Nagłówek strony Duszpasterstwa akademickiego

 

Duszpasterstwo Akademickie „u Bł. Karoliny” działa przy par. św. Kazimierza w Nowym Sączu. Jego zadaniem jest to, aby obejmować duszpasterską troską całą społeczność naszej uczelni, a więc wszystkich studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników.

W ramach duszpasterstwa podejmujemy różnorakie inicjatywy (spotkania z ciekawymi ludźmi, rekolekcje tematyczne, kursy dla narzeczonych, warsztaty, spotkania modlitewne itp.), które mają nam pomagać w stawaniu się coraz bardziej dojrzałym człowiekiem i chrześcijaninem.

 

DYŻURKA – DYŻUR DUSZPASTERZA AKADEMICKIEGO

W ramach tej inicjatywy każdy młody człowiek z naszej szkoły może zadzwonić (+48 692588805), napisać (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub przyjść, aby spotkać się i porozmawiać na ważne dla siebie tematy, może wejść w proces lepszego poznawania siebie, wyspowiadać się lub poprosić o modlitwę za siebie lub kogoś bliskiego.

plakat przedstawiający informacje dotyczące dyżurki

 

SPOTKANIA O SZTUCE NIEGRZESZNEGO KOCHANIA

Każdego 18 dnia miesiąca o godzinie 19.30 w tzw. Kaplicy na Starym Cmentarzu przy ul. Jagiellońskiej organizujemy z młodzieżą „Spotkania o sztuce NIEgrzesznego kochania”.

Są to otwarte spotkania modlitewno-formacyjne połączone z uwielbieniem, na których podejmujemy tematy dotyczące m.in. rodziny, miłości, przebaczenia, relacji międzyludzkich, współczesnych zagrożeń. Podczas tych spotkań jest okazja, aby wysłuchać konferencji wygłoszonych przez osoby które są świadkami, specjalistami zajmującymi się problematyką życia rodzinnego, małżeńskiego czy profilaktyki uzależnień.

 spotkania promocyjne mt

 

WOJOWNICY MARYI

To Ogólnopolska męska wspólnota Maryjna i propozycja formacji dla mężczyzn. Spotkania tej wspólnoty odbywają się raz w miesiącu w kościele pw. św. Kazimierza.

Jeśli chcesz uzbroić się duchowo, napełniać Słowem Bożym i łaską przed Najświętszym Sakramentem aby walczyć ze swoimi słabościami oraz omadlać swoją rodzinę – zapraszamy.

Terminy spotkań są podawane z uprzedzeniem na fanpage duszpasterstwa akademickiego.

grafika przedstawia napis Wojownicy Maryi na czarnym tle

 

Zapraszamy do zaangażowania się i współtworzenia Duszpasterstwa Akademickiego!

Ks. dr Łukasz Plata

Duszpasterz akademicki

 

Więcej informacji o wydarzeniach nowosądeckiego Duszpasterstwa Akademickiego znajdziesz na stronie Facebook – zapraszamy do polubienia.

https://www.facebook.com/DuszpasterstwoAkademickieuKaroliny

Strona duszpasterza:

www.łukaszplata.pl