Jak co roku studenci II roku kierunku Wychowanie Fizyczne odbywali szkoleniowy obóz letni trwający 10 dni.

Obóz miał miejsce w Bartkowej-Posadowej i studenci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności z żeglarstwa, kajakarstwa, pływania i ratownictwa wodnego i lekkoatletyki terenowej.

Wszystkie te aktywności odbywały się pod okiem nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.

 

Już kolejny raz z rzędu Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS w Nowym Sączu został zaproszony do współpracy przy organizacji Festiwalu Biegowego w Piwnicznej – Zdroju. Studenci kierunku Wychowanie Fizyczne i kierunku Fizjoterapia pod przewodnictwem dr Izabeli Adamowicz i mgr Wojciecha Jankowicza zabezpieczali strefę masażu oraz odnowę biologiczną po biegu.

Piwniczna-Zdrój kolejny raz była Biegową Stolicą Polski! 15. Festiwal Biegowy przyciągnął prawdziwe tłumy. Podczas Festiwalu Biegowego w Piwnicznej w dniach 6–8 września 2024 r. sportowcy rywalizowali na ponad 20 dystansach biegowych i 2 trasach nordic walking. W imprezie mogły wziąć udział zarówno osoby lubiące biegi na 1 km czy 5 km, jak i specjalizujące się w długich dystansach – 10, 61 czy 100 km. W Miasteczku Biegowym na Nakle każdego dnia działo się bardzo dużo, a rywalizacja na poszczególnych dystansach dostarczyła wielu emocji.  Organizatorem wydarzenia była Fundacja „Festiwal Biegów”.

Uczestnictwo w tak prestiżowej imprezie było okazją do ogólnopolskiej promocji naszej Uczelni a dla studentów możliwością zdobycia praktycznych umiejętności i doświadczenia.

Wszystkim studentom oraz ich opiekunom uczestniczącym w imprezie serdecznie dziękujemy.

Tekst – na podstawie informacji Fundacji „Festiwal Biegów”

Fot. Zasoby ANS w Nowym Sączu

 

 

 

Wystartowała VI edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską organizowanego w ramach programu Kadry dla Przemysłu.

Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów m.in. naszej Uczelni. Celem Konkursu jest zwiększenie zainteresowania kluczowymi dla rozwoju polskiej gospodarki zagadnieniami związanymi z innowacjami w przemyśle, restrukturyzacją, efektywnym zarządzaniem przedsiębiorstwami oraz rolą ARP S.A. jako podmiotu zajmującego się wsparciem przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności. Dodatkowo, ARP S.A., jako inicjator Konkursu, stawia sobie za cel promowanie zatrudnienia w branży przemysłowej oraz szerzenie idei rozwoju projektów sektora przemysłowego.

Specjalnie wyłoniona komisja wybierze najlepsze prace w trzech kategoriach: praca licencjacka, praca inżynierska i praca magisterska. W VI edycji Konkursu, można zgłaszać prace w następujących obszarach tematycznych:

  • Sztuczna inteligencja i kompetencje dla cyfrowego przemysłu
  • Wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem branży przemysłowej
  • Inwestycje i finansowanie w sektorze przemysłowym
  • Wyzwania dla przemysłu związane z offshore, wodorem i energetyką jądrową

Zgłoszenia do Konkursu będą przyjmowane do 7 października 2024 roku. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 listopada 2024 roku.

Szczegółowe informacje i regulamin znajduje się na stronie organizatora ARP tutaj

 

W piątek 6 września w Hotelu „Litwiński” w miejscowości Tęgoborze odbyła się Konferencja Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych „GALICJA”. W wydarzeniu wziął JM Rektor dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS, a także pracownicy Wydziału Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

3

Pod hasłem „Zagrożenie konkurencyjności w działaniu polskiego transportu drogowego” już po raz kolejny odbyła się konferencja zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych „Galicja” oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego. W wydarzeniu udział wzięli przedsiębiorcy z branży transportowej oraz firmy współpracujące z branżą transportową nie tylko z Polski, ale także Słowacji, Ukrainy czy Włoch, przedstawiciele władz samorządowych (w tym Marszałek województwa Łukasz Smółka), Ministerstwa Infrastruktury z wiceministrem Stanisławem Bukowieckim na czele, a także przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

Tradycyjnie już podczas corocznej konferencji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wydziału Nauk Inżynieryjnych i władz Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Obok JM Rektora dr. hab. inż. Józefa Ciuły, prof. ANS wzięli w niej udział: Dziekan Wydziału dr hab. inż. Sławomir Kowalski, prof. ANS, Prodziekan dr Monika Golonka, prof. dr hab. inż. Bogusław Cieślikowski, dr inż. Kazimierz Opoka, który wystąpił z referatem pod tym samym tytułem co temat konferencji tj. „Zagrożenie konkurencyjności w działaniu polskiego transportu drogowego” oraz mgr inż. Tomasz Wesołowski. Wydział Nauk Inżynieryjnych promował także swoją działalność na specjalnie przygotowanym stoisku.

Konferencja

Uczestnicy konferencji wysłuchali raportów i prezentacji dotyczących m.in. konkurencyjności wykonywania transportu drogowego, wyzwań technicznych i technologicznych tej branży, a także zapoznali się z ofertą partnerów branży transportowej. Całość wydarzenia zamknęła dyskusja na temat „Kryzysu branży i zagrożeń dla konkurencyjności polskiego transportu drogowego” oraz ceremonia wyróżnień i odznaczeń dla przedsiębiorców.

Fot. Mateusz Pławecki oraz WI ANS

W piątek 6 września JM Rektor dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS wręczył nominacje na stanowiska dziekanów i prodziekanów wydziałów oraz Prorektora ds. Nauki i Rozwoju.

Nominacje rektorskie

Uroczyste spotkanie miało miejsce w Sali Senackiej Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Jego Magnificencja  dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS podziękował wszystkim zebranym za przybycie, złożył gratulacje życząc wielu sukcesów zawodowych i wręczył nominacje.

- Są wśród nas zarówno osoby, które będą kontynuowały swoją pracę, ale także powołane na te funkcje po raz pierwszy. Czeka nas praca dla dobra Uczelni i jej rozwoju. Uczelnia dzięki dobremu zarządzaniu poprzednich Władz i pracy społeczności akademickiej rozwija się intensywnie w różnych obszarach. Mamy ambitne cele, których osiągnięcie pozwoli studentom na realizowanie swoich planów życiowych, a pracownikom rozszerzy perspektywy rozwoju zawodowego i naukowego. Kluczowa jest współpraca i zaangażowanie całej społeczności akademickiej – zaznaczył podczas spotkania JM Rektor dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS.

W kadencji 2024-2028 na Prorektora ds. Nauki i Rozwoju powołany został dr hab. inż. Grzegorz Przydatek, prof. ANS, który z Uczelnią związany jest od 2010 roku, a aktualnie zatrudniony jako pracownik badawczo-dydaktyczny na stanowisku profesora na Wydziale Nauk Inżynieryjnych. Funkcję Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia będzie pełnić związana z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu od 2004 roku dr n. o zdr. Halina Potok.

Poszczególnymi Wydziałami Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu pokierują:

Wydziałem Nauk Ekonomicznych Dziekan dr Aneta Oleksy-Gębczyk i Prodziekan dr Paulina Rydwańska,

Wydziałem Nauk Humanistycznych Dziekan dr Robert Rogowski i Prodziekan mgr Anna Cetnarowska,

Wydziałem Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Dziekan dr Monika Bigosińska i Prodziekan dr Izabela Adamowicz,

Wydziałem Nauk Społecznych i Sztuki Dziekan dr Beata Lisowska i Prodziekan dr Tomasz Nesterak,

Wydziałem Nauk Inżynieryjnych Dziekan dr hab. inż. Sławomir Kowalski, prof. ANS i Prodziekan dr Monika Golonka;

Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Dziekan dr hab. n. med. Ryszard Gajdosz, prof. ANS oraz Prodziekan dr n. o zdr. Urszula Cisoń-Apanasewicz.

W Sali Senackiej zgodnie ze statutem Uczelni obok portretu prof. dr. hab. Andrzeja Bałandy (1999-2007) i prof. dr. hab. Zbigniewa Ślipka (2007-2015) umieszczono portret  dr. hab. inż. Mariusza Cygnara, prof. ANS który w latach 2015 – 2024 sprawował funkcję Rektora Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu – wcześniejszej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Autorem portretu jest mieszkający na co dzień w Obidzy w gminie Łącko malarz Mariusz Obrzud.

mnn konkursy ans

 

1) Konkurs fotograficznyMiasto na wodzie”

Celem konkursu jest uwrażliwienie na problem związany z deficytem wody zdatnej do użycia w miastach, zaprezentowanie poczynionych przez człowieka zaniedbań w stosunku do przyrody oraz stanu cieków wodnych w zurbanizowanych przestrzeniach miast.

W Konkursie mogą brać udział dzieci i dorośli z Małopolski w określonych kategoriach wiekowych:

  • Kategoria I - uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII,
  • Kategoria II - uczniowie szkół średnich,
  • Kategoria III – studenci i dorośli.

Szczegóły zawarte w regulaminie konkursu, który jest dostępny tutaj:

Regulamin Rozmiar: 216.9 kB Format .pdf

Karta uczestnika Rozmiar: 15.2 kB Format .docx

Termin dostarczenia fotografii w postaci cyfrowej na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 23.09.2024 r. do godz. 12:00.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w dniu 27 września 2024 r. podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, a do dnia 30 września zostaną także opublikowane na stronie internetowej ans-ns.edu.pl oraz w mediach społecznościowych ANS.

Wręczenie nagród nastąpi podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w dniu 27 września 2024 o godz. 16:00 w sali 11 budynku Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Nowym Sączu.

 

2) Konkurs multimedialny „Eco miasto – inteligentne i bardziej zielone”

Celem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej, nawiązującej do misji UE: inteligentne i bardziej zielone miasta.

W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół z Województwa Małopolskiego w wieku 12-15 lat.

Szczegóły zawarte w regulaminie konkursu, który jest dostępny tutaj:

Regulamin Rozmiar: 212.4 kB Format .pdf

Karta uczestnika Rozmiar: 16.3 kB Format .docx

Pracę oraz wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową, której wzór stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu należy dostarczyć do Sekretariatu Ogólnego ANS w Nowym Sączu ul. Staszica 1, 33-300 Nowy Sącz na płycie CD lub nośniku pendrive bądź wysłany na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2024 – Konkurs multimedialny

Termin składania prac upływa 23 września 2024 r. do godz. 12:00.

Wręczenie nagród nastąpi podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w dniu 27 września 2024 około godz. 16:00 w Auli 30B  budynku Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Nowym Sączu.

 

3) Ekologiczny Konkurs Plastyczny

Celem konkursu jest opracowanie pracy plastycznej, nawiązującej do wybranej misji UE: Zmiany klimatyczne; Ochrona wód; Zdrowa gleba i żywność.

W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół z Województwa Małopolskiego w wieku 8-11 lat.

Szczegóły zawarte w regulaminie konkursu, który jest dostępny tutaj:

Regulamin Rozmiar: 212.2 kB Format .pdf

Karta uczestnika Rozmiar: 16.5 kB Format .docx

Pracę oraz wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową, której wzór stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu należy dostarczyć do Sekretariatu Ogólnego ANS w Nowym Sączu ul. Staszica 1, 33-300 Nowy Sącz z dopiskiem: MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2024 – Ekologiczny konkurs plastyczny.

Termin składania prac upływa 23 września 2024 r. do godz. 12:00.

Wręczenie nagród nastąpi podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w dniu 27 września 2024 około godz. 16:20 w Auli 30B  budynku Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Nowym Sączu.

550x310

 
Zgodnie z tradycją, w piątek 27 września w ponad 26 krajach starego kontynentu usłyszymy i zobaczymy niesamowite pokazy, doświadczenia i eksperymenty. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Europejska Noc Naukowców i Naukowcy w szkołach 2024-2025 w Małopolsce” w ramach Programu Horyzont Europa. Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie.

18. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców zaprezentuje pokazy w siedzibach ponad 60 instytucji partnerskich zlokalizowanych w 10 małopolskich miastach: Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Chrzanowie, Nowym Sączu, Skawinie, Niepołomicach, Wadowicach, Sułkowicach-Bolęcinie, oraz po raz pierwszy w Zakopanem! Małopolska Noc Naukowców (MNN) skupia zainteresowanie Małopolan na innowacjach, ciekawostkach, branżowych nowinkach technologicznych, laboratoriach wyposażonych w światowej klasy sprzęt specjalistyczny czy też na prestiżowych miejscach na co dzień niedostępnych. Partnerzy każdego roku przygotowują coraz to nowe zagadki, pokazy i doświadczenia. Niezależnie od zainteresowań, każdy może tutaj znaleźć coś interesującego dla siebie. Na Małopolską Noc Naukowców ściągają fascynaci nauki nie tylko z Małopolski, ale i z całego kraju. Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń popularnonaukowych regionu.

Małopolska Noc Naukowców zachęca dzieci i młodzież do podjęcia kariery naukowej, a samych naukowców oraz osoby prezentujące pokazy do ciągłego samorozwoju oraz „zarażania” kolejnych pokoleń swoją pasją. Organizatorzy w ciekawy i nieskomplikowany sposób udowadniają, że nauka to wszystko co nas otacza, a ich praca ma ogromny wpływ na codzienne życie. Przedstawianie zagadnień w niekonwencjonalny sposób, sprzyja ich zrozumieniu oraz zapamiętaniu, a osobiste zaangażowanie uczestników w przeprowadzanie eksperymentów (nie tylko ich bierne oglądanie) sprawia że, nauka staje się bliższa, prostsza i przede wszystkim bardziej lubiana.

Szczegółowy program MNN`2024 w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu do pobrania tutaj

Wszystkie aktywności przygotowane przez ANS w Nowym Sączu będą odbywały się na terenie Kampusu dydaktyczno-sportowego przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu w godz. 16:00-20:00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczelnia zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

 program na stronę ans mnn 2024 pages to jpg 0001

program na stronę ans mnn 2024 pages to jpg 0002

 

program mnn str 3

program na stronę ans mnn 2024 pages to jpg 0004

program na stronę ans mnn 2024 pages to jpg 0005

program na stronę ans mnn 2024 pages to jpg 0006

program na stronę ans mnn 2024 pages to jpg 0007

program na stronę ans mnn 2024 pages to jpg 0008

program na stronę ans mnn 2024 pages to jpg 0009

program na stronę ans mnn 2024 pages to jpg 0010

 Zapraszamy do udziału w trzech konkursach organizowanych przez naszą Uczelnię w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców:

1) Konkurs fotograficzny „Miasto na wodzie”

Regulamin

Karta uczestnika

2) Konkurs multimedialny „Eco miasto – inteligentne i bardziej zielone”

Regulamin

Karta uczestnika

3) Ekologiczny konkurs plastyczny

Regulamin

Karta uczestnika

 

im kolor poziom

 

 

mnn

27 września 2024

W ramach tegorocznej 18. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców  tradycyjnie ogłoszono konkurs plastyczny pod hasłem: „Naukowiec bohaterem każdego pokolenia”.

Prace konkursowe przyjmowane są do wtorku 17 września. Zwycięzców poznamy na inauguracji wydarzenia, już 27 września. Organizatorem Konkursu plastycznego jest Województwo Małopolskie.

W ramach konkursu wyodrębnione zostały cztery kategorie wiekowe uczestników. W każdej kategorii zostaną wręczone dwie nagrody: dla zwycięzcy i osoby wyróżnionej.

I kategoria: 5-7 lat

II kategoria: 8-10 lat

III kategoria: 11-15 lat

IV kategoria: 16-19 lat

Organizowany konkurs „Naukowiec bohaterem każdego pokolenia” ma na celu zainspirowanie uczestników do dalszego rozwijania swoich pasji, zachęcenie ich do zgłębiania wiedzy i ukazanie, że nauka może być fascynującą przygodą.

Więcej informacji na stronie

im kolor poziom

 

konkurs plastyczny mnn 2024

Szanowni Państwo,

z dniem 31 sierpnia 2024 roku kończę pełnienie funkcji Rektora Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom pełniącym funkcje kierownicze oraz całej społeczności akademickiej, otoczeniu społeczno-gospodarczemu za współpracę, rzetelność w podejmowanych działaniach, efektywność w zakresie poszukiwania wspólnych rozwiązań i nowych inicjatyw. To Państwa aktywność umożliwiła mi podejmowanie decyzji pozwalających na  budowanie silnej i rozpoznawalnej, zarówno w kraju jak i poza jej granicami, naszej Uczelni.

Kierowanie Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu było dla mnie wielkim zaszczytem.

Życzę nowym Władzom Uczelni pomyślności na dalszej drodze rozwoju Uczelni, a całej społeczności akademickiej satysfakcji z własnych osiągnięć i wszelkich sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

z wyrazami szacunku

Rektor

dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS

W związku z wejściem w życie Ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy oraz niektórych innych Ustaw (Dz. U. poz. 1606), m.in. nowelizującej Ustawę z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich  (Dz.U. z 2024 r., poz. 560), Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wprowadza niniejsze Standardy Ochrony Małoletnich w celu zapewnienia dzieciom mającym kontakt z pracownikami  i studentami bezpiecznego środowiska, zorganizowanego  z poszanowaniem ich praw i godności.

Uczelnia rekrutuje osoby małoletnie na studia. Ponadto wobec osób małoletnich prowadzi działalność edukacyjną i popularyzatorską między innymi w zakresie organizacji konkursów, warsztatów, zawodów sportowych, badań naukowych i imprez kulturalnych. Uczelnia świadczy usługi zakwaterowania w pokojach gościnnych i w Domu Studenta. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zapewnia, iż jej działalność jest zorganizowana tak, aby zapewnić dzieciom dostęp do swojej oferty w sposób dla nich bezpieczny i komfortowy, wolny od zagrożeń i zachowań nieodpowiednich, wolny od jakichkolwiek form przemocy i dyskryminacji.

Dostęp do strony BIP:

Zarządzenie Nr 58/2024 Rektora Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu z dnia 14 sierpnia 2024 r. w sprawie wprowadzenia „Standardów ochrony małoletnich w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu”