mnn

27 września 2024

Małopolska Noc Naukowców jest częścią organizowanej od 2005 roku Europejskiej Nocy Naukowców (European Researchers’ Night - ERN). Wydarzenie odbywa się każdego roku w ostatni piątek września
i przybliża w przystępny sposób osiągnięcia naukowe oraz inspiruje młodych ludzi do podjęcia kariery naukowej. Cykliczność wydarzenia oraz jego coraz większa rozpoznawalność, przyciągają rokrocznie w całej Europie ponad 1,5 mln gości. Wysoki poziom merytoryczny, niezapomniane przeżycia oraz naukowe eksperymenty przeprowadzane „na żywo” sprzyjają poszerzaniu horyzontów i pozytywnie wpływają na upowszechnianie nauki. Coraz więcej osób chce być częścią ERN!

 
Zgodnie z tradycją, w piątek 27 września w ponad 26 krajach starego kontynentu usłyszymy i zobaczymy niesamowite pokazy, doświadczenia i eksperymenty (w tym również w Małopolsce).

18. EDYCJA

18. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców zaprezentuje pokazy w siedzibach ponad 60 instytucji partnerskich zlokalizowanych w 10 małopolskich miastach: Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Chrzanowie, Nowym Sączu, Skawinie, Niepołomicach, Wadowicach, Sułkowicach-Bolęcinie, oraz po raz pierwszy w Zakopanem! Małopolska Noc Naukowców (MNN) skupia zainteresowanie Małopolan na innowacjach, ciekawostkach, branżowych nowinkach technologicznych, laboratoriach wyposażonych w światowej klasy sprzęt specjalistyczny czy też na prestiżowych miejscach na co dzień niedostępnych. Partnerzy każdego roku przygotowują coraz to nowe zagadki, pokazy i doświadczenia. Niezależnie od zainteresowań, każdy może tutaj znaleźć coś interesującego dla siebie. Na Małopolską Noc Naukowców ściągają fascynaci nauki nie tylko z Małopolski, ale i z całego kraju. Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń popularnonaukowych regionu (a nawet imprez krajowych) a jego Koordynatorem jest Województwo Małopolskie.

Małopolska Noc Naukowców zachęca dzieci i młodzież do podjęcia kariery naukowej, a samych naukowców oraz osoby prezentujące pokazy do ciągłego samorozwoju oraz „zarażania” kolejnych pokoleń swoją pasją. Organizatorzy w ciekawy i nieskomplikowany sposób udowadniają, że nauka to wszystko co nas otacza, a ich praca ma ogromny wpływ na codzienne życie. Przedstawianie zagadnień w niekonwencjonalny sposób, sprzyja ich zrozumieniu oraz zapamiętaniu, a osobiste zaangażowanie uczestników w przeprowadzanie eksperymentów (nie tylko ich bierne oglądanie) sprawia że, nauka staje się bliższa, prostsza i przede wszystkim bardziej lubiana.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W tegorocznej edycji wydarzenia (27 września), weźmie udział ponad 60 instytucji partnerskich. Do tego wyjątkowego grona należą najlepsze małopolskie uczelnie wyższe, instytuty Państwowej Akademii Nauk, firmy B+R, biblioteki, ośrodki kultury, muzea i inni. Ponadprzeciętny pogram każdego roku dostosowany jest do różnych grup wiekowych i zainteresowań odbiorców. Opiera się on m.in. na zagadnieniach z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych czy humanistycznych.   

Szczegółowy program w przygotowaniu :)

im kolor poziom

 

Już teraz informujemy, że ruszył rokroczny konkurs plastyczny zapowiadający wrześniowe wydarzenie. W tym roku zmagania młodych plastyków odbędą się pod hasłem: „Naukowiec bohaterem każdego pokolenia”, a zwycięzców poznamy na inauguracji wydarzenia, już 27 września. Prace konkursowe przyjmowane są do wtorku 17 września. Organizatorem Konkursu plastycznego jest Województwo Małopolskie.

więcej informacji na stronie

konkurs plastyczny mnn 2024

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Informatorem dla kandydatów na studia na rok akademicki 2024/2025

Można go pobrać klikając w obrazek poniżej

informator okładka 2024 25

OFERTA zawarta w informatorze może ulec zmianie.
Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową Uczelni www.ans-ns.edu.pl - zakładka Rekrutacja

 

 

 

Zapraszamy na Dzień Otwarty na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

Katedra Wychowania Fizycznego Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz koło naukowe AXIOS zaprasza na konwersatorium naukowe pt.
„Trening biegacza górskiego - jednostki treningowe, trening uzupełniający, regeneracja”. 

Konwersatorium odbędzie się 13.03.2024 r. o godz.10.00 w auli Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.

Podczas konwersatorium pojawi się tematyka: Elementy treningu biegowego w odniesieniu do biegów górskich. Rozstrzygnięte zostaną kwestie jak trenować siłę, nie tracąc przy tym szybkości. Dlaczego istotny jest trening uzupełniający w postaci innych sportów takich jak rower, skitury, biegówki itp. Dla chętnych po części teoretycznej zapraszamy na około godzinny trening biegowy w formie warsztatów w terenie, około godziny 11.00.
Tempo będzie dostosowane do wszystkich, zapraszam bez względu na poziom kondycji, wymagany strój i obuwie sportowe.
Osoby chętne na warsztaty proszę o kontakt mailowy (potwierdzenie udziału) z dr Izabelą Adamowicz z Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konwersatorium poprowadzi Natalia Tomasiak - V zawodniczka cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme, Reprezentantka Polski w biegach górskich

bez tytułu

 

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu zaprasza na 141. Sądeckie Konwersatorium Naukowe

w dniu 8 marca 2024 r.

"Na Dzień Kobiet o zdrowiu Kobiet"

godz. 10:00-14:00, aula przy ul. Kościuszki 2

1

zaproszenie i plakat

 3

 

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Wydział Nauk Inżynieryjnych pragnie zaprosić Państwa do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej Przemysł 4.0, która odbędzie się w dniach 20-22 marca 2024 roku w Nowym Sączu.

Więcej informacji na: www.isci40.org

 

Już 26 stycznia o godz. 11:00 zapraszamy na 140. Sądeckie Konwersatorium Naukowe organizowane przez Koło Naukowe EBM na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

AULA Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu

ul. Kościuszki 2 G

 

Wykład pod tytułem „Fizjologia z punktu widzenia praktyki” poprowadzi gość specjalny:

dr Anna Lukanova-Jakubowska - trener, fizjolog, wykładowca (fizjolog) na Politechnice Opolskiej,


-w latach 2005-2012 Trener Mistrza Olimpijskiego z Sochi Zbigniewa Bródki,
-trener Kadry Polski w short tracku w latach 2015-2018,
-trener Kadry Turcji w short tracku 2018-2021.
Wychowała wielu Mistrzów Polski, z którymi zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie.
Obecnie współpracuje jako fizjolog z F.C. Paris Saint-Germain, gdzie miała przyjemność współpracować między innymi z piłkarzami takimi jak Lionel Messi i Kylian Mbappé Lottin.
Współpracuje z zawodnikami i amatorami sportu w Polsce i Europie.
Kilka słów Pani dr:
„Moja droga zawodowa utrwaliła mnie chyba jako eksperta od spraw „trudnych” w sporcie, co sprawiło, że musiałam rozwijać się szybko i być zawsze o krok dalej niż wszyscy. Zaczynałam pracę z zawodnikami zawsze od podstaw. Moim zadaniem było to, aby w krótkim czasie zrobić coś wielkiego. W ten sposób udało mi się zakwalifikować zawodników z Polski i Turcji do Igrzysk Olimpijskich, chociaż początkowo nikt w to nie wierzył.”

Spotkanie zbiega się w czasie z wydaniem przez Panią Doktor książki pod tytułem „Fizjologia wysiłku z mojego punktu widzenia”, która jest bardzo oczekiwaną pozycją w świecie sportu i rekreacji.

Następnie o godzinie 13:00 Pani Doktor Anna Lukanowa-Jakubowska poprowadzi szkolenie „Badanie wydolnościowe i jego zastosowanie w programowaniu treningu" dla członków Koła Naukowego z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, na którym przeprowadzone zostaną badania wydolnościowe zawodników i amatorów sportu. Więcej informacji na stronie www.energyandsport.pl

 

W środę 15 listopada 2023 r. w Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbędzie się XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych, pt. Gospodarka-społeczeństwo-środowisko. Gdzie jesteśmy i dokąd prowadzą nas zmiany?

zdjcie

Organizatorami wydarzenia są: Koło Rozwoju Regionalnego, Koło Naukowe Kuklik, Koło Naukowe Marketer, Koło Naukowe Akredytywa, Dziennikarskie Koło Naukowe, Koło Naukowe  E-administracja ,,zjednoczenie”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS.

Sympozjum składa się z dwóch części. Pierwsza, skoncentrowana na kwestiach naukowych, podczas której zostaną wygłoszone referaty w ramach sesji tematycznych podejmujących problematykę natury gospodarczej, społecznej i środowiskowej. W ramach tej części odbędzie się także dyskusja oraz podsumowanie spotkania.

Sympozjum będzie okazją do zwiedzania wybranych zakątków Sądecczyzny i integracji studentów z różnych ośrodków akademickich, którzy będą uczestniczyć w wydarzeniu.

Program 1

Program 2

Program 3

Już 10 listopada o godz. 10:00 zapraszamy na 137. Konwersatorium Naukowe „NASZA PLANETA-NASZE ŻYCIE-DODAJMY IM SMAKU” 

AULA Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie

Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu

ul. Kościuszki 2 G

 

0001

0002 new