Dr n. o zdr. Halina Potok, która jest Prorektorem ds. Studenckich i Kształcenia Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, była jednym z prelegentów panelu pt. „Bo lepiej zapobiegać niż leczyć – rola i znaczenie profilaktyki i promocji zdrowia”. Podczas seminarium znalazła również czas na rozmowę z naszym portalem. Zachęcamy was do obejrzenia.

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu mocno inwestuje w ostatnich latach. Teraz szczególnie te działania są ukierunkowane na wydział lekarski, który działa od października ubiegłego roku. Trzeba przyznać, że ten kierunek znacząco zwiększył prestiż uczelni. 

- Bardzo cieszymy się, że otrzymaliśmy możliwość kształcenia na kierunku lekarskim i dokładamy wszelkich starań żeby spełnić wszystkie wymogi, które pozwolą naszym studentom uzyskać założone efekty uczenia, pozwolą przygotować się do wykonywania w przyszłości zawodu lekarza, dlatego mocno inwestujemy. Inwestujemy w infrastrukturę w zakresie pomieszczeń, zwłaszcza prosektorium, którego niestety nie mieliśmy, ale teraz jesteśmy na etapie mocno zaawansowanych prac w tym zakresie.

Czytaj więcej na stronie: https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/dr-halina-potok-caly-czas-staramy-sie-rozwijac-oferte-ksztalcenia-w-naszej

Rozpoczęły się trzydniowe juwenalia Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Klucze do bram miasta zostały przekazane. Czas na długą i dobrą zabawę.

Wydarzenie rozpoczęło się nietypowo. Inaugurację mogliśmy kojarzyć dotychczas z przemarszem przez miasto. Tym razem juwenalia rozpoczęły się na rynku od zlotu samochodów wszelakich. Przy okazji zorganizowano konkurs – zwycięzcę wskazała komisja, w skład której wszedł prezydent Ludomir Handzel i dr. hab. inż Józef Ciuła.

Czytaj więcej na stronie: https://www.dts24.pl/nowy-sacz-trwaja-juwenalia-ans-mamy-dla-was-zdjecia-z-pierwszego-dnia-foto/

W ciągu niespełna 5 miesięcy gotowe prosektorium Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Właśnie rozpoczęły się prace przy adaptacji jednego z budynków wydziału lekarskiego przy ul. Kościuszki. Uczelnia wykorzysta jeden z istniejących obiektów, by jak najszybciej dostosować się do zaleceń Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Dzięki temu studenci medycyny z Nowego Sącza zamiast jeździć na zajęcia z anatomii do Radomia, od nowego roku akademickiego będą mogli już korzystać z zaplecza własnej uczelni.

- Prace mają charakter częściowo budowlany, ale w większym stopniu polegają na wyposażeniu tego budynku w odpowiednie zaplecze techniczne i technologiczne. Chodzi też o wydzielenie pewnych pomieszczeń, które będą służyły jako szatnie, umywalnie, węzły sanitarno-higieniczne, ale też pomieszczenia preparacji zwłok, pracownie anatomiczne, chłodnie, baseny z formaliną. Takich pomieszczeń będzie 20 – mówi dr Tomasz Zacłona, rzecznik uczelni.

Czytaj więcej na stronie: https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/nowy-sacz/akademia-nauk-stosowanych-bedzie-miala-wlasne-prosektorium-na-potrzeby-studentow-medycyny/

Żacy w Nowym Sączu bawią się. To ich czas. Trwają Juwenalia 2024. Dla sądeckich studentów, którzy już niebawem mają przed sobą wyczerpującą sesję egzaminacyjną, żakowskie święto to chwila zabawy, relaksu. Słowem wytchnienia.

W piątek sądeccy studenci dostali do rąk od prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla symboliczny klucz, by władali miastem przez trzy dni, aż do dzisiaj.

Czytaj więcej na stronie: https://sadeczanin.info/wiadomosci/tak-sie-w-nowym-saczu-bawia-zacy-juwenalia-juwenalia-2024-zdjecia

 

No i stało się! Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel przekazał symboliczny klucz do bram miasta sądeckim studentom. Odebrali go żacy z Akademii Nauk Stosowanych, jednej z sądeckich uczelni wyższych. Tym symbolicznym gestem rozpoczęły się Juwenalia 2024. To wspaniałe święto sądeckich żaków. Jest to okazja do świętowania nie tylko dla studentów.

Juwenalia to czas relaksu, czas zabawy, odreagowania przed zbliżającą się, niestety dużymi krokami, sesją egzaminacyjną. Ale póki co to sądeccy studenci na trzy dni przejęli symbolicznie we władanie Nowy Sącz. Uroczyste przekazanie kluczy do miasta odbyło się tradycyjnie na płycie sądeckiego rynku. Podczas tegorocznych Juwenaliów, które będą trwały w Nowym Sączu do niedzieli, atrakcji nie zabraknie. To gwarantuje studencka brać z Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Czytaj więcej na stronie: https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/trzy-dni-nowy-sacz-jest-wasz-rozkreccie-miasto-juwenalia-2024-w-nowym-saczu

Już wiadomo, kto wybuduje prosektorium na potrzeby Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Przetarg wygrała znana firma budowlano-remontowa „PIÓRO” z pobliskiej Maciejowej.

Budowa prosektorium jest niezbędna, by program studiów medycznych, które odbywają się w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu od października ubiegłego roku był w pełni realizowany. Na ten cel zostanie zaadaptowany parterowy budynek „D” o powierzchni około 240 m kw. przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu. Znajdzie się tam miejsce na prosektorium, ale też odpowiednie zaplecze. Równocześnie tuż obok będą trwały prace nad kilkukondygnacyjnym budynkiem (już bez poziomu -1), w którym znajdą się laboratoria i sale wykładowe dla studentów kierunków medycznych.

Czytaj więcej na stronie: https://sadeczanin.info/wiadomosci/akademia-nauk-stosowanych-w-nowym-saczu-buduje-wlasne-prosektorium-nie-koniec-inwestycji

Już w ten weekend klucze do miasta przejmą sądeccy studenci. Od 17 do 19 maja potrwają Juwenalia Akademii Nauk Stosowanych – nie tylko dla osób studiujących. Jak podkreślają przedstawiciele Samorządu Studentów ANS, wydarzenie to będzie otwarte dla wszystkich Sądeczan. Wstęp na Juwenalia będzie całkowicie darmowy! Biletowane są wyłącznie wejścia do klubów.

Pierwszy dzień rozpocznie się o godzinie 13:00 zlotem samochodowym na rynku, gdzie prezydent przekaże studentom klucze do miasta. Tam również odbędzie się konkurs motoryzacyjny, w którym udział może wziąć udział każdy zainteresowany mieszkaniec chcący pochwalić się swoimi pojazdami.

Czytaj więcej na stronie: https://www.dts24.pl/nowy-sacz-w-weekend-studenci-przejma-miasto-zapowiedz/

We wtorek 14 maja w Sali Senackiej Rektoratu ANS podpisano umowę wraz z wykonawcą zadania. Stosowne podpisy złożyli JM dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS – Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Prezes Tadeusz Pióro, a podczas podpisania dokumentów obecni byli również: dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Prorektor ds. Nauki i Rozwoju (od 1 września 2024 nowy Rektor Uczelni) oraz mgr Rafał Góra – Kanclerz ANS.

Czytaj więcej na stronie: https://miastons.pl/nowy-sacz/umowa-na-adaptacje-budynku-prosektorium-podpisana-studenci-kierunku-lekarskiego-skorzystaja-z-niego-juz-w-przyszlym-roku/

 

Najbliższy weekend będzie w Nowym Sączu czasem rozrywki. Od piątku do niedzieli potrwają Juwenalia Akademii Nauk Stosowanych. W planach są koncerty, wydarzenia sportowe i atrakcje dla wszystkich mieszkańców. Szczegóły poznaliśmy podczas konferencji prasowej.

- W tym roku chcieliśmy troszeczkę zmienić koncepcję Juwenaliów na bardziej niestandardową. Nie organizujemy tylko wydarzeń, na które bezpośrednio zapraszamy mieszkańców, ale też takie, które ludzie mają współtworzyć. Otwieramy się na jak największą interaktywność. Wyrazem tego będzie choćby zlot samochodowy pierwszego dnia na płycie rynku. Pan prezydent wręczy nam wówczas również klucze do miasta - mówił Krystian Krajewski, rzecznik Uczelnianej Rady Samorządu Studentów ANS.

Czytaj więcej na stronie: https://sadeczanin.info/wiadomosci/ale-bedzie-sie-dzialo-w-nowym-saczu-nadchodza-pelne-atrakcji-juwenalia-wideo

W najbliższy weekend odbędą się Juwenalia ANS. W planach pokazy, warsztaty, zawody sportowe i koncerty. Do wspólnej zabawy studenci zapraszają wszystkich mieszkańców.

Zobacz: https://www.ntvsadecka.pl/2024/05/14/studenci-ans-zapraszaja-mieszkancow-do-udzialu-w-juwenaliach/