści (8 najlepszych zespołów, po 2 najlepsze zespoły z każdej rozgrywki eliminacyjnej) - którzy rozegrają ze sobą rozgrywkę finałową (on-line, w ciągu 2 dni).
W IV edycji konkursu MANAGER ROKU nasi przedsiębiorcy poprowadzą SALON KOSMETYCZNY.
Życzymy powodzenia, gracie o wejście do finału konkursu!
- Odsłony: 1426
Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców 2023
Już po raz 17. zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców
29 września 2023 r. piątek godz. 16:00-20:00
Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu przy ul. Kościuszki 2
Tematyka wydarzenia koncentruje się przede wszystkim wokół obszarów takich jak: zmiany klimatyczne, ochrona wód, inteligentne i bardziej zielone miasta, zdrowa gleba i żywność, ochrona zdrowia. Nauka przez zabawę, zajęcia artystyczne czy sportowe daje możliwość lepszego poznania otoczenia oraz odkrycia tajemnic codziennej pracy naukowców, którzy starają się, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne.
17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców sporo uwagi skieruje także w stronę Mikołaja Kopernika. Śledźcie uważnie profile #MNN w mediach społecznościowych, bo również tam dowiecie się wielu ciekawostek i konkursów.
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Szczegółowy program wydarzeń w naszej uczelni do pobrania
Zapraszamy do udziału w Konkursach:
1) „Kim był Mikołaj Kopernik?” Celem konkursu jest opracowanie pracy plastycznej dowolną techniką w formacie min. A3, prezentującej zawody związane z pracą naukową Mikołaja Kopernika. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu. Termin dostarczenia pracy i oświadczenia uczestnika do 25.09.2023 r. do godz. 15:30
2) „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię …” Celem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej, prezentującej sylwetkę Mikołaja Kopernika. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu. Termin dostarczenia pracy i oświadczenia uczestnika do 25.09.2023 r. do godz. 15:30
3) Konkurs plastyczny „Kopernik 550” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - szczegółowe informacje na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/konkurs-kopernik-550/
Więcej informacji także na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „European Researchers' Night 2022-2023 in Małopolska” („Europejska Noc Naukowców 2022-2023 w Małopolsce)”, akronim: ERN4Change, finansowanego ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168
Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie
- Odsłony: 1552
Zapraszamy na Festiwal Nauk Stosowanych już 2 czerwca 2023
Zapraszamy na Festiwal Nauk Stosowanych w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniu 2 czerwca 2023 r. godz. 9:00-12:00 na terenie Kampusu dydaktyczno-sportowego przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu. W roku akademickim 2022/2023 to wydarzenie ma charakter specjalny, ponieważ wpisuje się jubileusz 25-lecia istnienia Uczelni.
Festiwal ma na celu propagowanie nauki, a przede wszystkim zaszczepienie u młodych ludzi pasji poznawania, tworzenia i udoskonalania świata w sposób przystępny i ciekawy. Jest to przedsięwzięcie skierowane do uczniów lokalnych szkół podstawowych i średnich oraz przedszkoli. Program Festiwalu obejmuje liczne pokazy, prezentacje, warsztaty, konkursy, gry edukacyjne i inne atrakcje, łącznie z warsztatami artystycznymi oraz zajęciami sportowymi.
Wstęp jest wolny i nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń.
PROGRAM do pobrania
W ramach Festiwalu odbędzie się Konkurs MŁODY MATEMATYK - Regulamin i Karta zgłoszeniowa do pobrania
BUDYNEK A - budynek Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
Centrum Symulacji Medycznej - budynek przy Wydziale Nauk o Zdrowiu
- Odsłony: 2548
Minister edukacji i nauki dr hab. Przemysław Czarnek gościem Uczelni
W ostatnich miesiącach zainteresowania społeczności uczelnianej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu skupiały się wokół trzech najważniejszych kwestii.
Pracownicy naukowo-dydaktyczni, jak również studenci czekali na przekazanie Uczelni nowego budynku dla Instytutu Ekonomicznego. Spełniając wymagania stawiane przez ustawę oraz po złożeniu stosownego wniosku Uczelnia czekała na podpis ministra edukacji i nauki aby z PWSZ stać się Akademią Nauk Stosowanych. Władze Uczelni miały też nadzieję na szybkie przekazanie dodatkowych środków subwencji zapowiadane przez resort.
Wszystkie te kwestie doczekały się wyjaśnienia 20 czerwca br., podczas przekazania kluczy do nowego budynku przez wykonawcę – prezesa firmy eRSbet Rafała Stanuszka i wiceprezesa Mariusza Cebulę – rektorowi Uczelni dr. hab. inż. Mariuszowi Cygnarowi, prof. PWSZ i dyrektorowi Instytutu Ekonomicznego prof. dr. hab. Tadeuszowi Kudłaczowi.
Gościem Uczelni był minister edukacji i nauki dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL.
Witając ministra Przemysława Czarnka rektor Mariusz Cygnar podkreślił historyczne znaczenie oddania tego budynku dla PWSZ. Instytut Ekonomiczny był jedynym, który nie posiadał własnego budynku co było dużym utrudnieniem dla Uczelni.
Rektor podkreślił, iż budowa nowego, nowoczesnego obiektu dla InstytutuEkonomicznego nie byłaby możliwa bez wsparcia Ministerstwa i dodał, że na taką życzliwość i pomoc Uczelnia nadal liczy w związku z kolejnymi, znaczącymi dla następnych Instytutów rozpoczynanymi projektami inwestycyjnymi. Te wraz z poszerzającą się ofertą edukacyjną, odpowiadającą na potrzeby rynku, jeszcze bardziej uatrakcyjnią propozycje Uczelni obecnym i przyszłym studentom, by teoretycznie i praktycznie jeszcze solidniej byli przygotowani do spotkania z przyszłymi pracodawcami.
Nowy budynek Instytutu Ekonomicznego znacznie poprawi warunki pracy kadry naukowo-dydaktycznej, a studentom – zdobywanie wiedzy i uzyskanie odpowiednich kwalifikacji i umiejętności praktycznych. To kolejny krok umacniania fundamentów Uczelni, która kończy 24. rok działalności.
Minister Przemysław Czarnek oficjalnie potwierdził, iż podpisał stosowne rozporządzenie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, spełniając ustawowe warunki, od 1 października br. będzie Akademią Nauk Stosowanych. Minister edukacji i nauki wyraził zadowolenie z rozwoju sadeckiej Uczelni. Podkreślił ważną rolę państwowych wyższych szkół zawodowych. Dla resortu umacnianie ich pozycji jest znaczące dla zrównoważonego rozwoju. Za zmianą nazwy idzie nie tylko podniesienie rangi i prestiżu tych uczelni, ale też zwiększenie ich możliwości działania na polu naukowym.
Minister Przemysław Czarnek mocno zachęcał – także władze sądeckiej Uczelni – do przygotowania i aplikowania o otwarcie kierunków lekarskich. Podkreślił, że już obecnie brakuje w Polsce ok. 50 tys. lekarzy, a wiele POZ – tów prowadzonych jest przez osoby w wieku emerytalnym. Zapowiedział, iż dobrze przygotowane wnioski będą rozpatrywane pozytywnie.
Minister Przemysław Czarnek przekazał Rektorowi czek na ponad 8 mln zł, jako dodatkową subwencję na rozwój potencjału dydaktycznego sądeckiej Uczelni, a także dyplom dla Rektora z podziękowaniem…. „za zasługi w dziedzinie dydaktycznej i naukowej, inspirowanie studentów do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Z serdecznymi życzeniami powodzenia w realizacji działań na rzecz społeczności akademickiej”.
Rektor Mariusz Cygnar podkreślił, że dzieli się dyplomem z wieloma współpracownikami, bowiem bez ich zaangażowania i współdziałania także ten projekt – budowa obiektu dla Instytutu Ekonomicznego, nie mógłby być zrealizowany. Istotne jest, aby Uczelnia nie poprzestała na tym co już osiągnęła. Zadeklarował, że władze Uczelni zrobią co możliwe, by aplikować o otwarcie kierunku lekarskiego. Podstawą jest dobra baza – kadra i infrastruktura Instytutu Zdrowia i Centrum Symulacji Medycznej.
Minister Przemysław Czarnek skomentował słowa Rektora, iż czeka w przyszłości na taki wniosek.
- Wiwat akademia! – Tak rozpoczął i zakończył swoje wystąpienie poseł na Sejm RP Patryk Wicher. Przypomniał, że jeszcze parę lat temu zmiana nazwy PWSZ, była nie do pomyślenia. Niemniej, zgłaszane postulaty zostały wreszcie uwzględnione w ustawie z lipca 2021 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, i sądecka Uczelnia będzie Akademią Nauk Stosowanych. Poseł zachęcał również władze Uczelni, by zaczęły przygotowywać wniosek o otwarcie kierunku lekarskiego.
Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel gratulując Uczelni i firmie eRSbet, która wybudowała obiekt dla Instytutu Ekonomicznego podkreślił, iż jest to wielki dzień nie tylko dla PWSZ, ale także dla Nowego Sącza i regionu. Dziękował ministrowi Przemysławowi Czarnkowi za wsparcie Uczelni, ale także za te deklaracje o możliwości otwierania kierunków lekarskich, także w Nowym Sączu.
Dyrektor Instytutu Ekonomicznego prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz podkreślił znaczenie, jakie dla gospodarki kraju ma kształcenie ekonomistów. Nowy, nowoczesny budynek Instytutu wyposażony w najnowsze techniczne i informatyczne pomoce dydaktyczne oznacza znaczną poprawę warunków pracy kadry naukowo – dydaktycznej i studiowania. Wyzwaniem dla kadry kierowniczej Instytutu jest taka organizacja procesu dydaktycznego, by studenci kończący naukę byli jeszcze lepiej przygotowani do wymogów przyszłej pracy, by spełniali oczekiwania rynku i przyszłych pracodawców. Nowe warunki działania Instytutu Ekonomicznego pozwolą na jego rozwój, na proponowanie nowych kierunków studiowania.
Prezes zarządu Polskiej Agencji Przedsiębiorczości Wojciech Pomarański zwrócił uwagę na znaczenie współpracy nauki i Uczelni z przedsiębiorcami. W Berlinie, w Niemczech, które są naszym pierwszy partnerem gospodarczym, odbyła się kilka tygodni temu konferencja polskich i niemieckich biznesmenów, w której uczestniczył rektor Mariusz Cygnar mówiąc o znaczeniu współdziałania tych partnerów dla gospodarki naszego kraju.
Prezesa firmy eRSbet Rafał Stanuszek przekazując rektorowi Uczelni Mariuszowi Cygnarowi i dyrektorowi Instytutu Ekonomicznego Tadeuszowi Kudłaczowi klucze do nowego budynku dziękował władzom Uczelni za zaufanie, jakim została obdarzona jego firma. A obiekt jest jej wizytówką w Nowym Sączu.
W spotkaniu uczestniczył również wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
https://www.ans-ns.edu.pl/we/wydzial/o-wydziale/wydarzenia#sigProId9973ea8102
- Odsłony: 4871
Strona 1 z 4
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec