Katedra Wychowania Fizycznego Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz koło naukowe AXIOS zaprasza na konwersatorium naukowe pt. Niepełnosprawni, RAZEM pełnosprawni. Niewidomi i słabo widzący w biegach narciarskich i w biathlonie”

Konwersatorium odbędzie się w auli Wydziału o 22 maja 2024 r. o godz. 13.00

Opis: Przedstawienie zarysu historii oraz zagadnień związanych ze specyfiką sportu osób niewidzących i słabowidzących na podstawie bezpośredniej relacji zaproszonych osób z niepełnosprawnościami. Przybliżenie zimowych dyscyplin sportu, a w szczególności biathlonu i biegów narciarskich. Prezentacja sprzętu wykorzystywanego w tych dyscyplinach.

Osoby chętne na warsztaty proszę o kontakt mailowy (potwierdzenie udziału) z dr Renatą Żabecką-Chowaniec z Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konwersatorium poprowadzi Marcela Marcisz

biathlon

Katedra Wychowania Fizycznego Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz koło naukowe AXIOS zaprasza na konwersatorium naukowe pt.
„Trening biegacza górskiego - jednostki treningowe, trening uzupełniający, regeneracja”. 

Konwersatorium odbędzie się 13.03.2024 r. o godz.10.00 w auli Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.

Podczas konwersatorium pojawi się tematyka: Elementy treningu biegowego w odniesieniu do biegów górskich. Rozstrzygnięte zostaną kwestie jak trenować siłę, nie tracąc przy tym szybkości. Dlaczego istotny jest trening uzupełniający w postaci innych sportów takich jak rower, skitury, biegówki itp. Dla chętnych po części teoretycznej zapraszamy na około godzinny trening biegowy w formie warsztatów w terenie, około godziny 11.00.
Tempo będzie dostosowane do wszystkich, zapraszam bez względu na poziom kondycji, wymagany strój i obuwie sportowe.
Osoby chętne na warsztaty proszę o kontakt mailowy (potwierdzenie udziału) z dr Izabelą Adamowicz z Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konwersatorium poprowadzi Natalia Tomasiak - V zawodniczka cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme, Reprezentantka Polski w biegach górskich

bez tytułu

 

Zapraszamy studentów ANS do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy

w ramach Programu ERASMUS+ na STUDIA do uczelni partnerskich oraz na PRAKTYKI

na rok akademicki 2023/2024

 pl współfinansowane przez unię europejską pantone

 

Już 26 stycznia o godz. 11:00 zapraszamy na 140. Sądeckie Konwersatorium Naukowe organizowane przez Koło Naukowe EBM na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

AULA Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu

ul. Kościuszki 2 G

 

Wykład pod tytułem „Fizjologia z punktu widzenia praktyki” poprowadzi gość specjalny:

dr Anna Lukanova-Jakubowska - trener, fizjolog, wykładowca (fizjolog) na Politechnice Opolskiej,


-w latach 2005-2012 Trener Mistrza Olimpijskiego z Sochi Zbigniewa Bródki,
-trener Kadry Polski w short tracku w latach 2015-2018,
-trener Kadry Turcji w short tracku 2018-2021.
Wychowała wielu Mistrzów Polski, z którymi zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie.
Obecnie współpracuje jako fizjolog z F.C. Paris Saint-Germain, gdzie miała przyjemność współpracować między innymi z piłkarzami takimi jak Lionel Messi i Kylian Mbappé Lottin.
Współpracuje z zawodnikami i amatorami sportu w Polsce i Europie.
Kilka słów Pani dr:
„Moja droga zawodowa utrwaliła mnie chyba jako eksperta od spraw „trudnych” w sporcie, co sprawiło, że musiałam rozwijać się szybko i być zawsze o krok dalej niż wszyscy. Zaczynałam pracę z zawodnikami zawsze od podstaw. Moim zadaniem było to, aby w krótkim czasie zrobić coś wielkiego. W ten sposób udało mi się zakwalifikować zawodników z Polski i Turcji do Igrzysk Olimpijskich, chociaż początkowo nikt w to nie wierzył.”

Spotkanie zbiega się w czasie z wydaniem przez Panią Doktor książki pod tytułem „Fizjologia wysiłku z mojego punktu widzenia”, która jest bardzo oczekiwaną pozycją w świecie sportu i rekreacji.

Następnie o godzinie 13:00 Pani Doktor Anna Lukanowa-Jakubowska poprowadzi szkolenie „Badanie wydolnościowe i jego zastosowanie w programowaniu treningu" dla członków Koła Naukowego z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, na którym przeprowadzone zostaną badania wydolnościowe zawodników i amatorów sportu. Więcej informacji na stronie www.energyandsport.pl

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Informatorem dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025

Można go pobrać klikając w obrazek poniżej

informator okładka 2024 25

OFERTA zawarta w informatorze może ulec zmianie.
Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową Uczelni www.ans-ns.edu.pl - zakładka Rekrutacja

 

Już po raz 17. zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców

 29 września 2023 r. piątek godz. 16:00-20:00

Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu przy ul. Kościuszki 2

Tematyka wydarzenia koncentruje się przede wszystkim wokół obszarów takich jak: zmiany klimatyczne, ochrona wód, inteligentne i bardziej zielone miasta, zdrowa gleba i żywność, ochrona zdrowia. Nauka przez zabawę, zajęcia artystyczne czy sportowe daje możliwość lepszego poznania otoczenia oraz odkrycia tajemnic codziennej pracy naukowców, którzy starają się, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne.

17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców sporo uwagi skieruje także w stronę Mikołaja Kopernika. Śledźcie uważnie profile #MNN w mediach społecznościowych, bo również tam dowiecie się wielu ciekawostek i konkursów.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Szczegółowy program wydarzeń w naszej uczelni do pobrania

 

750x2002x

 

Zapraszamy do udziału w Konkursach:

1) „Kim był Mikołaj Kopernik?” Celem konkursu jest opracowanie pracy plastycznej dowolną techniką w formacie min. A3, prezentującej zawody związane z pracą naukową Mikołaja Kopernika. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu. Termin dostarczenia pracy i oświadczenia uczestnika do 25.09.2023 r. do godz. 15:30

Regulamin

Oświadczenie uczestnika

2) „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię …” Celem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej, prezentującej sylwetkę Mikołaja Kopernika. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu. Termin dostarczenia pracy i oświadczenia uczestnika do 25.09.2023 r. do godz. 15:30

Regulamin

Oświadczenie uczestnika

3) Konkurs plastyczny „Kopernik 550organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - szczegółowe informacje na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/konkurs-kopernik-550/

 

550logo mono path

 

 mnn 1 b

mnn 2

mnn 3

mnn 4

mnn 5

mnn 6

 

Więcej informacji także na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/

pl finansowane przez unię europejską pos

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „European Researchers' Night 2022-2023 in Małopolska” („Europejska Noc Naukowców 2022-2023 w Małopolsce)”, akronim: ERN4Change, finansowanego ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168

Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie

Bezpłatny kurs przygotowawczy na studia na kierunki: bezpieczeństwo wewnętrzne, fizjoterapia i wychowanie fizyczne 

na rok akademicki 2023/24

W dniach 26-27 lipca 2023 r. Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu organizuje bezpłatny kurs przygotowawczy z pływania dla zainteresowanych kandydatów na studia na kierunki: bezpieczeństwo wewnętrzne, fizjoterapia i wychowanie fizyczne. 

Kurs ma na celu lepsze przygotowanie do egzaminu wstępnego z zakresu sprawności fizycznej tj. pływania. Zajęcia w ramach kursu przygotowawczego prowadzone będą przez nauczycieli akademickich Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

 

Jeżeli jesteś zainteresowana/y uczestnictwem w kursie, to w terminie  od 12 czerwca do 25 lipca 2023 r.: 

  • dopełnij formalności związanych z rekrutacją na studia, zgodnie z wytycznymi - patrz: zakładka Rekrutacja na stronie internetowej Uczelni www.ans-ns.edu.pl
  • w siedzibie Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, ul. Kościuszki 2, w sali nr 9: wypełnij kartę zgłoszenia na kurs przygotowawczy i wnieś opłatę za ubezpieczenie NNW w kwocie 7,00 zł.

Uwaga !

  • podczas prowadzonych zajęć obowiązuje strój kąpielowy i czepek kąpielowy. 
  • kurs będzie organizowany przy minimalnej liczbie zgłoszeń – 20 osób chętnych.

 

ZAPRASZAMY

Zapraszamy na Festiwal Nauk Stosowanych w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniu 2 czerwca 2023 r. godz. 9:00-12:00 na terenie Kampusu dydaktyczno-sportowego przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu. W roku akademickim 2022/2023 to wydarzenie ma charakter specjalny, ponieważ wpisuje się jubileusz 25-lecia istnienia Uczelni.

Festiwal ma na celu propagowanie nauki, a przede wszystkim zaszczepienie u młodych ludzi pasji poznawania, tworzenia i udoskonalania świata w sposób przystępny i ciekawy. Jest to przedsięwzięcie skierowane do uczniów lokalnych szkół podstawowych i średnich oraz przedszkoli. Program Festiwalu obejmuje liczne pokazy, prezentacje, warsztaty, konkursy, gry edukacyjne i inne atrakcje, łącznie z warsztatami artystycznymi oraz zajęciami sportowymi.

Wstęp jest wolny i nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń.

PROGRAM do pobrania

W ramach Festiwalu odbędzie się Konkurs MŁODY MATEMATYK - Regulamin i Karta zgłoszeniowa do pobrania

 ans festiwal nauki 2023 plakat b3 1

 

fn 2023 program na stronę 1

2fn kopia

3fn

4fn

BUDYNEK A - budynek Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

Centrum  Symulacji Medycznej - budynek przy Wydziale Nauk o Zdrowiu

 

informacje mistrzostwa ns 2015W dniu 14.05.2015 r. ( czwartek) o godz. 9:00 na pływalni Instytutu Kultury Fizycznej odbyły się XI Akademickie Mistrzostwa Nowego Sącza. W zawodach wzięli udział studenci Instytutu Kultury Fizycznej (kier. wychowanie fizyczne oraz fizjoterapia), a także studenci pozostałych instytutów PWSZ Nowy Sącz. Zawodnicy rywalizowali w 4 konkurencjach: styl dowolny, styl klasyczny, styl grzbietowy oraz styl motylkowy.