Pracownicy Akademickiego Biura Karier i zaproszeni przez nich eksperci gościli na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. 

Dni Kariery WKFB 016

Trwają Wydziałowe Dni z Biurem Karier, podczas których organizowane są spotkania z pracodawcami, prelekcje, warsztaty i konsultacje dla studentów. Wydarzenie na sześciu Wydziałach Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu koordynuje mgr Eweliana Kasalik-Kowal wraz z mgr Barbarą Obrzud. W środę 12 marca Wydziałowe Dni z Biurem Karier gościły na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, gdzie studenci spotkali się m.in. z doradcami zawodowymi, koordynatorami Programu Erasmus+, żołnierzami Wojska Polskiego i przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Studenci mieli też okazje wysłuchać prelekcji absolwentów Uczelni, którzy z powodzeniem radzą sobie na rynku pracy i wciąż rozwijają swoją ścieżkę kariery zawodowej.   

W dniu 6 marca 2025 r. na Pływalni Aqua Centrum Chełmiec odbyły się V Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w pływaniu. Organizatorem był MOS Powiatu Nowosądeckiego, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku, a partnerem wydarzenia była Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu i KSS „Klęczany”. Patronat nad zawodami objął Starosta Nowosądecki pan Tadeusz Zaremba i Wójt Gminy Chełmiec pan Stanisław Kuzak.

Zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych pokonywali dystans 25 m i 50 m. Oprócz kategorii wiekowych każdy płynął swoim stylem pływackim, a na zakończenie występów indywidualnych zostały rozegrane sztafety pływackie. Gratulujemy zawodnikom i opiekunom za zajęcia miejsc zarówno na podium, jak i uzyskanie najlepszych swoich czasów. W zawodach wzięło ponad 230 zawodników, którzy bezpiecznie i w sportowej rywalizacji ukończyli swoje biegi.

Wyrażamy słowa podziękowania dla:

Starosty Nowosądeckiego pana Tadeusza Zaremby,

Wójta Gminy Chełmiec pana Stanisława Kuzaka,

Pani Marty Zając – wykładowcę ANS w Nowym Sączu wraz ze studentami

Pana Piotra Piotrowskiego – prezesa KSS „Klęczany”

Zespołowi uczniów Szkoły Podstawowej w Świniarsku

Obsługi i ratowników Aqua Centrum Chełmiec

Organizatorzy: pani mgr Barbara Witecka, pan mgr Andrzej Mężyk, pan mgr Bartłomiej Fedko, pani mgr Joanna Zajączkowska, pan mgr Paweł Łabuda

 

Akademickie Biuro Karier naszej Uczelni przyłączyło się do ogólnopolskiego projektu pt. „Gra o karierę – biura karier dla Ciebie” pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP.

W ramach projektu organizujemy Wydziałowe Dni z Biurem Karier, podczas których odbędą się spotkania z pracodawcami, prelekcje, warsztaty i konsultacje dla studentów.

Wstęp wolny Zapraszamy!

„Gra o karierę – biura karier dla Ciebie”

 

Program Wydziałowego Dnia z Akademickim Biurem Karier

12.03.2025 Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

 

9:00 – 9:15 „Akademickie Biuro Karier - wsparcie kariery zawodowej studentów”
Na spotkaniu uzyskasz informacje, co oferuje Akademickie Biuro Karier oraz jak dobrze wykorzystać czas podczas studiów i jak odnaleźć się na rynku pracy po ich ukończeniu. Mocno wierzymy, że rozwijając własne talenty efektywnie budujesz swoją markę na rynku pracy – Aula A (budynek A)
Prelekcję poprowadzą: mgr Ewelina Kasalik-Kowal, mgr Barbara Obrzud, Akademickie Biuro Karier Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

9:15 - 9:30 „Program Erasmus+ - droga do kariery międzynarodowej”
Przyjdź i dowiedz się o możliwościach wymiany studenckiej i międzynarodowych praktykach studenckich, a także jaki pozytywny wpływ na karierę zawodową ma udział w Programie Erasmus+ Aula A (budynek A)
Prelekcję poprowadzi: mgr Agnieszka Rafałowicz, Dział Nauki i Rozwoju Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Kamila Konicka, studentka kierunku Filologia angielska.

9:30 – 10:00 „Rozwój osobisty, proaktywność i profesjonalizm. Fundamentalne kompetencje determinujące sukces w branży sportowej”
Omówione zostaną strategie rozwoju osobistego, znaczenie proaktywnego podejścia oraz zasady profesjonalizmu, które pozwolą wyróżnić się na konkurencyjnym rynku sportowym. Z perspektywy dyrektora zostaną omówione kluczowe kompetencje współpracownika, które decydują o jego skuteczności i rozwoju kariery – Aula A (budynek A)
Prelekcję poprowadzi: Mariusz Merklinger, absolwent kierunku Wychowanie Fizyczne, były dyrektor ds. wyszkolenia Akademii Sandecja.

10:00 – 10:30 „Zostań żołnierzem – od absolwenta do żołnierza zawodowego”
Prelekcja skupi się na przekazaniu informacji na temat możliwości budowania własnej ścieżki rozwoju zawodowego oraz jakie wyzwania stawia przed nami służba w Wojsku Polskim. Przyjdź i sprawdź, czy służba jest właśnie dla Ciebie – Aula A (budynek A)
Prelekcję poprowadzi: ppor. Paweł Łęczycki, absolwent kierunku Wychowanie Fizyczne, Sekcja Promocji i Współpracy - Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu.

10:30 – 11:00 „Od fizjoterapeuty do naukowca – Moja ścieżka zawodowa i perspektywy kariery w fizjoterapii”
Prelekcja skoncentruje się na rozwijaniu praktycznych kompetencji fizjoterapeutycznych niezbędnych w codziennej pracy klinicznej. Omówione zostaną realne strategie zdobywania doświadczenia oraz metody efektywnego odnalezienia się na konkurencyjnym rynku pracy. Dodatkowo, uczestnicy poznają kluczowe aspekty kształcenia w szkole doktorskiej, które łączą rozwój umiejętności praktycznych z perspektywą naukową, umożliwiając budowanie solidnej kariery zawodowej i naukowej – Aula A (budynek A)
Prelekcję poprowadzi: dr Dawid Janczarzyk, absolwent kierunku Fizjoterapia, nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.

11:00 – 11:30 „Dotleń umysł, wzmocnij ciało – osiągaj więcej w swojej karierze z komorą normobaryczną!”
Regularne korzystanie z komory normobarycznej może sprzyjać w rozwijaniu twojej kariery zawodowej. Organizm się regeneruje, co przekłada się na głównie na koncentrację i uwagę. Komora normobaryczna ma wpływ na funkcjonowanie umysłu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej ilości sesji w komorze poprawi się dotlenienie mózgu, co wspomoże koncentrację, pamięć i procesy poznawcze. Regularne sesje mogą również redukować stres, poprawiać jakość snu oraz przyspieszać pracę mózgu, co jest szczególnie wymagane dla osób pracujących umysłowo, studentów, przyszłych menedżerów oraz pracowników. Lepsza praca mózgu oznacza większą kontrolę, oraz zdolność do podejmowania szybkich i trafnych decyzji – Aula A (budynek A)
Prelekcję poprowadzi: Stanisław Fałowski, właściciel ZPH ,,ERNA PLUS” Stanisław Fałowski Komora Normobaryczna.

11:30 – 12:00 „Postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w policji”
Celem spotkania będzie zapoznanie studentów z działalnością naszej instytucji, omówienie aspektów związanych z bezpieczeństwem oraz przedstawienie możliwości podjęcia służby w Policji, w tym omówienie poszczególnych etapów rekrutacji, szkoleń oraz rozwoju zawodowego – Aula A (budynek A)
Prelekcję poprowadzi: kom. mgr Barbara Leśniak, specjalista Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

9:00 - 13:00 „Omówienie aktualnych form służby wojskowej”
Zapoznaj się ze szkoleniami dostępnymi w Wojsku Polskim. Aktualnie dostępne programy Ministerstwa Obrony Narodowej oraz możliwości i kierunki budowania kariery w armii. Założenia i etapy programu skierowanego dla studentów uczelni wyższych - Legia Akademicka.
Konsultacje poprowadzą: ppor. Paweł Łęczycki, chor. Przemysław Furkawy, st. szer. Łukasz Grądalski - Sekcja Promocji i Współpracy - Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu.

9:00 - 15:00 „Najlepszy kandydat do pracy - przygotowanie dokumentów aplikacyjnych”
Prawidłowe przygotowanie CV oraz listu motywacyjnego. To zwykle za ich pomocą po raz pierwszy pracodawca kontaktuje się z rekruterem, a treść i wygląd dokumentów aplikacyjnych mogą zadecydować o tym, czy dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dobre przygotowanie dokumentów aplikacyjnych jest kluczowe, by zaimponować pracodawcy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Przyjdź i skorzystaj z pomocy doradcy zawodowego.
Konsultacje poprowadzi: Ewelina Kasalik-Kowal, doradca zawodowy, trener kompetencji miękkich Akademickiego Biura Karier Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (po wcześniejszym zapisie mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

Zapraszamy studentów ANS do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy

w ramach Programu ERASMUS+ na STUDIA do uczelni partnerskich oraz na PRAKTYKI

na rok akademicki 2025/2026

 pl współfinansowane przez unię europejską pantone

 

W dniu 18 marca 2025 roku o godz. 8.00 w Auli Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS w Nowym Sączu odbędzie się 151 Konwersatorium Naukowe nt.: "Zagrożenie samobójstwem w Polsce - pierwsza interwencja". Prowadzącą  będzie Pani mgr Agata Mazur-Matczyńska - Psycholog, Traumatolog.

                                                                                                                                                                                     Serdecznie zapraszamy

Dzień otwarty

1

 

DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU LEKARSKIEGO I NAUK O ZDROWIU
ul. Kościuszki 2G
21 marca 2025 r. w godzinach 10.00-13.00

 

Budynek Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej

1) 10.00 - 13.00 - Sala 0.1 - Prezentacja stołu anatomicznego – Podróż do świata ciała ludzkiego. Konkurs wiedzy anatomicznej
2) 10.00 – 13.00 - sala 0.4 Prezentacja wnętrza karetki pogotowia ratunkowego
3) 10.00 – 13.00 – sala 0.4 Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach
4) 10.00 - 13.00 – sala 1.1 oraz 1.2 Pokaz umiejętności pielęgniarskich
 prezentacja iluminatora naczyń krwionośnych/wkłucie kaniuli obwodowej typu wenflon z wykorzystaniem trenażera do wkłuć dożylnych
 symulator odczuć starczych
5) 10.00-13.00 – sala 2.4 – samodzielny pomiar ciśnienia tętniczego na symulatorze, osłuchiwanie klatki piersiowej, samodzielne wykonanie EKG na symulatorze, obserwacja pracy symulatorów (symulator dorosłego, symulator dziecka)
6) 10.00 -13.00 – sala 1.3 oraz 1.4 - Analiza składu ciała z wykorzystaniem analizatora InBody lub Tanita, wykonywanie pomiarów antropometrycznych (MCSM sala 1.3, 1.4)

 

Budynek główny Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu

1) 10.00 – 13.00 – sala 1 – konsultacja dietetyczna z użyciem programu dietetycznego
2) 10.00 – 13.00 – sala 1 – prezentacja preparatów pod mikroskopem

 

Harmonogram Dnia Otwartego

Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

21.03.2025 r

Budynek B

10.00 - 13.00  hala sportowa, sektor 1
Zajęcia na ściance wspinaczkowej dla przybyłych klas, grup i osób

mgr Elżbieta Maliszewska 

10.00 - 12.00 hala sportowa,  sektor 3 i tunel lekkoatletyczny
Sprawnościowy tor przeszkód dla klas mundurowych
- zawody, dekoracja i wręczenie dyplomów oraz medali

dr Piotr Dobosz

12.00 - 13.00  hala sportowa,  sektor 3 i tunel lekkoatletyczny
Sprawnościowy tor przeszkód dla klas pozostałych klas szkół średnich

dr Piotr Dobosz

10.00 - 13.00 hala sportowa,  sektor 1 i 2
Gry zespołowe

dr Piotr Dobosz

10.00 - 13.00 hala sportowa,  sektor 1 i 2
Tenis stołowy

dr Piotr Dobosz

10.00-11.00 sala fitness (I piętro)
Prawidłowa sylwetka- zdrowy człowiek
dr Renata Żabecka-Chowaniec, Koło Naukowe „Axios”

11.30-13.00 pracownia fizjologii (parter)
Pokaz pracowni kriokomory
dr Piotr Czech

Osoby które chcą aktywnie uczestniczyć w wybranych zajęciach sportowych proszone są o zabranie stroju sportowego na zmianę (buty sportowe, strój gimnastyczny)

Budynek A

10.00-13.00 sala 10 (parter)
Elementy pierwszej pomocy
mgr Mateusz Bołoz

Budynek C


Pracownia odnowy biologicznej (I piętro nad pływalnią)


10.00-13.00 sala fizykoterapii
Z fizjoterapią za pan brat
dr Barbara Szpotowicz- Czech

10.00-13.00 sala masażu
Pokaz masażu klasycznego
mgr Wojciech Jankowicz


10.00-10.45 sala kinezyterapii
Taping
mgr Tomas Reichel

10.45-11.30 sala kinezyterapii
Pokaz pracowni kinezyterapii
dr Piotr Czech

Pływalnia


10.00-11.00
Podstawy pływania i bezpieczeństwa w wodzie z elementami zabaw
mgr Danuta Ryzner, mgr Grzegorz Mikulski

Osoby które chcą aktywnie uczestniczyć w zajęciach na pływalni proszone są o zabranie stroju kąpielowego, ręcznika, klapek, czepka

Zapraszamy na Sądeckie Konwersatorium Naukowe „Szkodliwe piękno: Jak niebezpieczne składniki w kosmetykach zagrażają zdrowiu”

 4 kwiecień 2025 r (piątek), godz. 12.30 do 13.30 aula A Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

Konwersatorium poprowadzi Pani dr hab. n. med. Agnieszka Wnuk

Dr hab. n. med. Agnieszka Wnuk - krótka notka biograficzna

Dr hab. Agnieszka Wnuk specjalizuje się w badaniach nad neurotoksycznością zanieczyszczeń środowiskowych oraz neuroprotekcją w chorobach układu nerwowego. Jej przełomowe badania nad benzofenonem-3 (BP-3) i DDE dowiodły, że substancje te mogą wywoływać neurotoksyczność, zaburzać autofagię i indukować apoptozę w embrionalnych neuronach ssaków, zwiększając tym samym ryzyko rozwoju zaburzeń neurorozwojowych. W latach 2018–2024 skupiła się na poszukiwaniu związków neuroprotekcyjnych, takich jak PaPE-1 i amorfrutyna B, które wykazały silny potencjał ochronny w modelach udaru, asfiksji okołoporodowej oraz choroby Alzheimera. Od 2024 roku jej badania naukowe analizuje wpływ semaglutydu na rozwój układu nerwowego. Od 2024 roku dr Wnuk kieruje projektem OPUS 26, w którym analizuje wpływ semaglutydu na rozwój układu nerwowego potomstwa, ponieważ semaglutyd, znany przede wszystkim jako lek stosowany w leczeniu cukrzycy i otyłości (Ozempic®) zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, w tym wśród kobiet w wieku rozrodczym. Jest kierownikiem prestiżowych projektów Narodowego Centrum Nauki, takich jak OPUS 26, SONATA 17 oraz PRELUDIUM 7. Obecnie pełni również funkcję członka Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Badań Układu Nerwowego (PTBUN). Dr hab. Wnuk jest autorką 38 publikacji naukowych, które były cytowane przez międzynarodowe agencje, takie jak OECD, FDA, EU Human Biomonitoring oraz ECHA, co podkreśla ich znaczenie w kształtowaniu polityki środowiskowej. Jej osiągnięcia zostały uhonorowane licznymi nagrodami, w tym prestiżowym stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2018), Zespołową Nagrodą Naukową Wydziału Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk (2018) oraz Nagrodą im. J.J. Supniewskich (2023). W ramach współpracy międzynarodowej dr Wnuk współpracuje z Uniwersytetem w Hajfie (Izrael), RWTH Aachen (Niemcy) oraz Uniwersytetem w Mediolanie (Włochy), kontynuując badania o istotnym wpływie na ochronę zdrowia publicznego i rozwój nauk medycznych. Prywatnie dr hab. Agnieszka Wnuk jest miłośniczką zwierząt, które od lat towarzyszą jej w codziennym życiu. Jej zamiłowaniem jest również ogrodnictwo - pielęgnowanie roślin pozwala jej na chwilę wyciszenia i regeneracji po intensywnej pracy naukowej. Dr hab. Wnuk aktywnie promuje ideę popularyzacji nauki, angażując się w warsztaty i prelekcje skierowane zarówno do młodzieży, jak i dorosłych. Wierzy, że wiedza naukowa może inspirować i zmieniać rzeczywistość, dlatego z pasją dzieli się swoimi badaniami i ich znaczeniem dla zdrowia człowieka oraz ochrony środowiska.

awnuk1

 

21 lutego 2025 r. na Pływalni Aqua Centrum Chełmiec odbyło się kolejne wydarzenie sportowe.

Za nami XXIII Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec, których organizatorem była Szkoła Podstawowa w Świniarsku przy wsparciu ANS w Nowym Sączu. Ponad 130 zawodników z terenu Gminy Chełmiec (ze szkół podstawowych) uczestniczyło w rywalizacji sportowej na Pływalni Aqua Centrum Chełmiec. Honorowy Patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Chełmiec pan Stanisław Kuzak, który wyraził słowa uznania dla zawodników, trenerów, rodziców i nauczycieli za rozpowszechnianie i inwestowanie w swoich podopiecznych. Podkreślił ważność umiejętności pływania. Każdy zawodnik płynął w swojej kategorii wiekowej na odpowiednim dystansie 25 m, 50 m, a także sztafety męskie i damskie na dystansach 6x25 m i 6 x 50 m. Zawodnicy którzy zajęli pierwsze cztery miejsca będą reprezentować naszą gminę na Mistrzostwach Pływackich Powiatu Nowosądeckiego, które już po raz piąty odbędą się 6 marca 2025 r. na Pływalni Aqua Centrum Chełmiec, gdzie przy współpracy z KSS Klęczany na czele z panem Piotrem Piotrowskim będziemy gościć zawodników z całego powiatu nowosądeckiego.
Organizatorzy wyrażają słowa wdzięczności: panu Wójtowi Gminy Chełmiec za wsparcie i pomoc przy organizacji tych zawodów, panu Prezesowi KSS Klęczany Piotrowi Piotrowskiemu, a także pani Marcie Zając wykładowcy ANS w Nowym Sączu wraz ze studentami I roku w.f., wszystkim ratownikom i obsłudze pływalni.
Organizatorzy: młodzież SP w Świniarsku oraz pani Barbara Witecka, pan Bartłomiej Fedko, pan Andrzej Mężyk, pan Paweł Łabuda

Studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wrócili z dwoma srebrnymi medalami z Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn.

Męska i kobieca drużyna w futsalu akademickimi wicemistrzami Polski

Po zwycięstwie w Małopolsce i makroregionie południowo-wschodniej Polski, Sądeczanie i Sądeczanki zmierzyli się w Katowicach z 15 najlepszymi zespołami futsalowymi w Polsce. Do osiągnięcia większego sukcesu zabrakło obydwu zespołom dosłownie półtorej minuty. Mężczyźni prowadząc 3:2, przegrali w końcówce meczu z drużyną Uniwersytetu Łódzkiego (obydwie bramki dla Łodzian zdobył Kamil Kucharski reprezentant Polski, zawodnik ekstraklasowego Widzewa Łódź), natomiast kobiety prowadząc 3:1 z Akademią Tarnowską przegrały ostatecznie w rzutach karnych.

Mężczyźni w całym turnieju przegrali tylko jeden mecz, a wygrali z Politechniką Poznańską 5:2 i 9:4, z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni 8:3, z Uniwersytetem Śląskim 1:0, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Częstochowie 8:3.

Kobiety wygrały 3:1 z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, z Uniwersytetem Jana Długosza w Częstochowie 2:1, z AWF Katowice 3:1 i z AWF Poznań 3:2.

Po tym turnieju Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wyszła na pierwsze miejsce w rankingu sportowym wszystkich uczelni w Polsce (poniżej pierwsza piętnastka rankingu):

Ranking uczelni w Polsce 1

Skład drużyny kobiet:

Nawalaniec Agata

WNH 3 rok

Dutka Wiktoria

WLiNoZ 1 rok

Haberna Agnieszka

WLiNoZ 1 rok

Lichoń Kamila

WNoKFiB 1 rok

Owsianka Patrycja

WNoKFiB 1 rok

Faryj Martyna

WE rok 1

Dąbrowska Aleksandra

WNoKFiB 1 rok

Gniadek Klaudia

WNoKFiB 2 rok

Sadłoń Kamila

WNoKFiB 3 rok

Jurkowska Kinga

WNoKFiB 1 rok mgr

Gaborek Agnieszka

WNoKFiB 2 rok

Pacholarz Gabriela

WNoKFiB 3 rok

Skład drużyny mężczyzn:

Chlipała Jerzy

WNoKFiB 2 rok

Faron Jakub

WNoKFiB 2 rok

Górka Patryk

WI 2 rok

Janik Patryk

WNoKFiB 2 rok mgr

Koźma Jakub

WNoKFiB 1 rok

Leśniak Kamil

WNoKFiB 2 rok

Lipka Jakub

WNoKFiB 1 rok

Magdziarczyk Tomasz

WNoKFiB 1 rok mgr

Ormiański Kacper

WNoKFiB 1 rok

Palacz Michał

WNoKFiB 2 rok mgr

Palacz Konrad

WNoKFiB 2 rok

Przybycień Hubert

WNoKFiB 2 rok

Stawiarski Szymon

WNoKFiB 3 rok


Trenerem drużyny męskiej był Zbigniew Małek (trener UEFA  A) wykładowca WNoKFiB, a trenerem drużyny kobiet był Bartosz Kozak (trener UEFA B) student 3 roku WF mgr.

Ruch i zdrowie – współczesne wyzwania i perspektywy

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję naukową Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu pt. Active and Health Annual Meeting 2025 - Ruch i zdrowie - współczesne wyzwania i perspektywy

Celem konferencji jest prezentacja wyników badań naukowych oraz interdyscyplinarna wymiana myśli i doświadczeń praktycznych w obszarze aktywności fizycznej, nowoczesnych strategii i technologii w fizjoterapii oraz zagadnień dotyczących fizjologii, odżywiania i odnowy biologicznej w rehabilitacji, rekreacji i sporcie. Adresatami konferencji są: naukowcy, nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy, fizjoterapeuci, studenci.

 

Komitet Naukowy:

dr hab. Stanisław Rumian, prof. ANS- przewodniczący komitetu naukowego

dr hab. Mariusz Drużbicki, prof. ANS

prof. dr hab. Zofia Ignasiak

prof. dr hab. Marcin Maciejczyk

dr hab. Tomasz Pałka, prof. AKF

dr hab. Dariusz Mucha, prof. AKF

dr hab. Dariusz Tchórzewski. prof. AKF

dr Alena Buková, University Associate Professor Pavol Jozef Šafárik University in Košice

dr Agata Horbacz, University Associate Professor, Pavol Jozef Šafárik University in Košice

dr Marek Kociuba

dr Rafał Stabrawa

 

Komitet Honorowy: 

dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS - JM Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

dr hab. inż. Grzegorz Przydatek, prof. ANS - Prorektor ds. Nauki i Rozwoju

dr Halina Potok - Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia

dr Monika Bigosińska - Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

 

Komitet Organizacyjny:

dr Katarzyna Sztafa-Cabała, dr Barbara Szpotowicz-Czech - przewodniczące komitetu organizacyjnego

dr Piotr Czech 

dr inż. Elżbieta Cygnar 

mgr Elżbieta Maliszewska 

mgr Dawid Zając 

dr Joanna Wyrostek 

mgr Agnieszka Wolak

 

Termin i miejsce Konferencji: 

8-9 maj 2025 r. 

Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu 

ul. Kościuszki 2, 33-300 Nowy Sącz

 

Bloki tematyczne konferencji:

-nowoczesne technologie i metody w treningu,

-aktywność fizyczna jako profilaktyka i terapia chorób przewlekłych,

-nowoczesne strategie i technologie w fizjoterapii i osteopatii,

-fizjologia, odżywianie i odnowa biologiczna w rehabilitacji, rekreacji i sporcie.

 

PLAN KONFERENCJI:

8 maja 2025 r. (czwartek)

08:00-09:00 - rejestracja uczestników Konferencji (hol główny, budynek A Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie)

09-09:15 - uroczyste otwarcie Konferencji

09:15 - 10:45 panele naukowe

10:45 - 11:15 przerwa kawowa połączona z sesją posterową

11:15 - 13:00 panele naukowe

13:00 - lunch

14:00 - 16:00 - Sesja warsztatowa (obowiązują zapisy)

14:00 - 15:00

  • Terapia czaszkowo-krzyżowa - lek. med. D.O. CST Olha Kompaniiets
  • Holistyczne podejście do terapii niemowlęcia - mgr Magdalena Bodzioch - PT, terapeuta koncepcji NDT Bobath, INPP, osteopata pediatryczny
  • Wpływ elementów techniki sportowej w pływaniu na kształtowanie prawidłowej postawy ciała - mgr Grzegorz Mikulski, trener pływania - II klasy

15:00 -16:00

  • Rozpoznawanie wad postawy u dzieci - dr Magdalena Twardowska - PT, specjalista fizjoterapii, terapeuta koncepcji NDT Bobath, SI, PNF, AT oraz mgr Magdalena Potoniec - terapeuta NDT Bobath, FDM
  • Terapia tkanek miękkich - dr Piotr Czech - PT, terapeuta koncepcji MT, CST

 

17:00 - wyjazd autokarem do Krynicy-Zdroju 

Zwiedzanie wieży widokowej w koronach drzew połączony ze spotkaniem integracyjnym na świeżym powietrzu https://wiezawidokowa.pl

22:00 - powrót autokarem do Nowego Sącza

 

9 maja 2025 r. (piątek)

9:00 - 10:30 panele naukowe

10:30 - 11:00 przerwa kawowa połączona z sesją posterową

11:00 - 12:30 panele naukowe

12:30 - lunch

13:30 - uroczyste wręczenie certyfikatów

14:00-15:00 Sesja warsztatowa (obowiązują zapisy)

  • Trening siłowy z wykorzystaniem taśm treningowych - dr Piotr Dobosz, trener gimnastyki - II klasy
  • Wpływ dysfunkcji przepony na zaburzenia w narządzie ruchu oraz nieprawidłowości w biomechanice i wzorcach oddychania - mgr Sylwia Budek – PT, terapeuta koncepcji Maitland, PNF, McKenzie

Maksymalna liczba uczestników pojedynczych warsztatów to 10 osób, minimalna 5 osób. 

Liczy się kolejność zgłoszeń (formularz zgłoszenia na konferencję) 

 

Zgłoszenia uczestnictwa:

Zgłoszenia uczestnictwa należy przesłać na formularzu zgłoszenia pobierz formularz zgłoszeniowy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz uiścić opłatę konferencyjną zgodnie z wytycznymi podanymi poniżej.

Zgłoszenia udziału czynnego oraz dokonanie opłaty konferencyjnej (wystąpienie ustne lub poster) – 30 marca br.

Przesłanie streszczenia wystąpienia ustnego/posteru - 10 kwietnia br.

Zgłoszenia udziału biernego  oraz dokonanie opłaty konferencyjnej - 10 kwietnia br.

Przesłanie pełnej wersji artykułu zgodnie z wytycznymi Wydawnictwa Naukowego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz oświadczenia autora - do 31 maja br. 

 

Opłata konferencyjna:

400 zł - udział czynny (wystąpienie, poster) lub bierny

Opłata obejmuje materiały konferencyjne, udział w warsztatach, przerwy kawowe, lunch oraz udział w biesiadzie połączonej ze zwiedzaniem wieży widokowej w Krynicy-Zdroju w dniu 8 maja https://wiezawidokowa.pl

Opłata obejmuje również koszty publikacji artykułu w formie monografii pt. "Ruch i zdrowie - współczesne wyzwania i perspektywy" w Wydawnictwie Naukowym Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. 

Wydawnictwo Naukowe znajduje się na ministerialnej liście wydawnictw wysoko punktowanych (poziom I), zgodnie z którym monografie naukowe w nim publikowane otrzymują aż 80 punktów!

 

100 zł - udział bierny 

Opłata obejmuje materiały konferencyjne, udziału w warsztatach, przerwy kawowe

Wpłaty należy dokonać na konto bankowe Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

w tytule wpisując: Konferencja „Ruch i zdrowie - współczesne wyzwania i perspektywy”

nr konta 88 1130 1150 0012 1289 3420 0006

 

UWAGA:

Organizator nie ponosi kosztów dojazdu oraz zakwaterowania uczestników konferencji

Jeśli chcą Państwo otrzymać fakturę za wniesioną opłatę prosimy o podanie wszystkich danych w formularzu zgłoszenia na konferencje. W przypadku danych instytucji należy obowiązkowo podać numer NIP

 

Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikat uczestnictwa w konferencji

Wytyczne edytorskie - udział czynny w konferencji

Szczegółowe wytyczne edytorskie dotyczące przygotowywania:

 

 

Szczegółowe wytyczne edytorskie dotyczące przygotowywania pełnej wersji artykułu:

 

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.