Małopolska Noc Naukowców 2024 KONKURS PLASTYCZNY
27 września 2024
Małopolska Noc Naukowców jest częścią organizowanej od 2005 roku Europejskiej Nocy Naukowców (European Researchers’ Night - ERN). Wydarzenie odbywa się każdego roku w ostatni piątek września
i przybliża w przystępny sposób osiągnięcia naukowe oraz inspiruje młodych ludzi do podjęcia kariery naukowej. Cykliczność wydarzenia oraz jego coraz większa rozpoznawalność, przyciągają rokrocznie w całej Europie ponad 1,5 mln gości. Wysoki poziom merytoryczny, niezapomniane przeżycia oraz naukowe eksperymenty przeprowadzane „na żywo” sprzyjają poszerzaniu horyzontów i pozytywnie wpływają na upowszechnianie nauki. Coraz więcej osób chce być częścią ERN!
Zgodnie z tradycją, w piątek 27 września w ponad 26 krajach starego kontynentu usłyszymy i zobaczymy niesamowite pokazy, doświadczenia i eksperymenty (w tym również w Małopolsce).
18. EDYCJA
18. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców zaprezentuje pokazy w siedzibach ponad 60 instytucji partnerskich zlokalizowanych w 10 małopolskich miastach: Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Chrzanowie, Nowym Sączu, Skawinie, Niepołomicach, Wadowicach, Sułkowicach-Bolęcinie, oraz po raz pierwszy w Zakopanem! Małopolska Noc Naukowców (MNN) skupia zainteresowanie Małopolan na innowacjach, ciekawostkach, branżowych nowinkach technologicznych, laboratoriach wyposażonych w światowej klasy sprzęt specjalistyczny czy też na prestiżowych miejscach na co dzień niedostępnych. Partnerzy każdego roku przygotowują coraz to nowe zagadki, pokazy i doświadczenia. Niezależnie od zainteresowań, każdy może tutaj znaleźć coś interesującego dla siebie. Na Małopolską Noc Naukowców ściągają fascynaci nauki nie tylko z Małopolski, ale i z całego kraju. Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń popularnonaukowych regionu (a nawet imprez krajowych) a jego Koordynatorem jest Województwo Małopolskie.
Małopolska Noc Naukowców zachęca dzieci i młodzież do podjęcia kariery naukowej, a samych naukowców oraz osoby prezentujące pokazy do ciągłego samorozwoju oraz „zarażania” kolejnych pokoleń swoją pasją. Organizatorzy w ciekawy i nieskomplikowany sposób udowadniają, że nauka to wszystko co nas otacza, a ich praca ma ogromny wpływ na codzienne życie. Przedstawianie zagadnień w niekonwencjonalny sposób, sprzyja ich zrozumieniu oraz zapamiętaniu, a osobiste zaangażowanie uczestników w przeprowadzanie eksperymentów (nie tylko ich bierne oglądanie) sprawia że, nauka staje się bliższa, prostsza i przede wszystkim bardziej lubiana.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
W tegorocznej edycji wydarzenia (27 września), weźmie udział ponad 60 instytucji partnerskich. Do tego wyjątkowego grona należą najlepsze małopolskie uczelnie wyższe, instytuty Państwowej Akademii Nauk, firmy B+R, biblioteki, ośrodki kultury, muzea i inni. Ponadprzeciętny pogram każdego roku dostosowany jest do różnych grup wiekowych i zainteresowań odbiorców. Opiera się on m.in. na zagadnieniach z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych czy humanistycznych.
Szczegółowy program w przygotowaniu :)
Już teraz informujemy, że ruszył rokroczny konkurs plastyczny zapowiadający wrześniowe wydarzenie. W tym roku zmagania młodych plastyków odbędą się pod hasłem: „Naukowiec bohaterem każdego pokolenia”, a zwycięzców poznamy na inauguracji wydarzenia, już 27 września. Prace konkursowe przyjmowane są do wtorku 17 września. Organizatorem Konkursu plastycznego jest Województwo Małopolskie.
więcej informacji na stronie
- Odsłony: 1983
Informator dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025
Zapraszamy do zapoznania się z naszym Informatorem dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025
Można go pobrać klikając w obrazek poniżej
OFERTA zawarta w informatorze może ulec zmianie.
Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową Uczelni www.ans-ns.edu.pl - zakładka Rekrutacja
- Odsłony: 4569
ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ "WSPÓŁCZESNE BEZPIECZEŃSTWO – WYZWANIA, SZANSE, ZAGROŻENIA"
- Odsłony: 2461
Dzień Otwarty na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
- Odsłony: 455
Zapraszamy na 142. Sądeckie Konwersatorium Naukowe na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
Katedra Wychowania Fizycznego Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz koło naukowe AXIOS zaprasza na konwersatorium naukowe pt.
„Trening biegacza górskiego - jednostki treningowe, trening uzupełniający, regeneracja”.
Konwersatorium odbędzie się 13.03.2024 r. o godz.10.00 w auli Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.
Podczas konwersatorium pojawi się tematyka: Elementy treningu biegowego w odniesieniu do biegów górskich. Rozstrzygnięte zostaną kwestie jak trenować siłę, nie tracąc przy tym szybkości. Dlaczego istotny jest trening uzupełniający w postaci innych sportów takich jak rower, skitury, biegówki itp. Dla chętnych po części teoretycznej zapraszamy na około godzinny trening biegowy w formie warsztatów w terenie, około godziny 11.00.
Tempo będzie dostosowane do wszystkich, zapraszam bez względu na poziom kondycji, wymagany strój i obuwie sportowe.
Osoby chętne na warsztaty proszę o kontakt mailowy (potwierdzenie udziału) z dr Izabelą Adamowicz z Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konwersatorium poprowadzi Natalia Tomasiak - V zawodniczka cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme, Reprezentantka Polski w biegach górskich
- Odsłony: 3203
Zapraszamy na 141. Sądeckie Konwersatorium Naukowe na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu
Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu zaprasza na 141. Sądeckie Konwersatorium Naukowe
w dniu 8 marca 2024 r.
"Na Dzień Kobiet o zdrowiu Kobiet"
godz. 10:00-14:00, aula przy ul. Kościuszki 2
- Odsłony: 2906
II Międzynarodowa Konferencja Naukowa Przemysł 4.0
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Wydział Nauk Inżynieryjnych pragnie zaprosić Państwa do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej Przemysł 4.0, która odbędzie się w dniach 20-22 marca 2024 roku w Nowym Sączu.
Więcej informacji na: www.isci40.org
- Odsłony: 3334
Zapraszamy na 140. Sądeckie Konwersatorium Naukowe
Już 26 stycznia o godz. 11:00 zapraszamy na 140. Sądeckie Konwersatorium Naukowe organizowane przez Koło Naukowe EBM na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
AULA Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu
ul. Kościuszki 2 G
Wykład pod tytułem „Fizjologia z punktu widzenia praktyki” poprowadzi gość specjalny:
dr Anna Lukanova-Jakubowska - trener, fizjolog, wykładowca (fizjolog) na Politechnice Opolskiej,
-w latach 2005-2012 Trener Mistrza Olimpijskiego z Sochi Zbigniewa Bródki,
-trener Kadry Polski w short tracku w latach 2015-2018,
-trener Kadry Turcji w short tracku 2018-2021.
Wychowała wielu Mistrzów Polski, z którymi zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie.
Obecnie współpracuje jako fizjolog z F.C. Paris Saint-Germain, gdzie miała przyjemność współpracować między innymi z piłkarzami takimi jak Lionel Messi i Kylian Mbappé Lottin.
Współpracuje z zawodnikami i amatorami sportu w Polsce i Europie.
Kilka słów Pani dr:
„Moja droga zawodowa utrwaliła mnie chyba jako eksperta od spraw „trudnych” w sporcie, co sprawiło, że musiałam rozwijać się szybko i być zawsze o krok dalej niż wszyscy. Zaczynałam pracę z zawodnikami zawsze od podstaw. Moim zadaniem było to, aby w krótkim czasie zrobić coś wielkiego. W ten sposób udało mi się zakwalifikować zawodników z Polski i Turcji do Igrzysk Olimpijskich, chociaż początkowo nikt w to nie wierzył.”
Spotkanie zbiega się w czasie z wydaniem przez Panią Doktor książki pod tytułem „Fizjologia wysiłku z mojego punktu widzenia”, która jest bardzo oczekiwaną pozycją w świecie sportu i rekreacji.
Następnie o godzinie 13:00 Pani Doktor Anna Lukanowa-Jakubowska poprowadzi szkolenie „Badanie wydolnościowe i jego zastosowanie w programowaniu treningu" dla członków Koła Naukowego z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, na którym przeprowadzone zostaną badania wydolnościowe zawodników i amatorów sportu. Więcej informacji na stronie www.energyandsport.pl
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/wydarzenia#sigProIdf5b29863b1
- Odsłony: 2995
XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych w Wydziale Nauk Ekonomicznych
W środę 15 listopada 2023 r. w Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbędzie się XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych, pt. Gospodarka-społeczeństwo-środowisko. Gdzie jesteśmy i dokąd prowadzą nas zmiany?
Organizatorami wydarzenia są: Koło Rozwoju Regionalnego, Koło Naukowe Kuklik, Koło Naukowe Marketer, Koło Naukowe Akredytywa, Dziennikarskie Koło Naukowe, Koło Naukowe E-administracja ,,zjednoczenie”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS.
Sympozjum składa się z dwóch części. Pierwsza, skoncentrowana na kwestiach naukowych, podczas której zostaną wygłoszone referaty w ramach sesji tematycznych podejmujących problematykę natury gospodarczej, społecznej i środowiskowej. W ramach tej części odbędzie się także dyskusja oraz podsumowanie spotkania.
Sympozjum będzie okazją do zwiedzania wybranych zakątków Sądecczyzny i integracji studentów z różnych ośrodków akademickich, którzy będą uczestniczyć w wydarzeniu.
- Odsłony: 2541
137. Konwersatorium Naukowe „NASZA PLANETA-NASZE ŻYCIE-DODAJMY IM SMAKU"
Już 10 listopada o godz. 10:00 zapraszamy na 137. Konwersatorium Naukowe „NASZA PLANETA-NASZE ŻYCIE-DODAJMY IM SMAKU”
AULA Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu
ul. Kościuszki 2 G
- Odsłony: 2181