Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Brzesku dołączyło do kręgu partnerów z otoczenia społeczno-gospodarczego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Na planowanej współpracy skorzystają zarówno studenci i pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Nauk Inżynieryjnych i nowo powstałego tam kierunku studiów: Energetyka oraz samo przedsiębiorstwo, zaopatrujące mieszkańców Brzeska i tamtejsze firmy oraz placówki w systemowe ciepło.

Porozumienie z MPEC Brzesko

W czwartek 16 stycznia Porozumienie o Partnerstwie podpisali JM dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Jakub Mamak - Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brzesku, zaś podczas wydarzenia obecny był dr hab. inż. Grzegorz Przydatek, prof. ANS – Prorektor ds. Nauki i Rozwoju.

W ramach Porozumienia Uczelnia i brzeski MPEC deklarują wspólną realizację przedsięwzięć polegających na współpracy w zakresie:

  • realizacji wspólnych projektów edukacyjnych i naukowych,
  • wspierania i prowadzenia działalności naukowo-badawczej,
  • wspierania transferu wiedzy i upowszechniania informacji o osiągnięciach,
  • konsultowania efektów kształcenia zdefiniowanych dla wybranych kierunków studiów realizowanych w Uczelni,
  • prowadzenia praktyk studenckich,
  • organizowania wspólnych konferencji naukowych i innych wydarzeń popularnonaukowych związanych z obszarem działalności Stron,
  • podejmowania działań na rzecz edukacji i kształcenia ustawicznego,
  • zdobywania wiedzy oraz rozwijania nowych technologii,
  • pozyskiwania środków finansowych na realizację przedsięwzięć naukowych oraz edukacyjnych,
  • sporządzania raportów, opracowań naukowych, artykułów, ekspertyz i opinii,
  • wykorzystywania potencjału naukowego i łączenie doświadczenia obu Stron.

Ze strony Uczelni osobą koordynującą współpracę będzie dr Monika Golonka – Prodziekan Wydziału Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brzesku jest jedynym dystrybutorem ciepła systemowego w mieście. Głównym celem działalności firmy jest dostawa ciepła do obiektów mieszkalnych, zakładów przemysłowych, jednostek budżetowych, zakładów i instytucji i innych oraz dbanie o sprawność techniczną brzeskiego systemu ciepłowniczego.

 

Przedstawiciele sądeckich i małopolskich mediów byli gośćmi „Noworocznego Śniadania Prasowego u Rektora”. Spotkanie władz Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu z dziennikarzami było dobrą okazją do podsumowania minionego roku i rozmów o planach Uczelni w 2025 roku.

Śniadanie Prasowe

W środę 15 stycznia zaproszenie JM dr. hab. inż. Józefa Ciuły, prof. ANS przyjęło osiem sądeckich redakcji: portali internetowych, prasy, radia i telewizji. Podczas zorganizowanego po raz pierwszy  w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu „Noworocznego Śniadania Prasowego u Rektora” obecni byli również: dr Halina Potok – Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, dr hab. inż. Grzegorz Przydatek, prof. ANS – Prorektor ds. Nauki i Rozwoju, dr Urszula Cisoń-Apanasewicz – Prodziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, Kanclerz mgr inż. Rafał Góra, Kwestor mgr Halina Marcisz oraz dr Tomasz Zacłona – Rzecznik Prasowy Uczelni.

Podczas podsumowania minionego roku JM Rektor wymienił m.in. oddanie do użytku Zakładu Anatomii (prosektorium) dla Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, podpisanie umów ze szpitalami na tworzenie oddziałów klinicznych oraz pozwolenie na rozbudowę Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

- Pod koniec 2024 roku zakończyliśmy także rozbudowę Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki, a aktualnie trwa odbiór inwestycji przez nadzór budowlany – dodał Rektor dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS.

Miniony rok to także inwestycje w doposażenie bazy naukowo-dydaktycznej Uczelni, na które przeznaczone zostały prawie 3 mln zł, oraz utworzenie Centrum Badań, Transferu Wiedzy i Technologii, którego głównym celem działalności jest wykorzystanie potencjału naukowego pracowników Uczelni, upowszechnianie wiedzy, kreowanie i promocja postaw innowacyjnych i przedsiębiorczych, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także transfer oraz komercjalizacja wyników badań naukowych, prac rozwojowych i know-how.

Śniadanie Prasowe

Podczas spotkania JM Rektor przedstawił mediom także ambitne plany Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu w rozpoczętym roku, na które składają się m.in. etapowa rozbudowa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, stworzenie pracowni hipoksji, budowa stref relaksu dla studentów wszystkich wydziałów i Domu Studenta, rozbudowa Wydziału Nauk Inżynieryjnych, budowa Sądeckiego Akceleratora Badawczego, a także modernizacja akademika. Uczelnia dzięki planowanym instalacjom fotowoltaicznym i magazynom energii zamierza także obniżyć koszty eksploatacji poszczególnych budynków oraz pozytywnie wpłynąć na zmiany klimatyczne.

W nowym roku ANS rozszerza także swoją ofertę kształcenia o dwa nowe kierunki II stopnia: Dietetykę i Informatykę oraz studia inżynieryjne na kierunku Energetyka. Władze Uczelni zapowiadają także w najbliższym czasie utworzenie takich kierunków jak: Ratownictwo medyczne II stopnia, Bezpieczeństwo narodowe (również II stopnia) oraz studia I stopnia na kierunku Kosmetologia.

W bogatym kalendarzu Akademii Nauk Stosowanych pojawi się także całkiem nowe wydarzenie dedykowane podmiotom z otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni: Sądeckie Targi Innowacji, które zaplanowano na 27 maja.

- Chcemy pokazać swoim partnerom i innym zainteresowanym firmom i placówkom naszą ofertę badawczą, a także dać im możliwość zaprezentowania swojej działalności. W ramach Sądeckich Targów Innowacji planujemy część wystawniczą wraz z pokazami oraz panelową – zaznaczył JM Rektor.  

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Małopolski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn. Duży sukces odnieśli studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, zwyciężając z renomowanymi uczelniami krakowskimi!

AZS Nowy Sącz

W turnieju finałowym, który odbył się 12 stycznia w Krakowie na hali AGH, drużyna mężczyzn prowadzona przez trenera Zbigniewa Małka (wykładowcę Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS) zdobyła złoty medal i Mistrzostwo Małopolski. W półfinale Sądeczanie pokonali AZS Uniwersytetu Rolniczego 7:3, a w finale wygrali 4:1 z drużyną gospodarzy AZS AGH Kraków.

Drużyna kobiet prowadzona przez trenera Bartosza Kozaka (studenta 2 roku mgr WF) zdobyła już wcześniej 2. miejsce wygrywając z AZS CM UJ Kraków 1:0, AZS UKEN Kraków 2:1 i Akademię Tarnowską 3:2.

Obydwie drużyny zapewniły sobie awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się 23-26.01.2025 r. w Krakowie i Lublinie.

Wysoki poziom sportowy zawodników to efekt utworzenia na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie studiów magisterskich na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz możliwość bezpłatnego zdobycia licencji trenera UEFA C i UEFA B w ramach programu studiów. Coraz więcej piłkarzy i piłkarek podejmuje studia na naszej uczelni na kierunku Wychowanie Fizyczne, Fizjoterapia i Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

Z radością informujemy, że nasza uczelnia została oficjalnym partnerem programu memoQ Academic Program (Program for Universities), wspierającego edukację w zakresie nowoczesnych narzędzi tłumaczeniowych. To kolejny ważny krok w rozwoju nowoczesnego kształcenia, który pozwoli studentom zdobyć praktyczne umiejętności korzystania z zaawansowanego oprogramowania.

Program uniwersytecki zapewnia uczelniom i studentom bezpłatny dostęp do najnowocześniejszego środowiska tłumaczeniowego, z którego korzysta profesjonalna branża tłumaczeniowa na całym świecie.

W ramach współpracy, studenci Wydziału Nauk Humanistycznych na kierunkach Filologia angielska, Filologia niemiecka, Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym, Lingwistyka dla biznesu oraz Lingwistyka praktyczna wykorzystają program nie tylko w trakcie zajęć, ale otrzymają bezpłatne licencje do użytku domowego, dzięki czemu będą mogli ćwiczyć wykorzystanie tego narzędzia CAT po zajęciach. Świeżo upieczeni absolwenci mogą zakupić licencję po preferencyjnej cenie.

MemoQ jako wiodące i innowacyjne narzędzie typu CAT (Computer-Assisted Translation) ułatwia i wspiera procesy tłumaczeniowe. Jego główne atuty to:

  • Pamięci tłumaczeniowe (TM)
  • Dynamiczne glosariusze
  • Zaawansowane zarządzanie projektami
  • Obsługa różnorodnych formatów
  • Automatyzacja powtarzalnych zadań

Korzyści programu uczelni partnerskiej memoQ?

  • Warsztaty i szkolenia dla wykładowców prowadzone przez ekspertów memoQ
  • Możliwość zdobycia certyfikatów potwierdzających znajomość narzędzia
  • Możliwość udziału w międzynarodowych projektach

Korzyści dla studentów Wydziału Nauk Humanistycznych

  • Darmowy dostęp dla studentów do oprogramowania memoQ na potrzeby nauki (bezpłatna licencja na użytek domowy)
  • Nauka nowoczesnych technologii tłumaczeniowych
  • Większe szanse na rynku pracy w sektorze tłumaczeniowym i IT
  • Dostęp do najnowszych trendów w branży

 

memoq slider

We wtorek 14 stycznia 2025 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni wybranej na kadencję 2025-2028, podczas którego JM Rektor dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS wręczył członkom Rady Uczelni akty powołania na czteroletnią kadencję.

Rada Uczelni

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Rady Uczelni: prof. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek z Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, dr inż. Sławomir Jurkowski z Wydziału Nauk Inżynieryjnych, dr Tomasz Zacłona z Wydziału Nauk Ekonomicznych, mgr inż. Janusz Komurkiewicz – członek Zarządu FAKRO Sp. z o. o. w Nowym Sączu, mgr Krystyna Baran – Prezes Zarządu firmy „Wiśniowski” Sp. z o.o. S.K.A. w Nowym Sączu, mgr Joanna Walter – członek Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Mieszkaniowego „Południe” S.A. w Warszawie oraz dr hab. inż Józef Ciuła, prof. ANS – Rektor i mgr Grzegorz Dąbrowski – Radca Prawny. W spotkaniu nie uczestniczył Mikołaj Kulak – Przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów.

Podczas pierwszego posiedzenia JM Rektor wręczył członkom Rady Uczelni akty powołania na kadencję 2025-2028. Poinformował również, że zgodnie z § 15 ust. 7 Statutu Uczelni członkowie Rady Uczelni wskazują kandydata na przewodniczącego spośród członków pochodzących spoza wspólnoty Uczelni. Zgodnie z procedurą Senat Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu na posiedzeniu w dniu 21 lutego br. w głosowaniu tajnym, dokona wyboru Przewodniczącego Rady Uczelni na kadencję 2025-2028. Przypomnijmy obecna Rada Uczelni została powołana przez Senat Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu w dniu 15 listopada 2024 r. Wybory do Rady Uczelni przeprowadziła Uczelniana Komisja Wyborcza.  Rada Uczelni jest trzecim, obok Senatu i Rektora, organem Uczelni, a jej zadania określa ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Zapraszamy do skorzystania z prezentacji, w której szczegółowo przedstawione zostały bazy danych dostępne w Bibliotece oraz sposoby ich wykorzystania w pracy naukowej:

Źródła informacji naukowej dostępne on-line w Bibliotece

Miło nam poinformować, że Województwo Małopolskie - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia przyznało Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu znak jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych MSUES. Posługiwanie się znakiem jakości oznacza, że instytucja spełnia wymagania określone w Małopolskich Standardach Usług Edukacyjno-Szkoleniowych i realizuje usługi edukacyjno-szkoleniowe zgodnie z tymi wymaganiami. Znak jakości został przyznany na podstawie wyników audytu zewnętrznego.

logo MSUES

Do 8 stycznia 2028 roku Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu może posługiwać się znakiem jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych MSUES.

Czym jest MSUES?

MSUES to znak jakości przyznawany firmom szkoleniowym i doradczym przez Województwo Małopolskie - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia, które dba o wysoką jakość szkoleń i doradztwa w Małopolsce oraz w instytucjach szkoleniowo-doradczych współpracujących z Małopolską. Znak jakości MSUES oferowany jest firmom, które stale podnoszą jakość oferowanych usług oraz budują mocną markę na rynku. Potwierdza on świadczenie usług na wysokim poziomie, co pozwala m.in. na wpis do ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Dzięki MSUES można również szkolić osoby i podmioty, które korzystają z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do długiej listy partnerów z otoczenia społeczno-gospodarczego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dołączyła Firma „Owoc Łącki – Koncentraty”, specjalizująca się w produkcji koncentratów i aromatów owocowych oraz świeżo tłoczonych soków. Na planowanej współpracy skorzystają zarówno studenci i pracownicy naukowo-dydaktyczni naszej Uczeni jak i sama Firma. 

 Porozumienie Owoc Łacki Koncentraty i ANS

W czwartek 9 stycznia w Sali Senackiej ANS Porozumienie o Partnerstwie podpisali JM dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Jan Golonka – Prezesa Zarządu „Owoc Łącki – Koncentraty”. W spotkaniu uczestniczyli także i dr hab. inż. Grzegorz Przydatek, prof. ANS – Prorektor ds. Nauki i Rozwoju, dr hab. inż. Iwona Wiewiórska, prof. ANS oraz Marek Szewczyk – Dyrektor Zakładu i Członek Zarządu.

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Firma „Owoc Łącki – Koncentraty” ustaliły następujące kierunki współdziałania:

  • realizacja wspólnych projektów edukacyjnych i naukowych,
  • wspieranie i prowadzenie działalności naukowo-badawczej,
  • wspieranie transferu wiedzy i upowszechniania informacji o osiągnięciach,
  • konsultowanie efektów kształcenia zdefiniowanych dla wybranych kierunków studiów realizowanych w Uczelni,
  • prowadzenie praktyk studenckich w Owoc Łącki Koncentraty Sp. z o.o.,
  • organizowanie wspólnych konferencji naukowych i innych wydarzeń popularnonaukowych związanych z obszarem działalności Stron,
  • podejmowanie działań na rzecz edukacji i kształcenia ustawicznego,
  • zdobywanie wiedzy oraz rozwijania nowych technologii,
  • pozyskiwanie środków finansowych na realizację przedsięwzięć naukowych oraz edukacyjnych,
  • sporządzanie raportów, opracowań naukowych, artykułów, ekspertyz i opinii,
  • wykorzystywanie potencjału naukowego i łączenie doświadczenia obu Stron.

„Owoc Łącki - Koncentraty” jest firmą, która od 2013 roku specjalizuje się w produkcji koncentratów i aromatów owocowych, a od 2014 roku również w produkcji świeżo tłoczonych soków NFC sprzedawanych w opakowaniach Bag in Box. Nowoczesny zakład przetwórczo-produkcyjny mieści się w Olszanie w gm. Podegrodzie. Na wysoką jakość produktów „Owoc Łącki - Koncentraty” składają się owoce o znakomitych walorach smakowych i wartościach odżywczych z Kotliny Łąckiej oraz nowoczesny park maszynowy, służący ich przechowywaniu, przetwarzaniu i transportowaniu. Dzięki innowacyjnej technologii oraz specjalistycznym urządzeniom firma jest w stanie dostosować się do wymagań klientów nie tylko z Polski, ale również z innych części świata.

 

Godziny otwarcia basenu komercyjnie w styczniu 2025 roku (poniedziałek-piątek) - 16:00-20:00

Cennik dostępny jest pod adresem:https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/kampus-dydaktyczno-sportowy/plywalnia#cennik

Ważne! Pływalnia Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu jest basenem sportowym (pięć torów o długości 25m) i nie posiada jak chociażby pływalnia MOSiR w Nowym Sączu stref rekreacyjnych: brodzika, płytkiej niecki czy zjeżdżalni. Polecana jest dla osób umiejących pływać.

 

Wydział Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oferuje wyjątkową okazję kształcenia na kierunku „Informatyka” na studiach II stopnia, specjalizującym się w „Systemach Informatycznych i Cyberbezpieczeństwie”. Studenci tego kierunku są wprowadzani w zaawansowane aspekty związane z przetwarzaniem i analizą danych, które są podstawą wielu nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo  czy automatyzacja procesów. Program nauczania obejmuje przedmioty, które łączą teoretyczne podstawy z praktycznymi umiejętnościami, co pozwala studentom zdobyć kompetencje poszukiwane na rynku pracy.

Informatyka na Wydziale Nauk Inżynieryjnych

Zaawansowane metody analizy danych i uczenie maszynowe

W trakcie nauki studenci mają szansę zgłębić zagadnienia związane z przetwarzaniem i analizą danych. Przedmioty takie jak „Przetwarzanie i analiza danych” oraz „Uczenie maszynowe” stanowią solidną podstawę teoretyczną i praktyczną w zakresie nowoczesnych metod analizy danych, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, w tym w cyberbezpieczeństwie oraz sztucznej inteligencji. Studenci uczą się, jak przetwarzać, analizować i interpretować ogromne zbiory danych, co jest umiejętnością niezwykle cenioną w branży IT. W ramach specjalizacji studenci zapoznają się również z tematyką „Programowania wielordzeniowych procesorów graficznych” oraz „Programowania układów TPU/NPU wspomagających sztuczną inteligencję”. W dobie rozwoju technologii sztucznej inteligencji, umiejętności w zakresie programowania procesorów graficznych oraz specjalistycznych układów wspomagających obliczenia AI („Neural Processing Unit”) są niezbędne, aby stać się konkurencyjnym specjalistą na rynku pracy. Dzięki tym przedmiotom studenci poznają techniki optymalizacji obliczeń oraz programowania z wykorzystaniem sprzętu, który napędza rozwój AI, co otwiera szerokie możliwości kariery zawodowej w branży IT.

Doskonale wyposażone pracownie i nowoczesny sprzęt

Grupa zajęć specjalizujących „Systemy Informatyczne i Cyberbezpieczeństwo” wyróżnia się również doskonale wyposażonymi pracowniami, które stanowią kluczowy element procesu dydaktycznego. Studenci mają dostęp do nowoczesnych narzędzi i urządzeń, które pozwalają na zdobywanie praktycznych umiejętności w pracy z systemami komputerowymi i sieciowymi. Jednym z głównych atutów kierunku jest nowoczesna Pracownia Bezpieczeństwa Sieciowego, która została stworzona z myślą o przygotowaniu przyszłych specjalistów ds. bezpieczeństwa cyfrowego. Dzięki zaawansowanym urządzeniom, takim jak firewalle Palo Alto Networks PA-440 oraz przełączniki Juniper E2300, studenci będą mogli wkrótce zdobywać praktyczną wiedzę na temat konfiguracji i zarządzania sieciami komputerowymi i ich bezpieczeństwem. Pracownia ta pozwala na przeprowadzanie symulacji rzeczywistych zagrożeń, takich jak ataki DDoS, phishing czy iniekcja złośliwego oprogramowanie, dzięki czemu studenci uczą się, jak skutecznie zarządzać bezpieczeństwem sieci, monitorować w niej ruch oraz przeprowadzać testy penetracyjne. Te umiejętności są niezbędne w pracy specjalisty ds. bezpieczeństwa IT, który musi radzić sobie z coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami w sieci.

Informatyka na Wydziale Nauk Inżynieryjnych

Nowoczesne technologie i rozwój infrastruktury

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu nieustannie rozwija swoje zaplecze dydaktyczne, aby zapewnić studentom dostęp do najnowszych technologii. W budynku Wydziału Nauk Inżynieryjnych znajduje się serwerownia, która umożliwia pracę z zaawansowanymi rozwiązaniami wirtualizacyjnymi oraz klastrami GPU (bazującymi na NVIDIA L40S). Te nowoczesne technologie pozwalają studentom na trenowanie modeli sztucznej inteligencji, a także realizowanie zaawansowanych symulacji obliczeniowych w krótszym czasie. Dzięki tym narzędziom, studenci mogą pracować nad projektami, które wymagają dużych mocy obliczeniowych czy wieloprocesorowej architektury klastra GPU, co stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami IT wykorzystywanymi w praktyce. Na uwagę zasługuję również rozbudowana w tym roku pracownia sieci komputerowych, w której studenci zdobywają wiedzę i umiejętności praktyczne w obszarze optotechniki i sieci światłowodowych. Dzięki wyposażeniu pracowni w kompletne stanowiska optotechniczne (spawarki, reflektometry, mierniki , lokalizatory uszkodzeń, systemy rozbiegowe, splitery itp.) student jest wstanie nie tylko zasymulować działanie sieci światłowodowych ale i je zbudować czy opomiarować.

Nowe perspektywy kariery zawodowej

Studia na kierunku „Systemy Informatyczne i Cyberbezpieczeństwo” to doskonała okazja, by zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi wykorzystywanymi w obszarze IT. Program nauczania obejmuje m.in. technologie ochrony systemów chmurowych, mikroserwisów oraz infrastruktury chmurowej. W obliczu rosnącego znaczenia ochrony danych i IT w przedsiębiorstwach, specjalności związane z „Zarządzaniem bezpieczeństwem informacji” oraz „Analizą obrazów z elementami sztucznej inteligencji w detekcji zagrożeń” stanowią idealną propozycję dla osób, które pragną rozwijać karierę w tej dynamicznej dziedzinie. Absolwenci kierunku będą doskonale przygotowani do pracy w branży IT, gdzie będą zajmować się administracją systemów informacyjnych, analizą zagrożeń cyberbezpieczeństwa, tworzeniem i zarządzaniem infrastrukturą IT, a także projektowaniem nowoczesnych aplikacji i systemów zabezpieczeń. Ponadto, dzięki nabytej wiedzy i doświadczeniu, będą mogli pracować w roli specjalistów ds. bezpieczeństwa, inżynierów sieciowych, a także liderów zespołów zajmujących się rozwojem nowych technologii.

Wybierając studia na kierunku „Systemy Informatyczne i Cyberbezpieczeństwo” na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, inwestujesz w swoją przyszłość zawodową. Nowoczesne pracownie, dostęp do zaawansowanego sprzętu oraz ścisła współpraca z przemysłem IT pozwalają studentom zdobywać praktyczne umiejętności, które będą wysoko cenione na rynku pracy. To miejsce, gdzie przyszli specjaliści IT rozwijają swoje umiejętności w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku. Dołącz do nas i otwórz drzwi do kariery w jednej z najbardziej przyszłościowych dziedzin współczesnego świata!

Rekrutacja na studia rusza 15 stycznia. Szczegóły pod linkiem:

https://www.ans-ns.edu.pl/wi/kierunki-studiow/studia-ii-stopnia/informatyka#charakterystyka