Zapraszamy na Dzień Otwarty na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu i Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

dzień otwarty wlinoz 21.03.2025 rok 01

dzień otwarty wlinoz 21.03.2025 rok 02

dzień otwarty wlinoz 21.03.2025 rok 03

plakat olimpiada pielęgniarska 2025 jpg

plakat olimpiada pielęgniarska 2025 jpg

zaproszenie na spotkanie wigilije 24 25

 plakat plan

Wśród prelegentów wystąpią:

1. Wiktoria Dziurdzik, lekarz, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktualnie odbywająca staż podyplomowy w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, z zamiłowaniem do ginekologii, zwłaszcza od strony zabiegowej, choruje na celiakią od czterech lat zmaga się z dietą bezglutenową po niespodziewanej diagnozie.

2. Konrad Stępnik – doktor socjolog, zatrudniony w Instytucie Socjologii UJ w koordynowanym przez dr hab. Ewę Kopczyńską, prof. UJ międzynarodowym projekcie FOOdIVERSE, w ramach którego bada systemy żywnościowe i poszukuje nowych sposobów zwiększania ich zróżnicowania. W 2019 obronił rozprawę doktorską zatytułowaną Decyzje prokreacyjne młodych Polaków w zmieniającym się kontekście kulturowym. Doświadczenie badawcze zdobywał w projektach z zakresu badań stosowanych, które pozwoliły mu przejść przez wszystkie stopnie wtajemniczenia: od kodera, ankietera i wykonawcy wywiadów, po autora i kierownika projektów badawczych. Oprócz kulturowych uwarunkowań ludzkiej prokreacji, ważnym obszarem jego zainteresowań jest socjologia obszarów wiejskich. W latach 2016 - 2021 był pracownikiem Centrum Doradztwa Rolniczego, w którym zajmował się między innymi rozwojem w Polsce idei rolnictwa społecznego oraz gospodarstw opiekuńczych. W czasie pracy w Centrum w latach 2018 - 2020 pełnił również funkcję kierownika Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podejmowanie działań na rzecz rolnictwa społecznego ułatwia mu doświadczenie zdobyte w czasie pracy w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie (rok 2014) oraz w organizacjach pozarządowych. Współpracuje z licznymi Lokalnymi Grupami Działania z całej Polski.

3. Koło Naukowe Dietetyków

Straty i marnowanie żywności stanowią poważny problem XXI wieku. Marnowanie żywności jest jednym z największych wyzwań współczesnego świata, a pieczywo, będące podstawowym produktem spożywczym, stanowi znaczną część wyrzucanej żywności. Ilość traconej żywności przekracza obecnie potrzeby wyżywienia krajów borykających się z brakiem możliwości zabezpieczenia potrzeb żywieniowych społeczeństwa krajów szczególnie rozwijających się. Problem ten wynika z różnych przyczyn, takich jak nadprodukcja, nieodpowiednie planowanie zakupów, krótkie terminy przydatności do spożycia oraz brak świadomości konsumentów na temat skali problemu. Studenci zaprezentują możliwości kulinarnego wykorzystania czerstwego chleba w celu ograniczenia jego strat, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa mikrobiologicznego oraz korzystnej wartości odżywczej przygotowanych potraw.

grafika promująca Małopolski Festiwal Ekonomii

Zapraszamy Państwa do udziału w Małopolskim Festiwalu Ekonomii, który odbędzie się w dniach 18-22 listopada 2024 r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Małopolski Festiwal Ekonomii w Nowym Sączu to wydarzenie skierowane do szerokiego grona odbiorców w szczególności do studentów, uczniów szkół średnich, nauczycieli powiatów nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego oraz Miasta Nowy Sącz, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych zajmujących się zagadnieniami ekonomicznymi, mającymi na celu rozwój lokalny społeczny i gospodarczy.

Małopolski Festiwal Ekonomii organizowany jest przez Małopolską Agencję Rozwoju Edukacji Przedsiębiorczości i Innowacji w Nowym Sączu. Gospodarzem spotkania i współorganizatorem Festiwalu jest Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Spotkania w ramach Festiwalu zostaną przeprowadzone na każdym Wydziale osobno tak, aby zaprezentować tematy biznesowe i ekonomiczne w każdej reprezentowanej specjalizacji.

 

UWAGA! ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE

 

Wydarzenie 1 (18.11.2024, godz. 10:00-13:15):
Wydział Nauk Ekonomicznych, Aula im. Prof. Andrzeja Bałandy, Aleje Wolności 38, 33-300 Nowy Sącz

„Inwestowanie w kryptowaluty – sztuka czy hazard?”

 

Wydarzenie 2 (19.11.2024, godz. 10:00-13:00):
Wydział Nauk Inżynieryjnych, Aula nr 07, ul. Ludwika Zamenhofa 1A, 33-300 Nowy Sącz

„Cyberbezpieczeństwo oraz sztuczna inteligencja w przemyśle – szansa czy zagrożenie?”

 

Wydarzenie 3 (20.11.2024, godz. 10:00-13:00):
Wydział Nauk Społecznych i Sztuki „Zawód pedagoga w dzisiejszych czasach – pomiędzy misją a ekonomią”

UWAGA! ZMIANA LOKALIZACJI wydarzenia nr 3 na: Aula im. Prof. Andrzeja Bałandy, Aleje Wolności 38, 33-300 Nowy Sącz

 

Wydarzenie 4 (20.11.2024, godz. 10:00-13:15):
Wydział Nauk Społecznych i Sztuki, Sala nr 207, ul. Chruślicka 6, 33-300 Nowy Sącz

„Przyszłość kreatywnych zawodów – sztuka a ekonomia”


Wydarzenie 5 (21.11.2024, godz. 10:00-13:00):
Wydział Nauk Humanistycznych, Sala nr 001, ul. Kochanowskiego 44, 33-300 Nowy Sącz

„Współczesne wyzwania na rynku edukacji językowej”

 

Wydarzenie 6 (22.11.2024, godz. 10:00-13:30):
Kampus dydaktyczno-sportowy, Hala sportowa, Budynek B, ul. Tadeusza Kościuszki 2, 33-300 Nowy Sącz

część I: Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie „Sportowiec jako własność, jak można zarobić na sporcie?”

część II: Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu „Zawody medyczne w aspekcie rozwoju gospodarczego"

 

Program Małopolskiego Festiwalu Ekonomii

 

UWAGA! ZAPISY NA  WYDARZENIA ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE

 

 

 

 

 

Informacja o zaproszeniu na inugurację roku akademickiego 2024

REKTOR

AKADEMII NAUK STOSOWANYCH W NOWYM SĄCZU

uprzejmie informuje, że

uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego

odbędzie się 11 października 2024 r. o godz. 11:30

w Auli im. Profesora Andrzeja Bałandy przy Al. Wolności 40 w Nowym Sączu

Msza Święta w intencji społeczności akademickiej Uczelni odbędzie się

11 października 2024 r. o godz. 9:30 w Kościele Św. Kazimierza w Nowym Sączu.

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

  • Hymn Państwowy
  • Przemówienie dr. hab. inż. Józefa Ciuły, prof. ANS – JM Rektora
  • Immatrykulacja
  • Gaudeamus Igitur
  • Wystąpienie przedstawiciela studentów
  • Wręczenie wyróżnień, odznaczeń i medali
  • Gaude Mater Polonia
  • Wykład inauguracyjny dr Magdaleny –Madej-Babuli „Dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych”

ans inauguracja 2024 plakat

konwersatorium naukowe 3 obrazy 0

 konwersatorium naukowe 3 obrazy 1

 


W dniu 19.03.2022 roku przedstawiciele Koła Naukowego Dietetyków Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu już po raz kolejny wzięli udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych i Organizacji Studenckich pt. „Wyzwania współczesnego świata” zorganizowanej przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych we Włocławku.

Swoje doniesienie przedstawili w sesji Nauk Społecznych i Nauk o Zdrowiu „(Współ)odpowiedzialni za naukę, rozwój, zdrowie”.

Badania jakie zaprezentowały Panie: Zuzanna Wojtas, Małgorzata Wygoda, Agnieszka Magiera, Katarzyna Kruczek dotyczyły przeciwdziałaniu marnowaniu żywności wśród społeczeństwa i stanowią kontynuację tematyki działalności podjętej na rzecz przeciwdziałania skali problemu oraz zwiększania świadomości w niniejszym zakresie. Wystąpienie oraz przestawienie skali problemu wzbudziło duże zainteresowanie słuchaczy, a zaprezentowane możliwości przeciwdziałania stratom żywności, spotkały się z dużą aprobatą i uznaniem organizatorów.

Opiekę naukową nad przygotowaniem studentów sprawował mgr inż. Marek Zborowski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!


 

zdjęcie 1
Slajd tytułowy wystąpienia pt."Marnowanie żywności - jak w praktyce przeciwdziałać skali problemu".



zdjęcie 2
Prelegentki Konferencji Naukowej we Włocławku (od lewej) Zuzanna Wojtas, Katarzyna Kruczek, Agnieszka Magiera, Małgorzata Wygoda- studentki kierunku Dietetyka.

Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” już po raz trzeci zorganizowała Sądecki Dzień Mózgu. Tym razem do współpracy zaproszono  Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, a wydarzenie zagościło na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Na przybyłych gości czekały wykłady, warsztaty, wystawa prac plastycznych wykonanych przez osoby z demencją, możliwość przeprowadzenia analizy składu ciała, a nawet poczęstunek.

Dzień Mózgu

- W tym roku Europejski Dzień Mózgu wypada w poniedziałek 18 marca. Wokół tego dnia zainicjowano Tydzień Wiedzy o Mózgu, który trwa od 11 do 17 marca. Z tej okazji, już po raz trzeci w historii nasza Fundacja organizuje Sądecki Dzień Mózgu. Tym razem zorganizowaliśmy też wydarzenia dla osób z demencją a kulminacyjna konferencja, prowadzona przez ekspertki fizjoterapii: Joannę Tokarską i Martę Grzegorczyk odbędzie się pod hasłem „Fizjopozytwnie o demencji” – zaznacza Ewa Klag, prezes Fundacji „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” i pomysłodawczyni Sądeckiego Dnia Mózgu.

Dzień Mózgu

W sobotę 16 marca naszą Uczelnie odwiedziło wielu zainteresowanych tematem osób, a wydarzenie otworzył Prorektor ds. Nauki i Rozwoju dr hab. inż. Józef Ciuła (prof. ANS).

- Dziękuję, że jako Uczelnia mamy wraz z Fundacją „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” okazję współtworzyć to niezwykle ciekawe i ważne społecznie wydarzenie, a nasz Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu może również zaprezentować swoje zaplecze. Jako Akademia Nauk Stosowanych bardzo chętnie współpracujemy z organizacjami pozarządowymi i otoczeniem społeczno-gospodarczym, udostępniając nasze zaplecze naukowo-dydaktyczne – powiedział podczas inauguracji Prorektor Józef Ciuła.

Podczas konferencji i warsztatów obecne były władze Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu:  Dziekan dr hab. Ryszard Gajdosz (prof. ANS) oraz Prodziekan dr Urszula Cisoń-Apanasewicz, pracownicy Uczelni, a także władze Nowego Sącza: Prezydent Ludomir Handzel oraz wiceprezydent Magdalena Majka.