Radio ESKA Nowy Sącz: "Wojsko opanowało Nowy Sącz. Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy"
Polską armię od kuchni można poznać w Nowym Sączu. Już w piątek, 17 kwietnia ruszyły dwudniowe Wojskowe Targi Służby i Pracy. Będzie można między innymi dowiedzieć się jak zostać żołnierzem, ale też zobaczyć sprzęt i pojazdy, które w swoich działaniach wykorzystuje armia.
W Nowym Sączu w wojskowe miasteczko zamienił się kampus dydaktyczno-sportowy Akademii Nauk Stosowanych przy ulicy Kościuszki 2. Targi zaplanowano na piątek, 17 kwietnia i sobotę, 18 kwietnia w godzinach od 9:00 do 17:00. W tym czasie na mieszkańców miasta i regionu będą czekać przeróżne atrakcje, prezentacje i pokazy. Coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi. Na targi wchodzimy bezpłatnie.
Czytaj więcej na stronie: https://nowy-sacz.eska.pl/wojsko-opanuje-nowy-sacz-przed-nami-wojskowe-targi-sluzby-i-pracy-aa-L8Zs-GCqJ-rkWu.html
- Odsłony: 54
Sadeczanin.info: „Transportery opancerzone, moździerze samobieżne, bezzałogowe systemy powietrzne i tłumy na targach w Nowym Sączu"
Kołowe transportery opancerzone Rosomak, moździerze samobieżne RAK, bezzałogowe systemy powietrzne, ale też inny wojskowy sprzęt można było oglądać podczas Wojskowych Targów Służby i Pracy, które odbyły się 17 i 18 kwietnia na terenie kampusu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Takich tłumów w siedzibie tej prestiżowej sądeckiej uczelni jeszcze nie było. Atrakcja goniła atrakcję.
Przez dwa dni na teren Kampusu Dydaktyczno-Sportowego Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu spieszyły całe rodziny. Każdy, kto chciał zobaczyć sprzęt wojskowy i porozmawiać z przedstawicielami wojska. Można było również zapoznać się z ofertą służby wojskowej.
Czytaj więcej na stronie: https://sadeczanin.info/wiadomosci/transportery-opancerzone-mozdzierze-samobiezne-bezzalogowe-systemy-powietrzne-i-tlumy-na-targach-w-nowym-saczu
- Odsłony: 54
Sadeczanin.info: „Nowoczesny budynek rośnie w oczach. Potężna inwestycja ANS w Nowym Sączu dominuje nad okolicą"
Rozbudowa budynku Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu idzie pełną parą. To następna duża inwestycja, która ma wzmocnić zaplecze dydaktyczne uczelni i poprawić warunki kształcenia studentów kierunków medycznych. Budynek ma być przekazany inwestorowi czyli sądeckiej uczelni w stanie surowym zamkniętym jeszcze w tym roku.
Prace inwestycyjne trwają od kilku miesięcy i bardzo szybko posuwają się do przodu. Realizuje je znana sadecka firma budowlana ERSBET. Obiekt jest wznoszony na miejscu jednego z kortów tenisowych, który, na potrzeby tej inwestycji, został zlikwidowany. Inwestycja jest bardzo zaawansowana.
Nowy obiekt przylega do istniejących budynków Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.
Czytaj więcej na stronie: https://sadeczanin.info/nowy-sacz/nowoczesny-budynek-rosnie-w-oczach-potezna-inwestycja-ans-w-nowym-saczu-dominuje-nad-okolica-zdjecia
- Odsłony: 85
Sadeczanin.info: „Tego jeszcze nie było w Nowym Sączu. Wspólne Juwenalia studentów dwóch wyższych uczelni"
Dwie sądeckie uczelnie wyższe – Akademia Nauk Stosowanych i Wyższa Szkoła Biznesu – NLU w Nowym Sączu zorganizują w tym roku wspólne Juwenalia. Będzie to wyjątkowe święto sądeckich żaków.
Rektorzy obu uczelni oraz przedstawiciele Samorządu Studentów podpisali porozumienie dotyczące organizacji plenerowego koncertu 23 maja na terenie Starej Sandecji w Nowym Sączu. Wspólne juwenalia mają potrwać trzy dni. Przygotowania do wspólnego święta żakowskiej braci już trwają.
Jak się okazuje pomysł zorganizowania wspólnych uczelnianych Juwenaliów w Nowym Sączu narodził się latem ubiegłego roku. Wtedy, by porozmawiać o tym pomyśle spotkali się przedstawiciele Samorządu Studentów obu uczelni.
Teraz zostało podpisane porozumienie o organizacji wspólnej zabawy żaków, a podpisy pod porozumieniem złożyli rektorzy obu uczelni.
Czytaj więcej na stronie: https://sadeczanin.info/wiadomosci/tego-jeszcze-nie-bylo-w-nowym-saczu-wspolne-juwenalia-studentow-dwoch-wyzszych-uczelni-zdjecia
- Odsłony: 85
Sadeczanin.info: „Prawdziwe wojsko z bliska. Nie przegap! Już wkrótce wielkie Wojskowe Targi w Nowym Sączu"
Nowy Sącz niebawem stanie się jednym z najważniejszych punktów na mapie wydarzeń militarnych w Polsce! To będzie wyjątkowa okazja do poznania wojska z bliska, a wszystko to przy muzyce i żołnierskiej grochówce.
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają 17 - 18 kwietnia (piątek - sobota) na Wojskowe Targi Służby i Pracy w Nowym Sączu, które odbędą się na terenie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, ul. Kościuszki 2, w godz. 9:00 - 17:00. Targi to szansa dla wszystkich, którzy chcą zasilić szeregi Wojska Polskiego oraz podjąć nowe wyzwania w swoim życiu, którzy myślą o swojej przyszłości ambitnie, odważnie i z pasją. Planowane wydarzenie to dwudniowa możliwość spotkania środowiska cywilnego (uczniów, lokalnych mieszkańców i potencjalnych kandydatów do służby wojskowej) z żołnierzami i pracownikami resortu MON, ukierunkowane przede wszystkim na rozmowy z kandydatami, ochotnikami do służby, krótkie prelekcje na temat poszczególnych form służby wojskowej, prezentację sprzętu wojskowego.
Czytaj więcej: https://sadeczanin.info/wiadomosci/prawdziwe-wojsko-z-bliska-nie-przegap-juz-wkrotce-wielkie-wojskowe-targi-w-nowym-saczu
- Odsłony: 113
Sądeckie.pl: „„poWoli i pewnie”. Inspirująca konferencja kobiet w Nowym Sączu"
Konferencja „poWoli i pewnie” zgromadziła w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu inspirujące prelegentki, przedsiębiorców i uczestników szukających refleksji nad tempem życia i podejmowaniem decyzji. Wydarzeniu towarzyszyły wykłady, panel dyskusyjny, spotkania networkingowe oraz wizyta wyjątkowego gościa, olimpijki Klaudii Zwolińskiej.
W świecie, który nieustannie przyspiesza i wymaga natychmiastowych decyzji, w Nowym Sączu na chwilę zwolniono tempo. W sobotę 7 marca 2026 roku Wydział Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Fundacja Luminaria zaprosiły uczestników na konferencję „poWoli i pewnie”. Wydarzenie poświęcone było refleksji nad tempem życia, odwagą podejmowania decyzji i budowaniem pewności siebie.
- Odsłony: 101
Nowy Sącz Nasze Miasto: "Klaudia Zwolińska, Paulina Chapko i inne niesamowite kobiety bohaterkami konferencji dla kobiet „poWoli i pewnie"
To było wyjątkowe spotkanie! Wydział Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wspólnie z Fundacją Luminaria zorganizowali konferencję „poWoli i pewnie”. Nie zabrakło inspirujących kobiet i dyskusji. Pojawiły się też znane kobiety związane z Nowym Sączem jak kajakarka Klaudia Zwolińska oraz aktorka Paulina Chapko.
W sobotę, 7 marca 2026 r. Wydział Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wspólnie z Fundacją Luminaria zorganizowali konferencję „poWoli i pewnie”. Wydarzenie zgromadziło uczestników zainteresowanych inspirującymi historiami, rozwojem oraz wymianą doświadczeń.
Czytaj więcej na stronie: https://nowysacz.naszemiasto.pl/klaudia-zwolinska-paulina-chapko-i-inne-niesamowite-kobiety-bohaterkami-konferencji-dla-kobiet-powoli-i-pewnie/ar/c6p2-28803397
- Odsłony: 98
Sądeckie.pl: „Dzień Inżyniera w ANS: młodzież poznaje technologie przyszłości"
Tłumy uczniów odwiedziły Wydział Nauk Inżynieryjnych ANS w Nowym Sączu podczas Dnia Inżyniera, gdzie czekały warsztaty, pokazy robotów, symulatorów i sprzętu ratowniczego, prezentujące naukowo-dydaktyczny potencjał wydziału i inspirujące młodzież do wyboru kierunków technicznych.
4 marca 2026 r. Wydział Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu tętnił życiem podczas Dnia Inżyniera, który przyciągnął tłumy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami. Przy ul. Zamenhofa 1A przygotowano bogaty program – warsztaty, wykłady i pokazy, w tym prezentacje humanoidalnego robota ASTRO, symulatora jazdy oraz sprzętu ratowniczego, wszystko po to, by zachęcić młodzież do studiowania kierunków technicznych.
Czytaj więcej na stronie: https://sądeckie.pl/artykul/dzien-inzyniera-w-ans-mlodziez-poznaje-technologie-przyszlosci
- Odsłony: 97
Sądeckie.pl: „Limanowski UTW na Wydziale Nauk Inżynieryjnych ANS. Nauka w praktyce"
Słuchacze Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedzili Wydział Nauk Inżynieryjnych ANS w Nowym Sączu, gdzie wysłuchali wykładu o sztucznej inteligencji i spotkali humanoidalnego robota ASTRO, który zachwycił ich możliwościami i interakcją.
Słuchacze Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedzili Wydział Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, gdzie powitała ich Dziekan dr hab. inż. Iwona Wiewiórska, prof. ANS, prezentując ofertę dydaktyczną uczelni.
Czytaj więcej na stronie: https://sądeckie.pl/artykul/limanowski-utw-na-wydziale-nauk-inzynieryjnych-ans-nauka-w-praktyce
- Odsłony: 94
Sądeckie.pl: „HR i Marketing cyfrowy w jednym miejscu. Nowa oferta Wydziału Nauk Ekonomicznych ANS"
Senat Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu przyjął nowy program studiów na kierunku Zarządzanie. Od przyszłego roku akademickiego studenci będą mogli wybrać specjalności HR i Business Coaching oraz Marketing i E commerce, które mają przygotować ich do pracy w nowoczesnych organizacjach i gospodarce cyfrowej.
Senat Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dał zielone światło dla nowego programu studiów na kierunku Zarządzanie. To studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym, a od przyszłego roku akademickiego studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych będą mogli wybrać dwie nowe specjalności: HR i Business Coaching oraz Marketing i E commerce.
Czytaj więcej na stronie: https://sądeckie.pl/artykul/hr-i-marketing-cyfrowy-w-jednym-miejscu-nowa-oferta-wydzialu-nauk-ekonomicznych-ans
- Odsłony: 99



