Akademia Nauk Stosowanych laureatem prestiżowej Nagrody „Made in Poland”

Za nami IV edycja Kongresu Made in Poland. Wydarzenie organizowane w Berlinie ma na celu promocję współpracy gospodarczej oraz wymiany handlowej między Polską a Niemcami, a także docenienie przez Polską Agencję Przedsiębiorczości potencjału polskich producentów, którzy mają istotny wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki w różnych gałęziach przemysłu oraz instytucji, jednostek samorządu i uczelni wyższych.
Miło nam poinformować, że Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu już po raz drugi (wcześniej jako PWSZ w 2021 roku) decyzją Rady Kongresowej została laureatem prestiżowej Nagrody „Made in Poland 2023” w kategorii Instytucje publiczne, uczelnie wyższe, fundacje i jednostki samorządowe.
- Ta nagroda to dla nas wielkie wyróżnienie. Jesteśmy jedną z 30 uczelni w Polsce prowadzących naukę na kierunkach praktycznych. Takie uczelnie muszą mieć ścisły związek ze światem biznesu i z pracodawcami. Od lat to nam się bardzo dobrze układa, bo mamy dobrych współpracowników: świetny biznes, który się wciąż rozwija i przyjmuje z otwartymi rękami naszych studentów, a ich prace dyplomowe często są wdrożeniami bezpośrednio do produkcji. To nas wyróżnia. Wraz z pracodawcami staramy się szukać najlepszych rozwiązań, tworzyć ciekawe projekty naukowo-badawcze – podkreśla dr hab. inż. Mariusz Cygnar (prof. ANS) – rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Pytany przez reporterkę „Forum Przedsiębiorczości” o losy absolwentów ANS w Nowym Sączu dodał:
- Dziś student jest bardzo wymagający: chce nie tylko zdobywać wiedzę, ale przede wszystkim doświadczenie zawodowe i kwalifikacje, aby móc jak najlepiej wejść na rynek pracy. Prowadzimy Akademickie Biuro Karier i śledzimy losy naszych absolwentów. Około 95 procent z nich znajduje zatrudnienie, co nas bardzo cieszy.
Organizatorem Kongresu i Nagrody „Made in Poland” jest Polska Agencja Przedsiębiorczości, która od 2013 roku organizuje ogólnopolskie spotkania gospodarcze, w tym Polski Kongres Przedsiębiorczości – największe mobilne wydarzenie gospodarcze w kraju.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci#sigProIdb9709522ee
- Odsłony: 349
Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców 2023

Już po raz 17. zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców
29 września 2023 r. piątek godz. 16:00-20:00
Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu przy ul. Kościuszki 2
Tematyka wydarzenia koncentruje się przede wszystkim wokół obszarów takich jak: zmiany klimatyczne, ochrona wód, inteligentne i bardziej zielone miasta, zdrowa gleba i żywność, ochrona zdrowia. Nauka przez zabawę, zajęcia artystyczne czy sportowe daje możliwość lepszego poznania otoczenia oraz odkrycia tajemnic codziennej pracy naukowców, którzy starają się, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne.
17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców sporo uwagi skieruje także w stronę Mikołaja Kopernika. Śledźcie uważnie profile #MNN w mediach społecznościowych, bo również tam dowiecie się wielu ciekawostek i konkursów.
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Szczegółowy program wydarzeń w naszej uczelni do pobrania
Zapraszamy do udziału w Konkursach:
1) „Kim był Mikołaj Kopernik?” Celem konkursu jest opracowanie pracy plastycznej dowolną techniką w formacie min. A3, prezentującej zawody związane z pracą naukową Mikołaja Kopernika. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu. Termin dostarczenia pracy i oświadczenia uczestnika do 25.09.2023 r. do godz. 15:30
2) „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię …” Celem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej, prezentującej sylwetkę Mikołaja Kopernika. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu. Termin dostarczenia pracy i oświadczenia uczestnika do 25.09.2023 r. do godz. 15:30
3) Konkurs plastyczny „Kopernik 550” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - szczegółowe informacje na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/konkurs-kopernik-550/
Więcej informacji także na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „European Researchers' Night 2022-2023 in Małopolska” („Europejska Noc Naukowców 2022-2023 w Małopolsce)”, akronim: ERN4Change, finansowanego ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168
Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie
- Odsłony: 708
INFORMACJA

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu informuje o możliwości odpłatnego wynajmu od 1 października br. powierzchni użytkowej na parterze budynku Wydziału Nauk Ekonomicznych ANS w Nowym Sączu zlokalizowanego przy ul. Al. Wolności 38 w Nowym Sączu w celu prowadzenia tzw. Sklepiku Uczelnianego, przy czym czas trwania najmu nie może przekraczać jednego roku.
Na ww. powierzchnię użytkową składają się dwa pomieszczenia o łącznej powierzchni 23,8 m2, w tym pomieszczenie sklepiku 19m2 oraz zaplecze 4,8m2. Pomieszczenia wyposażone są w ogrzewanie, wentylacje, instalacje wodno-kanalizacyjną oraz instalację elektryczną. Przyszły Najemca będzie zobowiązany do uiszczania opłat z tytułu czynszu oraz zużycia energii elektrycznej.
Osoby zainteresowane mogą uzyskać szczegółowe informacje w Dziale Technicznym ANS w Nowym Sączu pod adresem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub drogą telefoniczną pod numerem telefonu 791 926 367.
Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego.
KANCLERZ
mgr inż. Rafał Góra
Akademia Nauk Stosownych w Nowym Sączu
z siedzibą w Nowym Sączu
ul. Staszica 1, 33-300 Nowy Sącz
- Odsłony: 994
Studenci Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie na 14. Festiwalu Biegowym!

Już kolejny raz z rzędu Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS w Nowym Sączu został zaproszony do współpracy przy organizacji Festiwalu Biegowego w Piwnicznej – Zdroju. Studenci kierunku Wychowanie Fizyczne i kierunku Fizjoterapia pod przewodnictwem dr Izabeli Adamowicz i mgr Wojciecha Jankowicza zabezpieczali strefę masażu oraz odnowę biologiczną po biegu.
Piwniczna-Zdrój kolejny raz była Biegową Stolicą Polski! 14. Festiwal Biegowy przyciągnął prawdziwe tłumy. Podczas Festiwalu Biegowego w Piwnicznej w dniach 8-10 września 2023 r. sportowcy rywalizowali na 22 dystansach biegowych
i 2 trasach nordic walking. W imprezie mogły wziąć udział zarówno osoby lubiące biegi na 1 km czy 5 km, jak i specjalizujące się w długich dystansach - 10, 61 czy 100 km. W Miasteczku Biegowym na Nakle każdego dnia działo się bardzo dużo, a rywalizacja na poszczególnych dystansach dostarczyła wielu emocji. Organizatorem wydarzenia była Fundacja „Festiwal Biegów”, która pilotuje ogólnopolski cykl imprez biegowych z dorocznym finałem
w Piwnicznej – Zdroju.
Uczestnictwo w tak prestiżowej imprezie było okazją do ogólnopolskiej promocji naszej Uczelni a dla studentów możliwością zdobycia praktycznych umiejętności i doświadczenia.
Wszystkim studentom oraz ich opiekunom uczestniczącym w imprezie serdecznie dziękujemy.
Tekst – na podstawie informacji Fundacji „Festiwal Biegów”
Fot. Zasoby ANS w Nowym Sączu
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci#sigProIdc17a177ad5
- Odsłony: 443
Zapraszamy na studia podyplomowe!

Chcesz rozwijać swoje kompetencje i zastanawiasz się nad studiami podyplomowymi?
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu serdecznie zaprasza na 2-semestralne studia podyplomowe w zakresie Zarządzania w ochronie zdrowia i Organizacji i zarządzania oświatą.
- Odsłony: 1055
Studenci II roku kierunku Wychowanie fizyczne podczas obozu szkoleniowego - letniego

W dniach 17-26.08 2023 r studenci II roku Kierunku Wychowanie fizyczne naszego Wydziału odbyli przewidziany w planie studiów letni obóz szkoleniowy. Szkolenie odbywało się na wodach jeziora Rożnowskiego pod czujnym okiem kadry obozowej. Studenci zdobywali nowe umiejętności z zakresu sportów wodnych: żeglarstwa, kajakarstwa, pływania i ratownictwa wodnego. Nie zabrakło również zajęć z atletyki terenowej (cross i bieg na orientacje) i organizacji czasu wolnego (szanty czyli żeglarskie śpiewy, ogniska, rozgrywki sportowe). Zdobyta przez studentów wiedza praktyczna z pewnością będzie przydatna w ich przyszłej pracy zawodowej, ale również podczas prywatnych wakacyjnych wyjazdów nad akweny wodne.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci#sigProIde8fba27258
- Odsłony: 810
Rekrutacja uzupełniająca na studia w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Do 20 września (19 września w przypadku kierunków objętych egzaminem) trwa rekrutacja uzupełniająca na rok akademicki 2023/2024 w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Do wyboru jest 26 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Jak co roku wśród kierunków studiów nie brakuje nowości.
Trwa druga tura rekrutacji na studia w sądeckiej ANS. W pierwszym naborze największą popularnością cieszył się kierunek lekarski, gdzie na 50 miejsc było aż 467 chętnych (rekrutacja na medycynę jest już zamknięta). Obok niego dużym zainteresowaniem cieszyły się również: informatyka, pielęgniarstwo, filologia angielska, fizjoterapia i pedagogika specjalna.
Aktualnie do wyboru jest 26 kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich na sześciu wydziałach Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Wydział Nauk Ekonomicznych na studiach pierwszego stopnia na kierunku: e-Administracja – studia stacjonarne, Ekonomia – studia stacjonarne, Ekonomia – studia niestacjonarne, Zarządzanie – studia stacjonarne, Zarządzanie – studia niestacjonarne; na studiach drugiego stopnia na kierunku: Ekonomika i finanse przedsiębiorstw – studia stacjonarne, Ekonomika i finanse przedsiębiorstw – studia niestacjonarne.
Wydział Nauk Humanistycznych na studiach pierwszego stopnia na kierunku: Filologia angielska – studia stacjonarne, Filologia angielska – studia niestacjonarne, Filologia niemiecka – studia stacjonarne, Lingwistyka dla biznesu – studia stacjonarne; na studiach drugiego stopnia na kierunku: Lingwistyka praktyczna – studia stacjonarne, Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym – studia stacjonarne
Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie na studiach pierwszego stopnia na kierunku: Wychowanie fizyczne – studia stacjonarne, Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia stacjonarne; na jednolitych studiach magisterskich na kierunku: Fizjoterapia – studia stacjonarne; na studiach drugiego stopnia na kierunku: Wychowanie fizyczne – studia stacjonarne.
Wydział Nauk Społecznych i Sztuki na studiach pierwszego stopnia na kierunku: Graphic design i technologie wizualne – studia stacjonarne, Public relations i reklama – studia stacjonarne; na jednolitych studiach magisterskich na kierunku: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – studia stacjonarne, Pedagogika specjalna – studia stacjonarne; na studiach drugiego stopnia na kierunku: Projektowanie zorientowane na użytkownik nowych mediów – studia stacjonarne.
Wydział Nauk Inżynieryjnych na studiach pierwszego stopnia na kierunku: Informatyka – studia stacjonarne, Mechatronika – studia stacjonarne, Mechatronika – studia niestacjonarne, Transport i logistyka – studia stacjonarne, Inżynieria produkcji – studia stacjonarne.
Wydział Nauk o Zdrowiu na studiach pierwszego stopnia na kierunku: Dietetyka – studia stacjonarne, Dietetyka – studia niestacjonarne, Pielęgniarstwo – studia stacjonarne, Ratownictwo medyczne – studia stacjonarne; na studiach drugiego stopnia na kierunku: Pielęgniarstwo – studia stacjonarne.
Oferta edukacyjna - ANS (ans-ns.edu.pl)
Harmonogram rekrutacji - ANS (ans-ns.edu.pl)
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, aby szczegółowo zapoznać się z ofertą studiów, dzięki którym można zdobyć atrakcyjny zawód i szansę na satysfakcjonującą pracę!
- Odsłony: 1972
Droga do kariery bez żadnej bariery - program aktywizacji zawodowej dla niepełnosprawnych studentów i absolwentów

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fundacji Stałego Rozwoju
"Droga do kariery bez żadnej bariery" – program aktywizacji zawodowej dla niepełnosprawnych studentów i absolwentów szkół wyższych w Małopolsce
http://www.fundacjastalegorozwoju.pl/absolwent/
- Odsłony: 2170
Rektor Mariusz Cygnar w Radiu RDN Nowy Sącz o kierunku lekarskim, rekrutacji i planach Akademii Nauk Stosowanych
JM dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS był gościem porannej rozmowy „Słowo za słowo” w Radiu RDN Nowy Sącz. Rektor Akademii Nauk Stosowanych w rozmowie z red. Krzysztofem Niedzielanem mówił o rekrutacji na nowy rok akademicki 2023/2024, kierunku lekarskim, rozbudowie bazy naukowo-dydaktycznej Uczelni i planach związanych z przekształceniem w Akademię Sądecką.
Od 9 sierpnia trwa rekrutacja uzupełniająca na studia 2023/2024 w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Uczelnia proponuje 25 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Wśród nich nie ma już wolnych miejsc na kierunku lekarskim, gdzie o 50 indeksów rywalizowało prawie pół tysiąca chętnych.
- Cieszy nas duże zainteresowanie medycyną w Nowym Sączu. To dla nas wielkie wyróżnienie móc poprowadzić taki kierunek, ale też wyzwanie, do którego jesteśmy dobrze przygotowani. Posiadamy Wydział Nauk o Zdrowiu, który z dniem 1 października zmieni nazwę na Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. Dodatkowo dysponujemy monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej. Jestem przekonany, że wraz z kadrą naukowo-dydaktyczna pozwoli to przygotować przyszłych lekarzy, nieodbiegających kwalifikacjami od tych, którzy kończyli uczelnie medyczne z tradycjami – zaznaczył rektor Mariusz Cygnar. – Do października 2025 roku w trybie zaprojektuj i wybuduj powstanie również przy ul. Kościuszki nowoczesny budynek dla wspomnianego wydziału, gdzie swoje miejsce znajdzie m.in. prosektorium. Do tego czasu studenci pierwszego roku będą w formie około 4-5 wyjazdów w semestrze odbywać takie zajęcia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.
Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu w planach ma również poszerzenie swojej oferty o nowe kierunki: położnictwo i dietetykę II stopnia (Uczelnia stara się o ich otwarcie). Akademia Nauk Stosowanych jest także na dobrej drodze, by w perspektywie dwóch lat stać się Akademią Sądecką, mogącą m.in. nadawać stopnie doktora i doktora habilitowanego.
- Przynajmniej w trzech dziedzinach będziemy starać się o uzyskanie przynajmniej kategorii B+. To nie są marzenia, ale nasze najbliższe plany – dodaje rektor Mariusz Cygnar.
Budowa pięciopiętrowego budynku przy ul. Kościuszki 2 to nie jedyne infrastrukturalne plany Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Aktualnie trwa rozbudowa bazy dydaktycznej Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki. Za niespełna półtora roku popularny wśród studentów Wydział przy ul. Chruślickiej 6 powiększy się o około 1 825 m2 powierzchni użytkowej. Nowoczesny budynek usadowiony zostanie na żelbetonowych podporach, a pod nimi będzie znajdował się parking, zaś z obecną częścią połączy go przeszklona przewiązka na wysokości drugiego piętra. Wartość prowadzonych prac to 20,4 mln zł.
W planach jest również rozbudowa Wydziału Nauk Inżynieryjnych przy ul. Zamenhofa 1A. Przeprowadzone niedawno badania geologiczne potwierdziły możliwość dobudowania nowej części Wydziału wraz z podziemnym parkingiem.
- Odsłony: 1795
Akademia Nauk Stosowanych będzie współpracować z Nowosądeckim Klubem Okinawa Karate
Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS podpisał porozumienie o współpracy z Nowosądeckim Klubem Okinawa Karate, reprezentowanym przez Tomasza Zająca i Danutę Tobiasz-Podgórską.
Działający od 1994 roku Nowosądecki Klub Okinawa Karate zajmuje się propagowaniem Okinawa Shorin Ryu Karate i Okinawa Kobudo. Na co dzień prowadzi zajęcia w Rytrze i Nowym Sączu. Klub zrzeszony jest w Polskiej Unii Shorin Ryu Karate Kobudo.
Nowosądecki Klub Okinawa Karate uczy sztuki walki w oparciu o źródłowe, tradycyjne wzory przekazane przez mistrzów z japońskiej wyspy Okinawa (co ważne regularnie co dwa lata gości również na wyspie!). Jego nowoczesne metody oparte są na najlepszej wiedzy medycznej z dbałością o wszechstronny rozwój fizyczny uczniów ze szczególnym uwzględnieniem: korekt wad postawy, właściwej koordynacji ruchowej, ogólnej sprawności fizycznej czy indywidualizacji ćwiczeń. Zadania te realizuje wykwalifikowana i doświadczona kadra instruktorska, którą prowadzi Tomasz Zając, lekarz medycyny (pediatra) specjalizujący się w sztukach walki od 30 lat (6 dan Shorin Ryu, 2 dan Okinawa Kobudo).
To właśnie on jako prezes Zarządu Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate wraz z wiceprezes Danutą Tobiasz-Podgórską 4 sierpnia 2023 roku spotkał się z JM dr. hab. inż. Mariuszem Cygnarem - rektorem Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. W Sali Senackiej gościli również: dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Prorektor ds. nauki i rozwoju oraz dr inż. Witold Bodziony – dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.
W trakcie spotkania podpisano porozumienie o współpracy między Uczelnią a Klubem. Obejmuje ono m.in. wspólne prace rozwojowe i badania naukowe, opracowywanie programów profilaktycznych, wspólne organizowanie konferencji i seminariów, a nawet akcji charytatywnych.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci#sigProId86c26cdd63
- Bardzo cieszę się z tego porozumienia. Od lat zajmujemy się nie tylko nauką i dydaktyką, ale także współpracujemy z szeregiem instytucji i stowarzyszeń, co znacząco wpływa na rozwój naszej Uczelni – podkreśla dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Dzięki współpracy studenci ANS oraz jej pracownicy będą mieć możliwość prowadzenia badań niezbędnych do powstawania prac licencjackich, magisterskich i doktorskich.
- Odsłony: 1741