Baza dydaktyczna Wydziału Nauk Humanistycznych to budynek o powierzchni około 2800 m2 zlokalizowany przy ul. Kochanowskiego 44 w Nowym Sączu.

Budynek Wydziału Nauk Humanistycznych jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wejście do budynku ułatwia rampa, w budynku funkcjonuje podnośnik dla osób z niepełnosprawnością ruchową, na parterze zapewnione jest odpowiednie zaplecze sanitarne przystosowane do osób z niepełnosprawnościami, a na parkingu Wydziału znajdują się odpowiednio oznaczone miejsce parkingowe.

 

Budynek Wydziału Nauk Humanistycznych

Baza dydaktyczna i laboratoryjna jest systematycznie unowocześniana. Zajęcia odbywają się w 23 salach wykładowych, ćwiczeniowych i laboratoryjnych, w tym w laboratorium tłumaczeń wspomaganych maszynowo (CAT), 2 pracowniach językowych oraz w specjalistycznej pracowni tłumaczeń symultanicznych. Pojemności tych sal i ilość stanowisk są dopasowane do liczby studentów uczestniczących w zajęciach.

 

Sale dydaktyczne i pracownie specjalistyczne

Wszystkie sale dydaktyczne mają stały dostęp do Internetu. Pracownia komputerowa (sala 112) i cyfrowa pracownia językowa (sala 113) korzystają z łącza o dużej przepustowości, pozostałe sale dydaktyczne umożliwiają wykładowcom podpięcie się do Internetu kablowego, a studenci mają dostęp do szybkiej i sprawnie działającej sieci WI-FI. Ponadto w 5 salach zainstalowane są komputery, 10 sal jest wyposażonych w telewizory umożliwiające prezentowanie materiałów audio-wideo, w 3 salach znajdują się tablice multimedialne, a w 9 – projektor. W bieżącym roku akademickim wykładowcy otrzymali również 4 zestawy nagłaśniające z mikrofonami ręcznymi i słuchawkowymi/krawatowymi oraz dwa projektory dydaktyczne. Do ich dyspozycji jest także 7 laptopów, które mogą wypożyczać na zajęcia.

 

Parkingi i część rekreacyjna dla studentów

Zajęcia z Wychowania fizycznego oraz inne sportowe i rekreacyjne aktywności studenci mogą realizować w nowoczesnym kompleksie sportowym, który zlokalizowany jest w budynkach Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie przy ulicy Kościuszki 1 w Nowym Sączu.

 

Filia Biblioteki ANS w Wydziale Nauk Humanistycznych

Główną siedzibą Biblioteki Akademii Nauk Stosowanych jest budynek przy ul. Al. Wolności 40. Natomiast w budynku Wydziału Nauk Humanistycznych znajduje się filia Biblioteki, w której do dyspozycji czytelników znajduje się 21,254 woluminów. Jest to księgozbiór w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim, chińskim, szwedzkim i włoskim, który oprócz literatury z zakresu zajęć nauczania, obejmuje także literaturę dodatkową, ułatwiającą pisanie prac dyplomowych oraz służy indywidualnemu poszerzaniu wiedzy z wybranych dziedzin. Są to między innymi pozycje z zakresu literatury pięknej, historii, historii języka, językoznawstwa, przekładoznawstwa, psychologii, języków specjalistycznych. W zbiorach biblioteki znajduje się duży wybór różnego rodzaju publikacji informacyjnych – encyklopedii, leksykonów, słowników i innych pomocy dydaktycznych na nośnikach CD i DVD. Biblioteka prenumeruje kilkanaście tytułów czasopism w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz polskim. Księgozbiór jest stale aktualizowany o pozycje zgłaszane przez wykładowców.

 

memoq slider

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu – Uczelnią Partnerską memoQ

Nasza uczelnia została oficjalnym partnerem programu memoQ Academic Program (Program for Universities), wspierającego edukację w zakresie nowoczesnych narzędzi tłumaczeniowych. To kolejny ważny krok w rozwoju nowoczesnego kształcenia, który pozwoli studentom zdobyć praktyczne umiejętności korzystania z zaawansowanego oprogramowania.

Program uniwersytecki zapewnia uczelniom i studentom bezpłatny dostęp do najnowocześniejszego środowiska tłumaczeniowego, z którego korzysta profesjonalna branża tłumaczeniowa na całym świecie.

W ramach współpracy, studenci Wydziału Nauk Humanistycznych na kierunkach Filologia angielska, Filologia niemiecka, Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym, Lingwistyka dla biznesu oraz Lingwistyka praktyczna wykorzystają program nie tylko w trakcie zajęć, ale otrzymają bezpłatne licencje do użytku domowego, dzięki czemu będą mogli ćwiczyć wykorzystanie tego narzędzia CAT po zajęciach. Świeżo upieczeni absolwenci mogą zakupić licencję po preferencyjnej cenie.

MemoQ jako wiodące i innowacyjne narzędzie typu CAT (Computer-Assisted Translation) ułatwia i wspiera procesy tłumaczeniowe. Jego główne atuty to:

  • Pamięci tłumaczeniowe (TM)
  • Dynamiczne glosariusze
  • Zaawansowane zarządzanie projektami
  • Obsługa różnorodnych formatów
  • Automatyzacja powtarzalnych zadań

Korzyści programu uczelni partnerskiej memoQ?

  • Warsztaty i szkolenia dla wykładowców prowadzone przez ekspertów memoQ
  • Możliwość zdobycia certyfikatów potwierdzających znajomość narzędzia
  • Możliwość udziału w międzynarodowych projektach

Korzyści dla studentów Wydziału Nauk Humanistycznych

  • Darmowy dostęp dla studentów do oprogramowania memoQ na potrzeby nauki (bezpłatna licencja na użytek domowy)
  • Nauka nowoczesnych technologii tłumaczeniowych
  • Większe szanse na rynku pracy w sektorze tłumaczeniowym i IT
  • Dostęp do najnowszych trendów w branży