Zapraszamy na 150. Sądeckie Konwersatorium Naukowe „Smak zdrowia w środowisku ekokultury"
Wśród prelegentów wystąpią:
1. Wiktoria Dziurdzik, lekarz, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktualnie odbywająca staż podyplomowy w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, z zamiłowaniem do ginekologii, zwłaszcza od strony zabiegowej, choruje na celiakią od czterech lat zmaga się z dietą bezglutenową po niespodziewanej diagnozie.
2. Konrad Stępnik – doktor socjolog, zatrudniony w Instytucie Socjologii UJ w koordynowanym przez dr hab. Ewę Kopczyńską, prof. UJ międzynarodowym projekcie FOOdIVERSE, w ramach którego bada systemy żywnościowe i poszukuje nowych sposobów zwiększania ich zróżnicowania. W 2019 obronił rozprawę doktorską zatytułowaną Decyzje prokreacyjne młodych Polaków w zmieniającym się kontekście kulturowym. Doświadczenie badawcze zdobywał w projektach z zakresu badań stosowanych, które pozwoliły mu przejść przez wszystkie stopnie wtajemniczenia: od kodera, ankietera i wykonawcy wywiadów, po autora i kierownika projektów badawczych. Oprócz kulturowych uwarunkowań ludzkiej prokreacji, ważnym obszarem jego zainteresowań jest socjologia obszarów wiejskich. W latach 2016 - 2021 był pracownikiem Centrum Doradztwa Rolniczego, w którym zajmował się między innymi rozwojem w Polsce idei rolnictwa społecznego oraz gospodarstw opiekuńczych. W czasie pracy w Centrum w latach 2018 - 2020 pełnił również funkcję kierownika Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podejmowanie działań na rzecz rolnictwa społecznego ułatwia mu doświadczenie zdobyte w czasie pracy w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie (rok 2014) oraz w organizacjach pozarządowych. Współpracuje z licznymi Lokalnymi Grupami Działania z całej Polski.
3. Koło Naukowe Dietetyków
Straty i marnowanie żywności stanowią poważny problem XXI wieku. Marnowanie żywności jest jednym z największych wyzwań współczesnego świata, a pieczywo, będące podstawowym produktem spożywczym, stanowi znaczną część wyrzucanej żywności. Ilość traconej żywności przekracza obecnie potrzeby wyżywienia krajów borykających się z brakiem możliwości zabezpieczenia potrzeb żywieniowych społeczeństwa krajów szczególnie rozwijających się. Problem ten wynika z różnych przyczyn, takich jak nadprodukcja, nieodpowiednie planowanie zakupów, krótkie terminy przydatności do spożycia oraz brak świadomości konsumentów na temat skali problemu. Studenci zaprezentują możliwości kulinarnego wykorzystania czerstwego chleba w celu ograniczenia jego strat, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa mikrobiologicznego oraz korzystnej wartości odżywczej przygotowanych potraw.
- Odsłony: 63
Małopolski Festiwal Ekonomii
Zapraszamy Państwa do udziału w Małopolskim Festiwalu Ekonomii, który odbędzie się w dniach 18-22 listopada 2024 r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Małopolski Festiwal Ekonomii w Nowym Sączu to wydarzenie skierowane do szerokiego grona odbiorców w szczególności do studentów, uczniów szkół średnich, nauczycieli powiatów nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego oraz Miasta Nowy Sącz, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych zajmujących się zagadnieniami ekonomicznymi, mającymi na celu rozwój lokalny społeczny i gospodarczy.
Małopolski Festiwal Ekonomii organizowany jest przez Małopolską Agencję Rozwoju Edukacji Przedsiębiorczości i Innowacji w Nowym Sączu. Gospodarzem spotkania i współorganizatorem Festiwalu jest Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Spotkania w ramach Festiwalu zostaną przeprowadzone na każdym Wydziale osobno tak, aby zaprezentować tematy biznesowe i ekonomiczne w każdej reprezentowanej specjalizacji.
UWAGA! ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE
Wydarzenie 1 (18.11.2024, godz. 10:00-13:15):
Wydział Nauk Ekonomicznych, Aula im. Prof. Andrzeja Bałandy, Aleje Wolności 38, 33-300 Nowy Sącz
„Inwestowanie w kryptowaluty – sztuka czy hazard?”
Wydarzenie 2 (19.11.2024, godz. 10:00-13:00):
Wydział Nauk Inżynieryjnych, Aula nr 07, ul. Ludwika Zamenhofa 1A, 33-300 Nowy Sącz
„Cyberbezpieczeństwo oraz sztuczna inteligencja w przemyśle – szansa czy zagrożenie?”
Wydarzenie 3 (20.11.2024, godz. 10:00-13:00):
Wydział Nauk Społecznych i Sztuki „Zawód pedagoga w dzisiejszych czasach – pomiędzy misją a ekonomią”
UWAGA! ZMIANA LOKALIZACJI wydarzenia nr 3 na: Aula im. Prof. Andrzeja Bałandy, Aleje Wolności 38, 33-300 Nowy Sącz
Wydarzenie 4 (20.11.2024, godz. 10:00-13:15):
Wydział Nauk Społecznych i Sztuki, Sala nr 207, ul. Chruślicka 6, 33-300 Nowy Sącz
„Przyszłość kreatywnych zawodów – sztuka a ekonomia”
Wydarzenie 5 (21.11.2024, godz. 10:00-13:00):
Wydział Nauk Humanistycznych, Sala nr 001, ul. Kochanowskiego 44, 33-300 Nowy Sącz
„Współczesne wyzwania na rynku edukacji językowej”
Wydarzenie 6 (22.11.2024, godz. 10:00-13:30):
Kampus dydaktyczno-sportowy, Hala sportowa, Budynek B, ul. Tadeusza Kościuszki 2, 33-300 Nowy Sącz
część I: Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie „Sportowiec jako własność, jak można zarobić na sporcie?”
część II: Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu „Zawody medyczne w aspekcie rozwoju gospodarczego"
Program Małopolskiego Festiwalu Ekonomii
UWAGA! ZAPISY NA WYDARZENIA ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE
- Odsłony: 133
Inauguracja roku akademickiego 2024/2025
REKTOR
AKADEMII NAUK STOSOWANYCH W NOWYM SĄCZU
uprzejmie informuje, że
uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego
odbędzie się 11 października 2024 r. o godz. 11:30
w Auli im. Profesora Andrzeja Bałandy przy Al. Wolności 40 w Nowym Sączu
Msza Święta w intencji społeczności akademickiej Uczelni odbędzie się
11 października 2024 r. o godz. 9:30 w Kościele Św. Kazimierza w Nowym Sączu.
PROGRAM UROCZYSTOŚCI:
- Hymn Państwowy
- Przemówienie dr. hab. inż. Józefa Ciuły, prof. ANS – JM Rektora
- Immatrykulacja
- Gaudeamus Igitur
- Wystąpienie przedstawiciela studentów
- Wręczenie wyróżnień, odznaczeń i medali
- Gaude Mater Polonia
- Wykład inauguracyjny dr Magdaleny –Madej-Babuli „Dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych”
- Odsłony: 194
Zapraszamy na 144. Sądeckie Konwersatorium Naukowe na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu
- Odsłony: 648
Koło Naukowe Dietetyków na konferencji naukowej
W dniu 19.03.2022 roku przedstawiciele Koła Naukowego Dietetyków Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu już po raz kolejny wzięli udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych i Organizacji Studenckich pt. „Wyzwania współczesnego świata” zorganizowanej przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych we Włocławku.
Swoje doniesienie przedstawili w sesji Nauk Społecznych i Nauk o Zdrowiu „(Współ)odpowiedzialni za naukę, rozwój, zdrowie”.
Badania jakie zaprezentowały Panie: Zuzanna Wojtas, Małgorzata Wygoda, Agnieszka Magiera, Katarzyna Kruczek dotyczyły przeciwdziałaniu marnowaniu żywności wśród społeczeństwa i stanowią kontynuację tematyki działalności podjętej na rzecz przeciwdziałania skali problemu oraz zwiększania świadomości w niniejszym zakresie. Wystąpienie oraz przestawienie skali problemu wzbudziło duże zainteresowanie słuchaczy, a zaprezentowane możliwości przeciwdziałania stratom żywności, spotkały się z dużą aprobatą i uznaniem organizatorów.
Opiekę naukową nad przygotowaniem studentów sprawował mgr inż. Marek Zborowski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!
Slajd tytułowy wystąpienia pt."Marnowanie żywności - jak w praktyce przeciwdziałać skali problemu".
Prelegentki Konferencji Naukowej we Włocławku (od lewej) Zuzanna Wojtas, Katarzyna Kruczek, Agnieszka Magiera, Małgorzata Wygoda- studentki kierunku Dietetyka.
- Odsłony: 775
Sądecki Dzień Mózgu z Fundacją „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” i Akademią Nauk Stosowanych
Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” już po raz trzeci zorganizowała Sądecki Dzień Mózgu. Tym razem do współpracy zaproszono Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, a wydarzenie zagościło na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Na przybyłych gości czekały wykłady, warsztaty, wystawa prac plastycznych wykonanych przez osoby z demencją, możliwość przeprowadzenia analizy składu ciała, a nawet poczęstunek.
- W tym roku Europejski Dzień Mózgu wypada w poniedziałek 18 marca. Wokół tego dnia zainicjowano Tydzień Wiedzy o Mózgu, który trwa od 11 do 17 marca. Z tej okazji, już po raz trzeci w historii nasza Fundacja organizuje Sądecki Dzień Mózgu. Tym razem zorganizowaliśmy też wydarzenia dla osób z demencją a kulminacyjna konferencja, prowadzona przez ekspertki fizjoterapii: Joannę Tokarską i Martę Grzegorczyk odbędzie się pod hasłem „Fizjopozytwnie o demencji” – zaznacza Ewa Klag, prezes Fundacji „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” i pomysłodawczyni Sądeckiego Dnia Mózgu.
W sobotę 16 marca naszą Uczelnie odwiedziło wielu zainteresowanych tematem osób, a wydarzenie otworzył Prorektor ds. Nauki i Rozwoju dr hab. inż. Józef Ciuła (prof. ANS).
- Dziękuję, że jako Uczelnia mamy wraz z Fundacją „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” okazję współtworzyć to niezwykle ciekawe i ważne społecznie wydarzenie, a nasz Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu może również zaprezentować swoje zaplecze. Jako Akademia Nauk Stosowanych bardzo chętnie współpracujemy z organizacjami pozarządowymi i otoczeniem społeczno-gospodarczym, udostępniając nasze zaplecze naukowo-dydaktyczne – powiedział podczas inauguracji Prorektor Józef Ciuła.
Podczas konferencji i warsztatów obecne były władze Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu: Dziekan dr hab. Ryszard Gajdosz (prof. ANS) oraz Prodziekan dr Urszula Cisoń-Apanasewicz, pracownicy Uczelni, a także władze Nowego Sącza: Prezydent Ludomir Handzel oraz wiceprezydent Magdalena Majka.
https://www.ans-ns.edu.pl/wz/instytut/o-instytucie/wydarzenia#sigProId719b851e6e
- Odsłony: 784
Zapraszamy na 141. Sądeckie Konwersatorium Naukowe na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu
Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu zaprasza na 141. Sądeckie Konwersatorium Naukowe
w dniu 8 marca 2024 r.
"Na Dzień Kobiet o zdrowiu Kobiet"
godz. 10:00-14:00, aula przy ul. Kościuszki 2
- Odsłony: 751
Nabór na wyjazdy zagraniczne i praktyki dla studentów oraz pracowników w ramach PROGRAMU ERASMUS+
Zapraszamy studentów ANS do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy
w ramach Programu ERASMUS+ na STUDIA do uczelni partnerskich oraz na PRAKTYKI
na rok akademicki 2023/2024
- Odsłony: 823
Informator dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025
Zapraszamy do zapoznania się z naszym Informatorem dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025
Można go pobrać klikając w obrazek poniżej
OFERTA zawarta w informatorze może ulec zmianie.
Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową Uczelni www.ans-ns.edu.pl - zakładka Rekrutacja
- Odsłony: 1132
Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców 2023
Już po raz 17. zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców
29 września 2023 r. piątek godz. 16:00-20:00
Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu przy ul. Kościuszki 2
Tematyka wydarzenia koncentruje się przede wszystkim wokół obszarów takich jak: zmiany klimatyczne, ochrona wód, inteligentne i bardziej zielone miasta, zdrowa gleba i żywność, ochrona zdrowia. Nauka przez zabawę, zajęcia artystyczne czy sportowe daje możliwość lepszego poznania otoczenia oraz odkrycia tajemnic codziennej pracy naukowców, którzy starają się, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne.
17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców sporo uwagi skieruje także w stronę Mikołaja Kopernika. Śledźcie uważnie profile #MNN w mediach społecznościowych, bo również tam dowiecie się wielu ciekawostek i konkursów.
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Szczegółowy program wydarzeń w naszej uczelni do pobrania
Zapraszamy do udziału w Konkursach:
1) „Kim był Mikołaj Kopernik?” Celem konkursu jest opracowanie pracy plastycznej dowolną techniką w formacie min. A3, prezentującej zawody związane z pracą naukową Mikołaja Kopernika. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu. Termin dostarczenia pracy i oświadczenia uczestnika do 25.09.2023 r. do godz. 15:30
2) „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię …” Celem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej, prezentującej sylwetkę Mikołaja Kopernika. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu. Termin dostarczenia pracy i oświadczenia uczestnika do 25.09.2023 r. do godz. 15:30
3) Konkurs plastyczny „Kopernik 550” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - szczegółowe informacje na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/konkurs-kopernik-550/
Więcej informacji także na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „European Researchers' Night 2022-2023 in Małopolska” („Europejska Noc Naukowców 2022-2023 w Małopolsce)”, akronim: ERN4Change, finansowanego ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168
Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie
- Odsłony: 1435
Strona 1 z 4
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec