Katedra Wychowania Fizycznego Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz koło naukowe AXIOS zaprasza na konwersatorium naukowe pt.
„Trening biegacza górskiego - jednostki treningowe, trening uzupełniający, regeneracja”. 

Konwersatorium odbędzie się 13.03.2024 r. o godz.10.00 w auli Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.

Podczas konwersatorium pojawi się tematyka: Elementy treningu biegowego w odniesieniu do biegów górskich. Rozstrzygnięte zostaną kwestie jak trenować siłę, nie tracąc przy tym szybkości. Dlaczego istotny jest trening uzupełniający w postaci innych sportów takich jak rower, skitury, biegówki itp. Dla chętnych po części teoretycznej zapraszamy na około godzinny trening biegowy w formie warsztatów w terenie, około godziny 11.00.
Tempo będzie dostosowane do wszystkich, zapraszam bez względu na poziom kondycji, wymagany strój i obuwie sportowe.
Osoby chętne na warsztaty proszę o kontakt mailowy (potwierdzenie udziału) z dr Izabelą Adamowicz z Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konwersatorium poprowadzi Natalia Tomasiak - V zawodniczka cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme, Reprezentantka Polski w biegach górskich

bez tytułu

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Informatorem dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025

Można go pobrać klikając w obrazek poniżej

informator okładka 2024 25

OFERTA zawarta w informatorze może ulec zmianie.
Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową Uczelni www.ans-ns.edu.pl - zakładka Rekrutacja

 

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Wydział Nauk Inżynieryjnych pragnie zaprosić Państwa do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej Przemysł 4.0, która odbędzie się w dniach 20-22 marca 2024 roku w Nowym Sączu.

Więcej informacji na: www.isci40.org

 

Już 26 stycznia o godz. 11:00 zapraszamy na 140. Sądeckie Konwersatorium Naukowe organizowane przez Koło Naukowe EBM na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

AULA Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu

ul. Kościuszki 2 G

 

Wykład pod tytułem „Fizjologia z punktu widzenia praktyki” poprowadzi gość specjalny:

dr Anna Lukanova-Jakubowska - trener, fizjolog, wykładowca (fizjolog) na Politechnice Opolskiej,


-w latach 2005-2012 Trener Mistrza Olimpijskiego z Sochi Zbigniewa Bródki,
-trener Kadry Polski w short tracku w latach 2015-2018,
-trener Kadry Turcji w short tracku 2018-2021.
Wychowała wielu Mistrzów Polski, z którymi zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie.
Obecnie współpracuje jako fizjolog z F.C. Paris Saint-Germain, gdzie miała przyjemność współpracować między innymi z piłkarzami takimi jak Lionel Messi i Kylian Mbappé Lottin.
Współpracuje z zawodnikami i amatorami sportu w Polsce i Europie.
Kilka słów Pani dr:
„Moja droga zawodowa utrwaliła mnie chyba jako eksperta od spraw „trudnych” w sporcie, co sprawiło, że musiałam rozwijać się szybko i być zawsze o krok dalej niż wszyscy. Zaczynałam pracę z zawodnikami zawsze od podstaw. Moim zadaniem było to, aby w krótkim czasie zrobić coś wielkiego. W ten sposób udało mi się zakwalifikować zawodników z Polski i Turcji do Igrzysk Olimpijskich, chociaż początkowo nikt w to nie wierzył.”

Spotkanie zbiega się w czasie z wydaniem przez Panią Doktor książki pod tytułem „Fizjologia wysiłku z mojego punktu widzenia”, która jest bardzo oczekiwaną pozycją w świecie sportu i rekreacji.

Następnie o godzinie 13:00 Pani Doktor Anna Lukanowa-Jakubowska poprowadzi szkolenie „Badanie wydolnościowe i jego zastosowanie w programowaniu treningu" dla członków Koła Naukowego z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, na którym przeprowadzone zostaną badania wydolnościowe zawodników i amatorów sportu. Więcej informacji na stronie www.energyandsport.pl

 

W środę 15 listopada 2023 r. w Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbędzie się XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych, pt. Gospodarka-społeczeństwo-środowisko. Gdzie jesteśmy i dokąd prowadzą nas zmiany?

zdjcie

Organizatorami wydarzenia są: Koło Rozwoju Regionalnego, Koło Naukowe Kuklik, Koło Naukowe Marketer, Koło Naukowe Akredytywa, Dziennikarskie Koło Naukowe, Koło Naukowe  E-administracja ,,zjednoczenie”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS.

Sympozjum składa się z dwóch części. Pierwsza, skoncentrowana na kwestiach naukowych, podczas której zostaną wygłoszone referaty w ramach sesji tematycznych podejmujących problematykę natury gospodarczej, społecznej i środowiskowej. W ramach tej części odbędzie się także dyskusja oraz podsumowanie spotkania.

Sympozjum będzie okazją do zwiedzania wybranych zakątków Sądecczyzny i integracji studentów z różnych ośrodków akademickich, którzy będą uczestniczyć w wydarzeniu.

Program 1

Program 2

Program 3

Już 10 listopada o godz. 10:00 zapraszamy na 137. Konwersatorium Naukowe „NASZA PLANETA-NASZE ŻYCIE-DODAJMY IM SMAKU” 

AULA Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu

ul. Kościuszki 2 G

 

0001

0002 new

obraz przedstawia insygnia władzy rektorskiej

REKTOR AKADEMII NAUK STOSOWANYCH W NOWYM SĄCZU

uprzejmie informuje, że

Inauguracja Roku Akademickiego odbędzie się 6 października 2023 roku o godz. 11.00

w Auli imienia Profesora Andrzeja Bałandy przy Alejach Wolności 40 w Nowym Sączu

Msza Święta w intencji społeczności akademickiej Uczelni odbędzie się 6 października 2023 roku o godz. 9:30 w Kościele Św. Kazimierza w Nowym Sączu.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

 • Hymn Państwowy
 • Przemówienie dr hab. inż. Mariusza Cygnara, prof. ANS – JM Rektora
 • Immatrykulacja
 • Gaude Mater Polonia
 • Wystąpienie przedstawiciela studentów
 • Wręczenie odznaczeń i medali
 • Wystąpienia zaproszonych gości.
 • Wykład inauguracyjny dr hab. Macieja Malinowskiego, prof. ANS „Gaudeamus Igitur.
  Kilka refleksji na temat najstarszej pieśni studenckiej”
 • Gaudeamus Igitur

Plakat wydarzenia

Już po raz 17. zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców

 29 września 2023 r. piątek godz. 16:00-20:00

Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu przy ul. Kościuszki 2

Tematyka wydarzenia koncentruje się przede wszystkim wokół obszarów takich jak: zmiany klimatyczne, ochrona wód, inteligentne i bardziej zielone miasta, zdrowa gleba i żywność, ochrona zdrowia. Nauka przez zabawę, zajęcia artystyczne czy sportowe daje możliwość lepszego poznania otoczenia oraz odkrycia tajemnic codziennej pracy naukowców, którzy starają się, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne.

17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców sporo uwagi skieruje także w stronę Mikołaja Kopernika. Śledźcie uważnie profile #MNN w mediach społecznościowych, bo również tam dowiecie się wielu ciekawostek i konkursów.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Szczegółowy program wydarzeń w naszej uczelni do pobrania

 

750x2002x

 

Zapraszamy do udziału w Konkursach:

1) „Kim był Mikołaj Kopernik?” Celem konkursu jest opracowanie pracy plastycznej dowolną techniką w formacie min. A3, prezentującej zawody związane z pracą naukową Mikołaja Kopernika. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu. Termin dostarczenia pracy i oświadczenia uczestnika do 25.09.2023 r. do godz. 15:30

Regulamin

Oświadczenie uczestnika

2) „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię …” Celem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej, prezentującej sylwetkę Mikołaja Kopernika. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu. Termin dostarczenia pracy i oświadczenia uczestnika do 25.09.2023 r. do godz. 15:30

Regulamin

Oświadczenie uczestnika

3) Konkurs plastyczny „Kopernik 550organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - szczegółowe informacje na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/konkurs-kopernik-550/

 

550logo mono path

 

 mnn 1 b

mnn 2

mnn 3

mnn 4

mnn 5

mnn 6

 

Więcej informacji także na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/

pl finansowane przez unię europejską pos

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „European Researchers' Night 2022-2023 in Małopolska” („Europejska Noc Naukowców 2022-2023 w Małopolsce)”, akronim: ERN4Change, finansowanego ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168

Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Informatorem dla kandydatów na studia na rok akademicki 2023/2024

Można go pobrać klikając TUTAJ

informator 2023 24 okladka 

Informujemy o uruchomieniu nowego kierunku jednolitych studiów magisterskich na Wydziale Nauk o Zdrowiu "Kierunek Lekarski".

Więcej informacji o tym kierunku na stronie.

 

Informujemy o uruchomieniu nowego kierunku jednolitych studiów magisterskich na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki "Pedagogika specjalna".

Więcej informacji o tym kierunku na stronie.

 

Informujemy o uruchomieniu nowego kierunku studiów II stopnia na Wydziale Nauk Humanistycznych "Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym".

Więcej informacji o tym kierunku na stronie.

 

Informujemy o uruchomieniu nowego kierunku studiów II stopnia na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie "Wychowanie fizyczne".

Więcej informacji o tym kierunku na stronie.

 

Informujemy, że decyzją Ministra Edukacji i Nauki uległa zmianie nazwa kierunki studiów I stopnia na Wydziale Nauk Inżynieryjnych z "Zarządzanie i inżynieria produkcji" na  "Inżynieria produkcji".

Więcej informacji o tym kierunku na stronie.

 

Uwaga: Informacje zawarte w informatorze mogą ulec zmianie. Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową uczelni oraz poszczególne zakładki dotyczące oferty i zasad rekrutacji