Charakterystyka
Kierunek wychowanie fizyczne studia II stopnia, stacjonarne, profil praktyczny, nabór od roku akademickiego 2023/2024
Na studiach drugiego stopnia kierunku wychowanie fizyczne student zdobywa wiedzę w obrębie dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie naukowej: nauki o kulturze fizycznej. Przygotowuje się do podjęcia pracy nauczyciela wychowania fizycznego w klasach IV – VIII szkoły podstawowej oraz w szkole ponadpodstawowej. Ponadto nabywa kompetencji zawodowych potrzebnych do prezentowania i nauczania zaawansowanych umiejętności ruchowych, rozwijania swojego dorobku zawodowego oraz do podjęcia dalszej nauki w szkołach doktorskich i na studiach podyplomowych. W trakcie studiów student ma możliwość uzyskania uprawnień instruktora pływania i ratownika wodnego.
Przykłady przedmiotów:
Anatomia in vivo/ Anatomia funkcjonalna, Organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych, Dydaktyka wychowania fizycznego, Trening zdrowotny, Trener UEFA C, Pływanie z elem. ratownictwa wodnego, Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Co po studiach:
Absolwent w zakresie wiedzy ma pogłębioną wiedzę z zakresu biologicznego, społecznego i psychicznego rozwoju człowieka na wszystkich etapach rozwoju. Wie w jaki sposób modelować właściwe postawy i zachowania uczniów. Zna i rozumie zasady funkcjonowania i strukturę systemu edukacji, zna prawa i obowiązki nauczyciela wychowania fizycznego i instruktora. Jest przygotowany do samodzielnego projektowania i prowadzenia zajęć wychowania fizycznego lub sportowych w klasach IV-VIII szkoły podstawowej i szkole ponadpodstawowej. Absolwent na podstawie uzyskanej wiedzy potrafi zaplanować i przeprowadzić badania diagnostyczne i ewaluacyjne w zakresie wychowania fizycznego i sportu.
Rekrutacja
O przyjęcie na studia na kierunku „Wychowanie fizyczne”, mogą się ubiegać kandydaci, którzy są absolwentami:
- Kierunku studiów „Wychowanie fizyczne” - pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich;
- kierunku studiów mieszczącego się w dyscyplinie naukowej - nauki o zdrowiu i nauki o kulturze fizycznej, którego program studiów zawierał przygotowanie merytoryczne do nauczania wychowania fizycznego (określał efekty uczenia się obejmujące wiedzę i umiejętności odpowiadające wszystkim wymaganiom podstawy programowej wychowania fizycznego w szkole podstawowej lub treściom prowadzonych zajęć).
Kandydat składa do Komisji rekrutacyjnej zaświadczenie z Uczelni o ukończeniu kierunku studiów dającego przygotowanie merytoryczne do nauczania wychowania fizycznego.
Listę rankingową kandydatów tworzy się na podstawie średniej arytmetycznej ocen zyskanych w trakcie studiów
https://wd.ans-ns.edu.pl/Rekrutacja/Rejestracja