UCZELNIANY PUNKT WSPARCIA STUDENTÓW to miejsce integrujące działania uczelnianych jednostek i inicjatyw mających na celu udzielanie wsparcia Studentom w sprawach związanych z kształceniem i funkcjonowaniem na Uczelni.
Do zadań Uczelnianego Punktu Wsparcia Studentów należy w szczególności:
- wspieranie studentów w różnych aspektach ich aktywności związanej z Uczelnią;
- rozwijanie umiejętności i kompetencji społecznych studentów;
- doradztwo zawodowe i doradztwo w sprawach przedsiębiorczości;
- konsultacje psychologiczne;
- współpraca z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów w zakresie diagnozowania potrzeb studentów.
Zapraszamy na spotkanie do Domu Studenta przy ul. Długosza 61, pok. 06
Z problemami nie jesteś sam!
Poniżej kilka przydatnych informacji/ kontaktów dotyczących Uczelni:
DZIAŁ SPRAW STUDENCKICH I KSZTAŁCENIA
Jeśli masz problem związany z tokiem studiów, interpretacją zapisów regulaminu studiów lub innego aktu prawnego obowiązującego w Uczelni…. A może potrzebujesz wsparcia finansowego w postaci stypendium socjalnego, stypendium dla osób niepełnosprawnych, zapomogi czy stypendium rektora? Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat nagród Rektora lub zgłosić się do ubezpieczenia zdrowotnego (NFZ), a może potrzebujesz zaświadczenia do kredytu studenckiego?
Zadzwoń 18 443–45–45, wew. 107, 108, 109 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
POMOC PSYCHOLOGICZNA
Jeśli przeżywasz trudne chwile w życiu, odczuwasz zniechęcenie wobec siebie lub innych, doświadczasz długotrwałego stresu i nie radzisz sobie z codziennością – to wsparcie jest właśnie dla Ciebie! W celu umówienia bezpłatnej konsultacji psychologicznej zadzwoń i umów wizytę bezpośrednio z psychologiem - tel. 606–222–269 (p. Maria Wawszczak) lub tel. 506229869 (p. Magdalena Kwak)
DZIAŁ NAUKI I ROZWOJU
Potrzebujesz pomocy w organizacji wyjazdu na część studiów w trakcie roku akademickiego lub wyjazdu na kilkumiesięczne praktyki zawodowe w ramach wymiany studenckiej programu ERASMUS+? Masz pytania dotyczące stypendium za wyniki w nauce z Własnego Funduszu Stypendialnego?
Zadzwoń 18 443–45–45, wew. 101, 102 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
AKADEMICKIE BIURO KARIER
Pełnomocnik Rektora ds. równego traktowania
Potrzebujesz skorzystać z pomocy doradcy zawodowego w określeniu swoich predyspozycji zawodowych, a może chcesz wiedzieć jak poprawnie przygotować dokumenty aplikacyjne i jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Jesteś zainteresowany usługami doradczymi lub szkoleniami w zakresie np. warsztatów komunikacji interpersonalnej, budowania relacji w zespole, warsztatów przygotowujących do wejścia na rynek pracy, przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, procesu rekrutacji i autoprezentacji oraz zarządzania sobą w czasie i asertywności oraz radzenia sobie ze stresem?
Zadzwoń 18 443-45-45 wew. 115, 113 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
PEŁNOMOCNIK REKTORA DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności? Pełnomocnik wspiera studentów z niepełnosprawnościami w różnych obszarach ich funkcjonowania na Uczelni poprzez m.in. doradztwo w rozwiazywaniu problemów i spraw związanych ze studiami, uprawnień dla osób z niepełnosprawnościami oraz likwidacji barier. Dodatkowo prowadzi sesje coachingowe, dzięki którym sprecyzujesz swoje cele, odkryjesz najgłębsze wartości, rozwiniesz umiejętności podejmowania trafnych decyzji, zaplanujesz swoje działania, wzmocnisz swoje zaangażowanie i motywację, poznasz narzędzia i techniki wspierające skuteczne osiąganie celów.
Zadzwoń 510-777-568 (pon.–pt. w godz. 9:00–14:00) lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
UCZELNIANA RADA SAMORZĄDU STUDENTÓW / STUDENCKI RZECZNIK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
URSS reprezentuje wszystkich studentów. Działa w interesie studentów i dla dobra Uczelni. Integruje środowisko studentów poprzez organizację m.in. juwenaliów, wydarzeń rozrywkowych, sportowych, wampiriady... Dołącz!!!!!
Studencki Rzecznik Osób Niepełnosprawnych służy radą i pomocą wszystkim studentom z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami oraz współpracuje z Pełnomocnikiem ds. osób niepełnosprawnych i władzami Uczelni w zakresie likwidowania barier.
Napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zadzwoń 18 547–36–22 (w sprawie ubezpieczeń NNW kontakt pod numerem 601-215-870) lub przyjdź: Dom Studenta, ul. Długosza 61, pok. 10
DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE
Duszpasterstwo Akademickie „u Bł. Karoliny” działa przy parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Jego zadaniem jest objęcie duszpasterską troską całą społeczność naszej Uczelni, a więc wszystkich studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników. Skontaktuj się z duszpasterzem akademickim jeśli chcesz porozmawiać na ważne dla siebie tematy, lepiej poznać siebie, wyspowiadać się lub poprosić o modlitwę za siebie lub kogoś bliskiego…
Zadzwoń 608-473-354 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zobacz https://www.ans-ns.edu.pl/dla-studenta/duszpasterstwo-akademickie
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY – KLUB UCZELNIANY AZS
Klub Uczelniany AZS ANS Nowy Sącz to największa organizacja studencka w Uczelni, której głównym celem jest propagowanie sportu i rekreacji sportowej oraz reprezentowanie Uczelni w Akademickich Mistrzostwach Małopolski i Akademickich Mistrzostwach Polski. Do AZS-u może dołączyć każdy student! Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy i instruktorzy. Realizuj swoje pasje sportowe i dołącz do wybranej przez siebie sekcji: siatkówka, koszykówka, futsal, piłka nożna, pływanie, AIKIDO, sporty walki - Kick boxing, tenis stołowy, tenis ziemny, gimnastyka i akrobatyka, wspinaczka, sporty siłowe...
Zadzwoń 793-011-919 (pon.–pt. w godz. 9:00–15:00) lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zobacz https://azs-ns.pl/
KOŁA NAUKOWE
Koła Naukowe są znakomitym miejscem rozwoju dla studentów, którzy pogłębiając swoją wiedzę teoretyczną równocześnie chcą rozwijać swoje pasje, realizować własne pomysły i spędzać czas w doborowym towarzystwie. To miejsce, w którym przyjemne łączy się z pożytecznym. Uczelnia wspiera działalność Kół Naukowych zdając sobie sprawę, że działalność w kole to pierwszy i niezwykle cenny krok naszych studentów do przyszłej kariery zawodowej. Koła naukowe działają na każdym wydziale Uczelni organizując m.in. konferencje naukowe, spotkania z praktykami i ekspertami, aktywnie włączają się w organizowane w Uczelni imprezy jak Małopolska Noc Naukowców czy Festiwal Nauki. Jeśli masz trochę wolnego czasu i chęć do aktywnej działalności na rzecz koła, wydziału, Uczelni - sprawdź funkcjonujące koła naukowe w Uczelni i zapisz się: https://www.ans-ns.edu.pl/dla-studenta/kola-naukowe
OPIEKUN ROKU
Głównym zadaniem opiekuna roku jest wspieranie studentów w procesie aklimatyzacji w społeczności akademickiej oraz inspirowanie i koordynowanie ich aktywności społecznej. Opiekun roku reprezentuje studentów danego cyklu kształcenia, wspierając ich w wyrażaniu opinii oraz formułowaniu wniosków w kwestiach związanych z organizacją procesu kształcenia. Opiekun roku zapoznaje studentów ze strukturą i funkcjonowaniem wydziału oraz służy radą i pomocą w sprawach związanych z tokiem studiów, sprawami bytowymi i socjalnymi. Na spotkanie z opiekunem roku możesz umówić się na zajęciach, przez system Wirtualny Dziekanat lub za pośrednictwem pracowników dziekanatu.