seminarium o zdrowiu sądeczan 15.05

program o zdrowiu sądeczan

 

XIII Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan”

Już 12 maja 2026 roku o godzinie 9:00 w murach Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbędzie się XIII Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan” – wydarzenie poświęcone profilaktyce zdrowotnej, edukacji medycznej oraz promocji zdrowego stylu życia.

Seminarium skierowane jest do wszystkich mieszkańców regionu zainteresowanych zdrowiem, nowoczesną profilaktyką oraz możliwością bezpośredniego kontaktu ze specjalistami różnych dziedzin medycyny. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W programie wydarzenia:

  • debaty ze specjalistami z zakresu zdrowia,
  • pokazy ratownictwa medycznego,
  • porady dietetyczne,
  • stoiska ze zdrową żywnością,
  • Gala X Plebiscytu Medycznego.

Uczestnicy będą mogli również skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych obejmujących:

  • badanie słuchu,
  • badanie wzroku,
  • analizę składu ciała.

X Plebiscyt Medyczny

Podczas wydarzenia prowadzony będzie również X Plebiscyt Medyczny, w którym mieszkańcy mogą zgłaszać i głosować na swoich ulubionych:

  • lekarzy,
  • pielęgniarki,
  • przychodnie.

Szczegóły dotyczące plebiscytu oraz formularz rejestracyjny na bezpłatne badania dostępne są na portalu Sądeczanin.info.

Miejsce wydarzenia

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
ul. Tadeusza Kościuszki 2, Nowy Sącz

 

ii_sądecka_konferencja_pielęgniarek_i_położnych_plakat.jpg


Serdecznie zapraszamy do udziału w II Sądeckiej Konferencji Pielęgniarek i Położnych pt. „Nowoczesna opieka laktacyjna 2.0 – wiedza, wsparcie, praktyka”

Wydarzenie odbędzie się 30 maja 2026 r. (sobota) na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, ul. Kościuszki 2, Nowy Sącz.

Konferencja skierowana jest do:
• położnych,
• pielęgniarek,
• doradczyń laktacyjnych,
• studentów i studentek.

Konferencja jest doskonałą okazją do zdobycia aktualnej wiedzy, wymiany doświadczeń zawodowych oraz integracji środowiska pielęgniarek i położnych zainteresowanych tematyką opieki laktacyjnej i zdrowia kobiet.

Udział w konferencji to nie tylko możliwość zdobycia aktualnej i praktycznej wiedzy, ale również uzyskania 5 punktów edukacyjnych dla pielęgniarek i położnych, zgodnie z obowiązującymi zasadami doskonalenia zawodowego.

Zachęcamy do udziału oraz przekazania informacji osobom zainteresowanym tematyką konferencji.

Wydarzenie stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń, aktualizacji wiedzy oraz poszerzania kompetencji w zakresie nowoczesnej opieki laktacyjnej, wsparcia kobiet i noworodków oraz interdyscyplinarnego podejścia do zdrowia matki i dziecka.

Program konferencji obejmuje m.in.:
• kontakt „skóra do skóry” - aktualne rekomendacje,
• znaczenie tummy time w rozwoju dziecka,
• interdyscyplinarne spojrzenie na spektrum zapalenia piersi,
• rolę Banku Mleka Kobiecego,
• epigenetyczne programowanie zdrowia metabolicznego dziecka,
• biomarkery płodności i współczesną edukację kobiet,
• rolę i kompetencje konsultanta laktacyjnego IBCLC.

ZAPISY: 883 024 444, 577 770 955

plakat olimpiada

seminarium o zdrowiu sądeczan 15.05

 program o zdrowiu sądeczan

XIII Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan”

Już 12 maja 2026 roku o godzinie 9:00 w murach Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbędzie się XIII Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan” – wydarzenie poświęcone profilaktyce zdrowotnej, edukacji medycznej oraz promocji zdrowego stylu życia.

Seminarium skierowane jest do wszystkich mieszkańców regionu zainteresowanych zdrowiem, nowoczesną profilaktyką oraz możliwością bezpośredniego kontaktu ze specjalistami różnych dziedzin medycyny. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W programie wydarzenia:

  • debaty ze specjalistami z zakresu zdrowia,
  • pokazy ratownictwa medycznego,
  • porady dietetyczne,
  • stoiska ze zdrową żywnością,
  • Gala X Plebiscytu Medycznego.

Uczestnicy będą mogli również skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych obejmujących:

  • badanie słuchu,
  • badanie wzroku,
  • analizę składu ciała.

X Plebiscyt Medyczny

Podczas wydarzenia prowadzony będzie również X Plebiscyt Medyczny, w którym mieszkańcy mogą zgłaszać i głosować na swoich ulubionych:

  • lekarzy,
  • pielęgniarki,
  • przychodnie.

Szczegóły dotyczące plebiscytu oraz formularz rejestracyjny na bezpłatne badania dostępne są na portalu Sądeczanin.info.

Miejsce wydarzenia

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
ul. Tadeusza Kościuszki 2, Nowy Sącz

Z okazji 20-lecia działalności Akademickiego Biura Karier zapraszamy Absolwentów wszystkich roczników Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (dawnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu) na wyjątkowy Bal Absolwentów.

Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do powrotu do wspomnień ze studiów, spotkania po latach oraz ponownego doświadczenia atmosfery akademickiej wspólnoty. To także przestrzeń do odnowienia relacji i wspólnego świętowania w gronie Absolwentów oraz przedstawicieli Uczelni.

Szczegóły wydarzenia

Miejsce: Hotel Ibis Styles Nowy Sącz
Data: 19 czerwca 2026 r.
Godzina: 18:00–2:00

Koszt udziału: 290 zł / os.

W programie wydarzenia: uroczyste otwarcie Jubileuszu, podsumowanie działalności 20-lecia Akademickiego Biura Karier, wspomnienia Absolwentów, uroczysta kolacja, zabawa taneczna z DJ-em, jubileuszowy tort

Opłata obejmuje: obiad dwudaniowy, deser, zimny bufet, słodki stół, ciepłe danie w formie bufetu, napoje ciepłe i zimne bez limitu, tort jubileuszowy oraz niezapomnianą zabawę taneczną przy muzyce DJ-a.

Alkohol we własnym zakresie ;)

Rejestracja

Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc1BE59Ry9H1ehJy5HhUGY312XgY7FtPDi60N1ec_yYjELJrA/viewform?usp=publish-editor

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin zapisów upływa 29 maja 2026 r.

Płatność

Warunkiem udziału w Balu jest dokonanie opłaty w terminie 7 dni od daty rejestracji na konto bankowe Uczelni:

Bank Gospodarstwa Krajowego

88 1130 1150 0012 1289 3420 0006

 

bal_plakat_jpg_copy.jpg

 

Zasady uczestnictwa w Balu Absolwentów

Klauzula RODO

 

Partnerzy wydarzenia:
Lody Koral
Ibis Styles Nowy Sącz
Kino Helios Polska
Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. w Krynicy-Zdroju
Winnica Winny Stok

Pozostańmy w kontakcie

Akademickie Biuro Karier to nie tylko wsparcie w trakcie studiów, ale także relacje, które zostają na lata. Bal Absolwentów to dla nas wyjątkowa okazja, aby znów się spotkać, powspominać i być razem – nie tylko na początku Waszej drogi zawodowej, ale również na jej kolejnych etapach.

 

 

komunikat konferencja naukowa 18 maja 26 r. pl 1

 

Międzynarodowa konferencja naukowa "Współczesne zagrożenia zdrowia wyzwaniem dla zespołu interpofesjonalnego" 18 maja 2026 r.

KOMUNIKAT I


Szanowni Państwo,

W imieniu Władz Dziekańskich Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Komitetu Organizacyjnego, serdecznie zapraszamy do udziału
w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Współczesne zagrożenia zdrowia wyzwaniem dla zespołu interprofesjonalnego”.
Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, adresowana jest do pracowników naukowych oraz dydaktycznych, praktyków ochrony zdrowia, studentów i wszystkich zainteresowanych tematyką przeciwdziałania zagrożeniom zdrowotnym. Celem konferencji jest stworzenie międzynarodowej platformy dialogu i współpracy naukowej oraz wymiany doświadczeń w zakresie identyfikacji, oceny i prewencji zagrożeń zdrowia.
Konferencja odbędzie się w dniu 18 maja 2026 r. w Nowym Sączu na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, ul. Kościuszki 2.
Organizatorzy planują wydanie przez Wydawnictwo Naukowe Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (80 punktów) monografii pokonferencyjnej, w której zamieszczone będą materiały przygotowane przez prelegentów oraz autorów plakatów. Uczestnicy konferencji mogą otrzymać punkty edukacyjne, zgodnie z regulacjami prawnymi dla poszczególnych zawodów medycznych.

Koszt uczestnictwa w Konferencji dla uczestnika czynnego i biernego wynosi 350,00 złotych, dla studenta 150,00 złotych. Opłata obejmuje: certyfikat uczestnictwa w konferencji, przerwy kawowe, obiad.
Uczestnicy, którzy planują przygotować wystąpienie ustne bądź uczestniczyć w sesji plakatowej zobligowani będą zarejestrować jego tytuł w formularzu rejestracji. Zgłoszone prace i wystąpienia
będą podlegały weryfikacji przez członków Komitetu Naukowego. Szczegółowy program konferencji, formularz zgłoszenia do udziału w konferencji, wytyczne dla autorów wystąpień i plakatów, zostaną
podane w II KOMUNIKACIE.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Będziemy zaszczyceni obecnością Państwa.
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
dr n. o zdr. Urszula Cisoń-Apanasewicz

 

komunikat konferencja naukowa 18 maja 26 r. eng 1

dzień otwarty plakat 26

Zapraszamy na Dzień Otwarty Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu!

Już 21 kwietnia w godzinach 9:00–12:00 odbędą się Dzień Otwarty Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak wygląda nauka, która ma realne znaczenie, i poznać świat nauk o zdrowiu od praktycznej strony.

Na odwiedzających czekają pokazy, warsztaty oraz prezentacja nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. Przygotowaliśmy bogaty program, który pozwoli zajrzeć „od środka” w różne obszary nauk medycznych.

Program wydarzenia:

  • Zajrzyj do wnętrza człowieka – pokaz ze stołem anatomicznym (sala 0.1 CSM)
  • Ratuj życie – nauka podstaw pierwszej pomocy
  • Poznaj wnętrze karetki i motoambulansu (sala 0.4 CSM)
  • „Zastrzyk wiedzy” – pielęgniarstwo od kuchni (sale 1.1, 1.2, 2.3 CSM oraz sala nr 3, budynek 2G)
  • Badanie fizykalne w praktyce pielęgniarki (sala 2.4 CSM)
  • Obejrzyj tkanki człowieka pod mikroskopem (sala 2.1 CSM)
  • Trenażery w nauczaniu zawodów medycznych (sala 2.2 CSM)
  • Poznaj ciało z InBody – analiza składu ciała (sala 1.3 CSM)

Dlaczego warto?

To wyjątkowa okazja, aby:

  • zdobyć praktyczną wiedzę,
  • zobaczyć nowoczesne zaplecze dydaktyczne,
  • poczuć atmosferę studiowania na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu.

Do zobaczenia 21 kwietnia!

157. konwersatorium plakat 1

157. konwersatorium plakat 2

 

Zapraszamy na 157. Sądeckie Konwersatorium Naukowe pt."Globalne bezpieczeństwo żywności", które odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2026 r. o godz. 10:00-13:00 przy ul. Kościuszki 2 (budynek A) w Auli A, B.

 

PLAN WYDARZENIA:

10:00 - ROZPOCZĘCIE KONWERSATORIUM, PRZYWITANIE GOŚCI
10:10 - WYKŁAD: "SPEKTROFLUORYMETRIA I JEJ ZASTOSOWANIA W BADANIACH ŻYWNOŚCI", dr hab. inż. Joanna Banaś, UR w Krakowie
11:00 - WYKŁAD: "KUCHNIE ŚWIATA A BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI", dr Joanna Chłopicka, UJ CM w Krakowie
11:50 - WYKŁAD: "PRODUKTY PSZCZELE - SZANSA NA PRZYSZŁOŚĆ CZY GLOBALNE ZAGROŻENIE", Tomasz Miodzio, MIODNY SZLAK
12:40 - PROMOCJA KSIĄŻKI KOŁA NAUKOWEGO DIETETYKÓW ANS WLINOZ "DRUGIE ŻYCIE PIECZYWA: WYKORZYSTANIE CZERSTWEGO CHLEBA W KONTEKŚCIE ZRÓWNOWAŻONEJ KONSUMPCJI ŻYWNOŚCI I GOSPODARKI O OBIEGU ZAMKNIĘTYM", Katarzyna Kruczek, Agnieszka Magiera, Artur Palata
13:00 - PODSUMOWANIE I ZAKOŃCZENIE KONWERSATORIUM

 

ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH PROSIMY O POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA ZA POMOCĄ POCZTY ELEKTRONICZNEJ: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 601 094 095 do dnia 13.04.2026 r. do godz. 14:00

 

xvi międzyuczelniana olipmiada pielęgniarska plakat jpg

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI edycji Międzyuczelnianej i Ogólnopolskiej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej. Wydarzenie to stanowi prestiżową inicjatywę środowiska akademickiego, której celem jest promowanie wiedzy, umiejętności praktycznych oraz wysokich standardów opieki pielęgniarskiej wśród studentów kierunku pielęgniarstwo.

Olimpiada ma charakter ogólnopolski i odbywa się we współpracy z licznymi uczelniami oraz instytucjami naukowymi.

 

HARMONOGRAM OLIMPIADY

ETAP I – 10 marca 2026 r.

Test jednokrotnego wyboru sprawdzający wiedzę teoretyczną uczestników.

ETAP II – 14 kwietnia 2026 r.

Wykonanie procedury pielęgniarskiej oraz przygotowanie i omówienie planu opieki.

ETAP III – 19 maja 2026 r. - Finał Olimpiady

Prezentacja multimedialna.

 

To właśnie Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu będzie w dniu 19 maja 2026 r. gospodarzem finału XVI Międzyuczelnianej i Ogólnopolskiej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej.

Finałowe zmagania uczestników odbędą się na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu ANS w Nowym Sączu.

Tego dnia Uczelnia stanie się miejscem spotkania najlepszych studentów z całej Polski, którzy zaprezentują swoją wiedzę, umiejętności oraz kompetencje zawodowe podczas etapu finałowego wydarzenia.

 

 

xvi międzyuczelniana olipmiada pielęgniarska plakat jpg

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI edycji Międzyuczelnianej i Ogólnopolskiej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej. Wydarzenie to stanowi prestiżową inicjatywę środowiska akademickiego, której celem jest promowanie wiedzy, umiejętności praktycznych oraz wysokich standardów opieki pielęgniarskiej wśród studentów kierunku pielęgniarstwo.

Olimpiada ma charakter ogólnopolski i odbywa się we współpracy z licznymi uczelniami oraz instytucjami naukowymi.

 

HARMONOGRAM OLIMPIADY

ETAP I – 10 marca 2026 r.

Test jednokrotnego wyboru sprawdzający wiedzę teoretyczną uczestników.

ETAP II – 14 kwietnia 2026 r.

Wykonanie procedury pielęgniarskiej oraz przygotowanie i omówienie planu opieki.

ETAP III – 19 maja 2026 r. - Finał Olimpiady

Prezentacja multimedialna.

 

To właśnie Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu będzie w dniu 19 maja 2026 r. gospodarzem finału XVI Międzyuczelnianej i Ogólnopolskiej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej.

Finałowe zmagania uczestników odbędą się na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu ANS w Nowym Sączu.

Tego dnia Uczelnia stanie się miejscem spotkania najlepszych studentów z całej Polski, którzy zaprezentują swoją wiedzę, umiejętności oraz kompetencje zawodowe podczas etapu finałowego wydarzenia.