Wspomnienie studentów Wychowania fizycznego z letniego obozu szkoleniowego
Jak co roku studenci II roku kierunku Wychowanie Fizyczne odbywali szkoleniowy obóz letni trwający 10 dni.
Obóz miał miejsce w Bartkowej-Posadowej i studenci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności z żeglarstwa, kajakarstwa, pływania i ratownictwa wodnego i lekkoatletyki terenowej.
Wszystkie te aktywności odbywały się pod okiem nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci#sigProIdfc07fe877f
- Odsłony: 193
Studenci Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie na 15. Festiwalu Biegowym!
Już kolejny raz z rzędu Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS w Nowym Sączu został zaproszony do współpracy przy organizacji Festiwalu Biegowego w Piwnicznej – Zdroju. Studenci kierunku Wychowanie Fizyczne i kierunku Fizjoterapia pod przewodnictwem dr Izabeli Adamowicz i mgr Wojciecha Jankowicza zabezpieczali strefę masażu oraz odnowę biologiczną po biegu.
Piwniczna-Zdrój kolejny raz była Biegową Stolicą Polski! 15. Festiwal Biegowy przyciągnął prawdziwe tłumy. Podczas Festiwalu Biegowego w Piwnicznej w dniach 6–8 września 2024 r. sportowcy rywalizowali na ponad 20 dystansach biegowych i 2 trasach nordic walking. W imprezie mogły wziąć udział zarówno osoby lubiące biegi na 1 km czy 5 km, jak i specjalizujące się w długich dystansach – 10, 61 czy 100 km. W Miasteczku Biegowym na Nakle każdego dnia działo się bardzo dużo, a rywalizacja na poszczególnych dystansach dostarczyła wielu emocji. Organizatorem wydarzenia była Fundacja „Festiwal Biegów”.
Uczestnictwo w tak prestiżowej imprezie było okazją do ogólnopolskiej promocji naszej Uczelni a dla studentów możliwością zdobycia praktycznych umiejętności i doświadczenia.
Wszystkim studentom oraz ich opiekunom uczestniczącym w imprezie serdecznie dziękujemy.
Tekst – na podstawie informacji Fundacji „Festiwal Biegów”
Fot. Zasoby ANS w Nowym Sączu
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci#sigProId9fba796017
- Odsłony: 115
VI edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa ARP na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską w ramach programu Kadry dla Przemysłu
Wystartowała VI edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską organizowanego w ramach programu Kadry dla Przemysłu.
Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów m.in. naszej Uczelni. Celem Konkursu jest zwiększenie zainteresowania kluczowymi dla rozwoju polskiej gospodarki zagadnieniami związanymi z innowacjami w przemyśle, restrukturyzacją, efektywnym zarządzaniem przedsiębiorstwami oraz rolą ARP S.A. jako podmiotu zajmującego się wsparciem przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności. Dodatkowo, ARP S.A., jako inicjator Konkursu, stawia sobie za cel promowanie zatrudnienia w branży przemysłowej oraz szerzenie idei rozwoju projektów sektora przemysłowego.
Specjalnie wyłoniona komisja wybierze najlepsze prace w trzech kategoriach: praca licencjacka, praca inżynierska i praca magisterska. W VI edycji Konkursu, można zgłaszać prace w następujących obszarach tematycznych:
- Sztuczna inteligencja i kompetencje dla cyfrowego przemysłu
- Wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem branży przemysłowej
- Inwestycje i finansowanie w sektorze przemysłowym
- Wyzwania dla przemysłu związane z offshore, wodorem i energetyką jądrową
Zgłoszenia do Konkursu będą przyjmowane do 7 października 2024 roku. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 listopada 2024 roku.
Szczegółowe informacje i regulamin znajduje się na stronie organizatora ARP tutaj
- Odsłony: 116
Rektor ANS oraz pracownicy Wydziału Nauk Inżynieryjnych na dorocznej konferencji dotyczącej transportu drogowego
W piątek 6 września w Hotelu „Litwiński” w miejscowości Tęgoborze odbyła się Konferencja Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych „GALICJA”. W wydarzeniu wziął JM Rektor dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS, a także pracownicy Wydziału Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Pod hasłem „Zagrożenie konkurencyjności w działaniu polskiego transportu drogowego” już po raz kolejny odbyła się konferencja zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych „Galicja” oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego. W wydarzeniu udział wzięli przedsiębiorcy z branży transportowej oraz firmy współpracujące z branżą transportową nie tylko z Polski, ale także Słowacji, Ukrainy czy Włoch, przedstawiciele władz samorządowych (w tym Marszałek województwa Łukasz Smółka), Ministerstwa Infrastruktury z wiceministrem Stanisławem Bukowieckim na czele, a także przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego.
Tradycyjnie już podczas corocznej konferencji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wydziału Nauk Inżynieryjnych i władz Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Obok JM Rektora dr. hab. inż. Józefa Ciuły, prof. ANS wzięli w niej udział: Dziekan Wydziału dr hab. inż. Sławomir Kowalski, prof. ANS, Prodziekan dr Monika Golonka, prof. dr hab. inż. Bogusław Cieślikowski, dr inż. Kazimierz Opoka, który wystąpił z referatem pod tym samym tytułem co temat konferencji tj. „Zagrożenie konkurencyjności w działaniu polskiego transportu drogowego” oraz mgr inż. Tomasz Wesołowski. Wydział Nauk Inżynieryjnych promował także swoją działalność na specjalnie przygotowanym stoisku.
Uczestnicy konferencji wysłuchali raportów i prezentacji dotyczących m.in. konkurencyjności wykonywania transportu drogowego, wyzwań technicznych i technologicznych tej branży, a także zapoznali się z ofertą partnerów branży transportowej. Całość wydarzenia zamknęła dyskusja na temat „Kryzysu branży i zagrożeń dla konkurencyjności polskiego transportu drogowego” oraz ceremonia wyróżnień i odznaczeń dla przedsiębiorców.
Fot. Mateusz Pławecki oraz WI ANS
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci#sigProId9689b52f17
- Odsłony: 514
Nominacje dla Prorektora, Dziekanów i Prodziekanów Wydziałów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
W piątek 6 września JM Rektor dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS wręczył nominacje na stanowiska dziekanów i prodziekanów wydziałów oraz Prorektora ds. Nauki i Rozwoju.
Uroczyste spotkanie miało miejsce w Sali Senackiej Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Jego Magnificencja dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS podziękował wszystkim zebranym za przybycie, złożył gratulacje życząc wielu sukcesów zawodowych i wręczył nominacje.
- Są wśród nas zarówno osoby, które będą kontynuowały swoją pracę, ale także powołane na te funkcje po raz pierwszy. Czeka nas praca dla dobra Uczelni i jej rozwoju. Uczelnia dzięki dobremu zarządzaniu poprzednich Władz i pracy społeczności akademickiej rozwija się intensywnie w różnych obszarach. Mamy ambitne cele, których osiągnięcie pozwoli studentom na realizowanie swoich planów życiowych, a pracownikom rozszerzy perspektywy rozwoju zawodowego i naukowego. Kluczowa jest współpraca i zaangażowanie całej społeczności akademickiej – zaznaczył podczas spotkania JM Rektor dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS.
W kadencji 2024-2028 na Prorektora ds. Nauki i Rozwoju powołany został dr hab. inż. Grzegorz Przydatek, prof. ANS, który z Uczelnią związany jest od 2010 roku, a aktualnie zatrudniony jako pracownik badawczo-dydaktyczny na stanowisku profesora na Wydziale Nauk Inżynieryjnych. Funkcję Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia będzie pełnić związana z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu od 2004 roku dr n. o zdr. Halina Potok.
Poszczególnymi Wydziałami Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu pokierują:
Wydziałem Nauk Ekonomicznych Dziekan dr Aneta Oleksy-Gębczyk i Prodziekan dr Paulina Rydwańska,
Wydziałem Nauk Humanistycznych Dziekan dr Robert Rogowski i Prodziekan mgr Anna Cetnarowska,
Wydziałem Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Dziekan dr Monika Bigosińska i Prodziekan dr Izabela Adamowicz,
Wydziałem Nauk Społecznych i Sztuki Dziekan dr Beata Lisowska i Prodziekan dr Tomasz Nesterak,
Wydziałem Nauk Inżynieryjnych Dziekan dr hab. inż. Sławomir Kowalski, prof. ANS i Prodziekan dr Monika Golonka;
Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Dziekan dr hab. n. med. Ryszard Gajdosz, prof. ANS oraz Prodziekan dr n. o zdr. Urszula Cisoń-Apanasewicz.
W Sali Senackiej zgodnie ze statutem Uczelni obok portretu prof. dr. hab. Andrzeja Bałandy (1999-2007) i prof. dr. hab. Zbigniewa Ślipka (2007-2015) umieszczono portret dr. hab. inż. Mariusza Cygnara, prof. ANS który w latach 2015 – 2024 sprawował funkcję Rektora Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu – wcześniejszej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
Autorem portretu jest mieszkający na co dzień w Obidzy w gminie Łącko malarz Mariusz Obrzud.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci#sigProIdd46aaee3d0
- Odsłony: 1539
Zapraszamy na konkursy organizowane przez ANS W NOWYM SĄCZU w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców
1) Konkurs fotograficzny „Miasto na wodzie”
Celem konkursu jest uwrażliwienie na problem związany z deficytem wody zdatnej do użycia w miastach, zaprezentowanie poczynionych przez człowieka zaniedbań w stosunku do przyrody oraz stanu cieków wodnych w zurbanizowanych przestrzeniach miast.
W Konkursie mogą brać udział dzieci i dorośli z Małopolski w określonych kategoriach wiekowych:
- Kategoria I - uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII,
- Kategoria II - uczniowie szkół średnich,
- Kategoria III – studenci i dorośli.
Szczegóły zawarte w regulaminie konkursu, który jest dostępny tutaj:
Regulamin Rozmiar: 216.9 kB Format .pdf
Karta uczestnika Rozmiar: 15.2 kB Format .docx
Termin dostarczenia fotografii w postaci cyfrowej na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 23.09.2024 r. do godz. 12:00.
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w dniu 27 września 2024 r. podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, a do dnia 30 września zostaną także opublikowane na stronie internetowej ans-ns.edu.pl oraz w mediach społecznościowych ANS.
Wręczenie nagród nastąpi podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w dniu 27 września 2024 o godz. 16:00 w sali 11 budynku Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Nowym Sączu.
2) Konkurs multimedialny „Eco miasto – inteligentne i bardziej zielone”
Celem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej, nawiązującej do misji UE: inteligentne i bardziej zielone miasta.
W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół z Województwa Małopolskiego w wieku 12-15 lat.
Szczegóły zawarte w regulaminie konkursu, który jest dostępny tutaj:
Regulamin Rozmiar: 212.4 kB Format .pdf
Karta uczestnika Rozmiar: 16.3 kB Format .docx
Pracę oraz wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową, której wzór stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu należy dostarczyć do Sekretariatu Ogólnego ANS w Nowym Sączu ul. Staszica 1, 33-300 Nowy Sącz na płycie CD lub nośniku pendrive bądź wysłany na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2024 – Konkurs multimedialny
Termin składania prac upływa 23 września 2024 r. do godz. 12:00.
Wręczenie nagród nastąpi podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w dniu 27 września 2024 około godz. 16:00 w Auli 30B budynku Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Nowym Sączu.
3) Ekologiczny Konkurs Plastyczny
Celem konkursu jest opracowanie pracy plastycznej, nawiązującej do wybranej misji UE: Zmiany klimatyczne; Ochrona wód; Zdrowa gleba i żywność.
W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół z Województwa Małopolskiego w wieku 8-11 lat.
Szczegóły zawarte w regulaminie konkursu, który jest dostępny tutaj:
Regulamin Rozmiar: 212.2 kB Format .pdf
Karta uczestnika Rozmiar: 16.5 kB Format .docx
Pracę oraz wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową, której wzór stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu należy dostarczyć do Sekretariatu Ogólnego ANS w Nowym Sączu ul. Staszica 1, 33-300 Nowy Sącz z dopiskiem: MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2024 – Ekologiczny konkurs plastyczny.
Termin składania prac upływa 23 września 2024 r. do godz. 12:00.
Wręczenie nagród nastąpi podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w dniu 27 września 2024 około godz. 16:20 w Auli 30B budynku Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Nowym Sączu.
- Odsłony: 291
Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców 27 września 2024
Zgodnie z tradycją, w piątek 27 września w ponad 26 krajach starego kontynentu usłyszymy i zobaczymy niesamowite pokazy, doświadczenia i eksperymenty. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Europejska Noc Naukowców i Naukowcy w szkołach 2024-2025 w Małopolsce” w ramach Programu Horyzont Europa. Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie.
18. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców zaprezentuje pokazy w siedzibach ponad 60 instytucji partnerskich zlokalizowanych w 10 małopolskich miastach: Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Chrzanowie, Nowym Sączu, Skawinie, Niepołomicach, Wadowicach, Sułkowicach-Bolęcinie, oraz po raz pierwszy w Zakopanem! Małopolska Noc Naukowców (MNN) skupia zainteresowanie Małopolan na innowacjach, ciekawostkach, branżowych nowinkach technologicznych, laboratoriach wyposażonych w światowej klasy sprzęt specjalistyczny czy też na prestiżowych miejscach na co dzień niedostępnych. Partnerzy każdego roku przygotowują coraz to nowe zagadki, pokazy i doświadczenia. Niezależnie od zainteresowań, każdy może tutaj znaleźć coś interesującego dla siebie. Na Małopolską Noc Naukowców ściągają fascynaci nauki nie tylko z Małopolski, ale i z całego kraju. Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń popularnonaukowych regionu.
Małopolska Noc Naukowców zachęca dzieci i młodzież do podjęcia kariery naukowej, a samych naukowców oraz osoby prezentujące pokazy do ciągłego samorozwoju oraz „zarażania” kolejnych pokoleń swoją pasją. Organizatorzy w ciekawy i nieskomplikowany sposób udowadniają, że nauka to wszystko co nas otacza, a ich praca ma ogromny wpływ na codzienne życie. Przedstawianie zagadnień w niekonwencjonalny sposób, sprzyja ich zrozumieniu oraz zapamiętaniu, a osobiste zaangażowanie uczestników w przeprowadzanie eksperymentów (nie tylko ich bierne oglądanie) sprawia że, nauka staje się bliższa, prostsza i przede wszystkim bardziej lubiana.
Szczegółowy program MNN`2024 w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu do pobrania tutaj
Wszystkie aktywności przygotowane przez ANS w Nowym Sączu będą odbywały się na terenie Kampusu dydaktyczno-sportowego przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu w godz. 16:00-20:00
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczelnia zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
Zapraszamy do udziału w trzech konkursach organizowanych przez naszą Uczelnię w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców:
1) Konkurs fotograficzny „Miasto na wodzie”
2) Konkurs multimedialny „Eco miasto – inteligentne i bardziej zielone”
3) Ekologiczny konkurs plastyczny
- Odsłony: 433
Małopolska Noc Naukowców 2024 KONKURS PLASTYCZNY
27 września 2024
W ramach tegorocznej 18. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców tradycyjnie ogłoszono konkurs plastyczny pod hasłem: „Naukowiec bohaterem każdego pokolenia”.
Prace konkursowe przyjmowane są do wtorku 17 września. Zwycięzców poznamy na inauguracji wydarzenia, już 27 września. Organizatorem Konkursu plastycznego jest Województwo Małopolskie.
W ramach konkursu wyodrębnione zostały cztery kategorie wiekowe uczestników. W każdej kategorii zostaną wręczone dwie nagrody: dla zwycięzcy i osoby wyróżnionej.
I kategoria: 5-7 lat
II kategoria: 8-10 lat
III kategoria: 11-15 lat
IV kategoria: 16-19 lat
Organizowany konkurs „Naukowiec bohaterem każdego pokolenia” ma na celu zainspirowanie uczestników do dalszego rozwijania swoich pasji, zachęcenie ich do zgłębiania wiedzy i ukazanie, że nauka może być fascynującą przygodą.
Więcej informacji na stronie
- Odsłony: 333
Słowo od Rektora
Szanowni Państwo,
z dniem 31 sierpnia 2024 roku kończę pełnienie funkcji Rektora Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom pełniącym funkcje kierownicze oraz całej społeczności akademickiej, otoczeniu społeczno-gospodarczemu za współpracę, rzetelność w podejmowanych działaniach, efektywność w zakresie poszukiwania wspólnych rozwiązań i nowych inicjatyw. To Państwa aktywność umożliwiła mi podejmowanie decyzji pozwalających na budowanie silnej i rozpoznawalnej, zarówno w kraju jak i poza jej granicami, naszej Uczelni.
Kierowanie Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu było dla mnie wielkim zaszczytem.
Życzę nowym Władzom Uczelni pomyślności na dalszej drodze rozwoju Uczelni, a całej społeczności akademickiej satysfakcji z własnych osiągnięć i wszelkich sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
z wyrazami szacunku
Rektor
dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS
- Odsłony: 936
Standardy Ochrony Małoletnich
W związku z wejściem w życie Ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy oraz niektórych innych Ustaw (Dz. U. poz. 1606), m.in. nowelizującej Ustawę z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz.U. z 2024 r., poz. 560), Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wprowadza niniejsze Standardy Ochrony Małoletnich w celu zapewnienia dzieciom mającym kontakt z pracownikami i studentami bezpiecznego środowiska, zorganizowanego z poszanowaniem ich praw i godności.
Uczelnia rekrutuje osoby małoletnie na studia. Ponadto wobec osób małoletnich prowadzi działalność edukacyjną i popularyzatorską między innymi w zakresie organizacji konkursów, warsztatów, zawodów sportowych, badań naukowych i imprez kulturalnych. Uczelnia świadczy usługi zakwaterowania w pokojach gościnnych i w Domu Studenta. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zapewnia, iż jej działalność jest zorganizowana tak, aby zapewnić dzieciom dostęp do swojej oferty w sposób dla nich bezpieczny i komfortowy, wolny od zagrożeń i zachowań nieodpowiednich, wolny od jakichkolwiek form przemocy i dyskryminacji.
Dostęp do strony BIP:
- Odsłony: 704