Z przyjemnością informujemy o uzyskaniu dostępu do dwóch nowych pełnotekstowych baz EBSCO:

  • MEDLINE Complete - zawiera wiarygodne informacje z dziedziny medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu opieki zdrowotnej, nauk przedklinicznych i wielu innych dziedzin. Baza MEDLINE Complete stosuje indeksowanie według tezaurusa medycznego MeSH (Medical Subject Headings) z wykorzystaniem struktury hierarchicznej drzewa, nagłówków podrzędnych i możliwości rozwijania terminów w celu wyszukiwania rekordów z ponad 5400 czasopism biomedycznych. MEDLINE Complete to również najobszerniejsze na świecie źródło pełnotekstowych czasopism medycznych, zawierające pełny tekst ponad 1800 czasopism zindeksowanych w bazie MEDLINE. Spośród nich dla 1700 dostępne jest pełne indeksowanie w bazie MEDLINE, a 900 z nich nie jest dostępne w wersji pelnotekstowej w żadnej wersji bazy Academic Search,Health Source lub Biomedical Reference Collection. Obszerne archiwum zawiera pełny tekst wielu z najczęściej wykorzystywanych czasopism w indeksie MEDLINE – bez okresu karencji. Zakres chronologiczny sięgający roku 1857 oraz materiały pełnotekstowe od roku 1865 sprawiają, że MEDLINE Complete jest narzędziem badawczym umożliwiającym dostęp do literatury medycznej.
  • CINAHL Complete – jest najobszerniejszym na świecie zbiorem pełnotekstowych materiałów z czasopism z dziedziny pielęgniarstwa i opieki medycznej, udostępniającym pełny tekst ponad 1300 czasopism zindeksowanych w bazieCINAHL. Ta rzetelna baza zawiera pełny tekst wielu najczęściej wykorzystywanych czasopism w indeksie CINAHL – bez okresu karencji (opóźnienia). CINAHL®Complete jest nieodzownym narzędziem do analizy wszystkich obszarów literatury z dziedziny pielęgniarstwa i opieki medycznej.

 

Dostęp do bazy możliwy jest z komputerów uczelnianych z poziomu: Biblioteka – zakładka „Bazy danych” – „Wejście do baz EBSCO”.

Istnieje również możliwość korzystania z komputerów domowych, w tym celu należy wysłać prośbę pod adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o uzyskanie indywidualnych danych do logowania. Studentów prosimy o podawanie w wiadomości swojego numeru albumu.

Zachęcamy do korzystania z  platfomy Ibuk Libra – pierwszej i największej w Polsce czytelni online książek w języku polskim z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. W ibuku znajdziecie Państwo elektroniczne wersje czołowych wydawców, m.in. WN PWN, WNT, PZWL, WN Scholar, WKiŁ, OW Impuls, Wolters Kluwer Polska, PWE, GWP.

Aby móc skorzystać z serwisu IBUK LIBRA należy uzyskać specjalny kod dostępu (tzw. PIN). Prośbę o ten kod należy wysyłać pod adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. (UWAGA: studentów prosimy o podawanie w wiadomości swojego numeru albumu).

Dostęp do książek znajduje się pod linkiem https://libra.ibuk.pl/. W pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło) i wczytujemy otrzymany kod dostępu. Założenie konta umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem.

Poniżej informacje i podpowiedzi jak poruszać się po platformie IBUK LIBRA.

POMOC

 

Miło nam poinformować o uzyskaniu dostępu do platformy Academica (cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych).

Academica to obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie, czasopisma specjalistyczne.

Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.

Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w Bibliotece Głównej (Al. Wolności 40) na przeznaczonym do tego celu komputerze.

Zapraszamy serdecznie!