Miejski Klub Sportowy „Sandecja” S.A. Partnerem Akademii Nauk Stosowanych
Nasza Uczelnia będzie współpracować z Miejskim Klub Sportowy „Sandecja” S.A. Wspólne przedsięwzięcia będą obejmować projekty naukowe, edukacyjne i popularyzatorskie, zaś studenci Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie będą mogli odbywać praktyki zawodowe w MKS Sandecja i Fundacji Akademia Sandecja.
Miejski Klub Sportowy „Sandecja” Spółka Akcyjna dołączył do Partnerów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. W piątek 13 lutego 2026 roku w Sali Senackiej Rektoratu ANS Porozumienie o współpracy podpisali: JM dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Grzegorz Stawiarski, Prezes Zarządu MKS Sandecja S.A.
- Nawiązanie współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu to dla nas bardzo ważny krok w kierunku rozwoju Klubu nie tylko sportowo, ale również naukowo i edukacyjnie. Wierzymy, że połączenie doświadczenia środowiska akademickiego z praktyką sportową przyniesie wymierne korzyści zarówno studentom, jak i Sandecji. Szczególnie cieszy nas możliwość realizacji wspólnych projektów badawczych, organizacji wydarzeń naukowych oraz rozwijania nowych technologii w sporcie – zaznacza Grzegorz Stawiarski, Prezes Zarządu.
- Współpraca z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu otwiera przed Sandecją wiele nowych możliwości. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której studenci będą mogli zdobywać praktyczne doświadczenie, a Klub korzystać z potencjału naukowego uczelni. To partnerstwo, które łączy sport, edukację i rozwój, a także pozwoli nam wspólnie realizować projekty ważne dla lokalnej społeczności – dodaje Arkadiusz Aleksander, Przewodniczący Rady Nadzorczej.
W ramach Porozumienia Strony deklarują wspólną realizację przedsięwzięć polegających na współpracy w zakresie: realizacji wspólnych projektów edukacyjnych i naukowych; wspierania i prowadzenia działalności naukowo-badawczej; wspierania transferu wiedzy i upowszechniania informacji o osiągnięciach; konsultowania efektów uczenia się definiowanych dla wybranych kierunków studiów realizowanych w Uczelni; prowadzenia praktyk studenckich w MKS Sandecja S.A. lub Fundacji Akademia Sandecja; organizowania wspólnych konferencji naukowych i innych wydarzeń popularnonaukowych związanych z obszarem działalności Stron; podejmowania działań na rzecz edukacji i kształcenia ustawicznego; zdobywania wiedzy oraz rozwijania nowych technologii; pozyskiwania środków finansowych na realizację przedsięwzięć naukowych oraz edukacyjnych; sporządzania raportów, opracowań naukowych, artykułów, ekspertyz i opinii; wykorzystywania potencjału naukowego i łączenie doświadczenia obu Stron; współpracy z funkcjonującym na Uczelni Klubem Uczelnianym AZS ANS Nowy Sącz poprzez umożliwienie udziału zawodników MKS Sandecja S.A., będących studentami Uczelni, w meczach futsalu i piłki nożnej mężczyzn rozgrywanych w ramach Akademickich Mistrzostw Polski.
- To ważne porozumienie dla Uczelni, bo formalizuje naszą współpracę z Miejskim Klubem Sportowym Sandecja, a przede wszystkim Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, gdzie prowadzone są dwa kierunki: Wychowanie fizyczne i Fizjoterapia. Nasze wspólne działania będą obejmować projekty naukowe i edukacyjne, a także nasi studenci będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w MKS Sandecja. Rozwój naszych kierunków wymaga opiniowania przez otoczenie społeczno-gospodarcze i jeśli pojawi się taka możliwość, to będziemy również korzystać z tego partnerstwa – komentuje JM dr hab. inż. Józef. Ciuła, prof. ANS - Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
- Współpraca ta pozwala ANS na efektywne łączenie teorii z praktyką oraz lepsze wykorzystanie swojego potencjału naukowego w realnym środowisku sportowym i biznesowym. Współpraca z Miejskim Klubem Sportowym Sandecja S.A. przynosi Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu szereg korzyści w obszarze dydaktycznym, naukowym oraz promocyjnym. Do najważniejszych z nich należą: rozwój oferty edukacyjnej i praktycznej. Uczelnia zyskuje możliwość konsultowania efektów uczenia się dla wybranych kierunków studiów z partnerem z branży sportowej. Ponadto studenci ANS mogą odbywać praktyki studenckie w strukturach MKS Sandecja S.A. - dodaje dr Monika Bigosińska - Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS w Nowym Sączu.
Podczas podpisania Porozumienia obecni byli: JM dr hab. inż. Józef. Ciuła, prof. ANS - Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Grzegorz Stawiarski - Prezes Zarządu MKS Sandecja, Arkadiusz Aleksander - Przewodniczący Rady Nadzorczej, dr Monika Bigosińska - Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS w Nowym Sączu oraz Dawid Ogórek - Dyrektor ds. strategii komercyjnej oraz komunikacji klubowej.
- Odsłony: 283
Zaproszenie na spotkanie PL:ON Camp - społeczności ludzi ciekawych świata i otwartych na dialog
W środę 18 marca 2026 r. o godz. 17 w Auli prof. Andrzeja Bałandy w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (Aleje Wolności 40) odbędzie się spotkanie PL:ON Camp, którego celem jest budowanie społeczności ludzi ciekawych świata i otwartych na dialog.

PL:ON Camp to nieformalne i otwarte na każdego wydarzenie, które łączy przedstawicieli biznesu, nauki, samorządu oraz studentów. To inicjatywa, która ma włączyć potencjał regionu i Polski, a kluczowe pytania, na które będą starali się odpowiedzieć zaproszeni goście to:
Jak rozumieć zmieniający się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej świat i budować relacje pomiędzy różnymi środowiskami?
Celem spotkania jest stworzenie przestrzeni do rozmowy o procesach, które kształtują współczesny świat – technologicznych, społecznych i gospodarczych – oraz budowanie relacji pomiędzy środowiskami, które na co dzień rzadko mają okazję spotykać się przy jednym stole.
– PL:ON Camp powstał z przekonania, że rozwój zaczyna się od zrozumienia świata. Jeśli potrafimy rozumieć procesy zachodzące wokół nas – technologiczne, społeczne czy gospodarcze – łatwiej podejmujemy decyzje i rozwijamy się prywatnie, zawodowo oraz biznesowo – mówi Mateusz Tułecki, który poprowadzi spotkanie.
Podczas wydarzenia wystąpią:
Tomasz Bill – ekspert komunikacji, trener i wykładowca, który od ponad dekady wspiera firmy, liderów i zespoły w skutecznym komunikowaniu się oraz budowaniu angażującego storytellingu. Pracował m.in. z zespołami takich marek jak Bosch, Amazon czy PwC, pomagając organizacjom projektować komunikację, która realnie wpływa na współpracę i przywództwo.
Joanna Jabłońska-Białowąs – ekspertka Customer Experience, przez lata odpowiedzialna za rozwój doświadczeń klientów w sektorze bankowym, m.in. w Santander Banku. Zajmuje się projektowaniem procesów i usług z perspektywy klienta oraz budowaniem organizacji, które potrafią realnie słuchać swoich odbiorców.
Marcin Grochowina – przedsiębiorca i menedżer zaangażowany w rozwój innowacyjnych projektów oraz współpracę pomiędzy biznesem a środowiskami akademickimi, specjalizuje się w budowie i optymalizacji pracy w grupach,
Rozmowę poprowadzi Mateusz Tułecki – socjolog, wykładowca, mentor i inicjator wielu inicjatyw społecznych i edukacyjnych, w tym wydarzeń budujących dialog pomiędzy biznesem, nauką i młodym pokoleniem.
PL:ON Camp nie jest klasycznym Barcampem.
- To raczej przestrzeń spotkania. Chcemy, żeby ludzie z różnych środowisk mogli się poznać, porozmawiać i zderzyć swoje perspektywy. Najciekawsze idee rodzą się właśnie na styku różnych doświadczeń – dodaje Tułecki.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ponieważ jego głównym celem jest budowanie społeczności ludzi ciekawych świata i otwartych na dialog.
Rejestracja na stronie wydarzenia: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/ploncamp
- Odsłony: 310
Umowa partnerska Akademii Nauk Stosowanych z PPHU „CENTRUM” Sp. Z o.o.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „CENTRUM” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Nowego Sącza dołączyło do Partnerów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. W ramach współpracy realizowane będą projekty naukowe i edukacyjne, konsultowane efekty kształcenia, zaś studenci Wydziału Nauk Inżynieryjnych będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w PPHU „CENTRUM”.
W piątek 13 lutego 2026 roku w Sali Senackiej Rektoratu ANS Porozumienie o współpracy podpisali: JM dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Henryk Popiela – Prezes Zarządu PPHU „CENTRUM” Sp. Z o.o.
W ramach niniejszego Porozumienia Strony deklarują wspólną realizację przedsięwzięć polegających na współpracy w zakresie: realizacji wspólnych projektów edukacyjnych i naukowych; wspierania i prowadzenia działalności naukowo-badawczej; wspierania transferu wiedzy i upowszechniania informacji o osiągnięciach; konsultowania efektów uczenia się zdefiniowanych dla wybranych kierunków studiów realizowanych w Uczelni; prowadzenia praktyk studenckich w PPHU „Centrum” Sp. z o.o.; organizowania wspólnych konferencji naukowych i innych wydarzeń popularnonaukowych związanych z obszarem działalności Stron; podejmowania działań na rzecz edukacji i kształcenia ustawicznego; zdobywania wiedzy oraz rozwijania nowych technologii; pozyskiwania środków finansowych na realizację przedsięwzięć naukowych oraz edukacyjnych; sporządzania raportów, opracowań naukowych, artykułów, ekspertyz i opinii; wykorzystywania potencjału naukowego i łączenie doświadczenia obu Stron.
Osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań wynikających z Porozumienia są ze strony Partnera: Kacper Popiela, zaś ze strony Uczelni: dr hab. inż. Iwona Wiewiórska, prof. ANS – Dziekan wydziału Nauk Inżynieryjnych.
- Odsłony: 303
Medycyna Praktyczna Premium – przedłużenie dostępu testowego
W związku z rosnącym zainteresowaniem zasobami mp.pl Premium Biblioteka informuje o przedłużeniu bezpłatnego dostępu testowego do 30 czerwca br.
Dostęp pozostaje aktywny na dotychczasowych warunkach i nie wymaga żadnych dodatkowych działań ze strony użytkowników.
Decyzja ta wynika z przekonania, że w okresie przygotowań do sesji letniej szczególnie ważne jest zapewnienie studentom i pracownikom uczelni nieprzerwanego dostępu do rzetelnej, aktualnej wiedzy medycznej.
Przedłużony dostęp pozwoli w pełni korzystać z zasobów mp.pl Premium, w tym m.in. z:
podręczników online, w tym „Interny Szczeklika”
bazy pytań pomagających w przygotowaniu do LEK
artykułów oraz wykładów z konferencji.
Jednocześnie prosimy o przesyłanie opinii na temat zasobów mp.pl Premium na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jest to istotne ze względu na ewentualną decyzję dotyczącą zakupu dostępu.
- Odsłony: 236
Studenci zmierzyli się w 24-godzinnym Hackathonie, prezentując swoje rozwiązania w języku angielskim
Wydziały: Nauk Humanistycznych oraz Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wspólnie zorganizowały 24-godzinny Hackathon, którego celem było umożliwienie studentom rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów, kreatywnego myślenia oraz prezentacji w środowisku jak najbardziej zbliżonym do realiów zawodowych. Suma nagród w konkursie przekroczyła 5000 zł.

Sponsorzy Hackatonu: Fundacja „Pomyśl o Przyszłości”, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu, Fundacja Horyzont 360 oraz Jubiler Sezam przygotowali po dwa wyzwania, z którymi mieli się zmierzyć studenci dwóch Wydziałów: Ekonomicznego i Humanistycznego. Studenci pracowali w 4-osobowych mieszanych zespołach i mieli dobę na wypracowanie rozwiązań dla wylosowanego zagadnienia, a następnie musieli przedstawić je w języku angielskim przed ekspertami.
- Jest to pierwsze wydarzenie tego typu, którego celem jest umożliwienie studentom rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów, kreatywnego myślenia oraz prezentacji w środowisku jak najbardziej zbliżonym do realiów zawodowych. Warto dodać, że prezentacja odbędzie się w języku angielskim, co z pewnością stanowi dla studentów dodatkowe wyzwaniu. Pomysłodawczynią Hackatonu jest Rylie Mundell, stypendystka amerykańskiego programu Fulbright – zaznacza dr Tomasz Zacłona, który wraz z Mateuszem Tułeckim miał przyjemność poprowadzić finałową rozgrywkę.
Studenci mieli do pomocy mentorów, wykładowców Wydziału Nauk Humanistycznych: dr Katarzynę Jasiewicz, dr. Jarosława Gizę, mgr Jadwigę Laszkiewicz, mgr Jolantę Grygiel i mgr. Bogusława Pajdę.
Nagrody, ufundowane przez sponsorów wydarzenia, zwycięzcom wręczyli: dr hab. inż. Grzegorz Przydatek, prof. ANS – Prorektor ds. Nauki i Współpracy, dr Aneta Oleksy-Gębczyk – Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz dr Robert Rogowski – Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=80#sigProId48d261cbbe
- Odsłony: 251
Kopalnia Surowców Skalnych „Klęczany” partnerem Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
Kopalnia Surowców Skalnych „Klęczany” dołączyła do kręgu partnerów – instytucji i firm – z otoczenia społeczno-gospodarczego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. W piątek 13 lutego 2026 roku w Sali Senackiej Rektoratu ANS Porozumienie o współpracy podpisali: JM dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS – Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Zbigniew Postrożny – Prezes Zarządu KSS Klęczany.
W ramach Porozumienia Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu i Kopalnia Surowców Skalnych "Klęczany" deklarują wspólną realizację przedsięwzięć polegających na współpracy w zakresie: organizowania wspólnych konferencji naukowych i innych wydarzeń popularnonaukowych związanych z obszarem działalności Stron; realizacji wspólnych projektów edukacyjnych i naukowych; wspierania i prowadzenia działalności naukowo-badawczej; wspierania transferu wiedzy i upowszechniania informacji o osiągnięciach; konsultowania efektów uczenia się zdefiniowanych dla wybranych kierunków studiów realizowanych w Uczelni; podejmowania działań na rzecz edukacji i kształcenia ustawicznego; zdobywania wiedzy oraz rozwijania nowych technologii w obszarze zgodnym z działalnością stron; sporządzania raportów, opracowań naukowych, artykułów, ekspertyz i opinii; prowadzenia praktyk zawodowych u Partnera; wykorzystywania potencjału naukowego i łączenie doświadczenia obu Stron.
Podczas podpisania Porozumienia obecni byli również: dr hab. inż. Iwona Wiewiórska, prof. – Dziekan Wydziału Nauk Inżynieryjnych oraz Barbara Tyrkiel, odpowiedzialna za współpracę po stronie KSS Klęczany.
- Odsłony: 269
Zapraszamy na 158. Sądeckie Konwersatorium Naukowe Serce w wysiłku – ocena wydolności układu sercowo-oddechowego z wykorzystaniem CPET i EKG”
W dniu 31 marca 2026 roku na Wydziale Kultury Fizycznej i Bezpieczeństwa Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbędzie się 158. Sądeckie Konwersatorium Naukowe pt.: „Serce w wysiłku – ocena wydolności układu sercowo-oddechowego z wykorzystaniem CPET i EKG”
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 w Auli A wykładem, który poprowadzi dr hab. n. med. Jerzy Wiliński, prof. ANS – specjalista kardiologii. Wystąpienie poświęcone będzie ocenie pracy serca w warunkach wysiłku fizycznego oraz znaczeniu nowoczesnych metod diagnostycznych w analizie wydolności organizmu.
Podczas konwersatorium przedstawione zostanie znaczenie badań wysiłkowych w praktyce klinicznej i sportowej, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości, jakie daje połączenie analizy parametrów oddechowych z jednoczesnym monitorowaniem aktywności elektrycznej serca. Omówione zostaną podstawowe zasady interpretacji zapisu EKG w trakcie wysiłku oraz jego rola w ocenie bezpieczeństwa i funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.
Konwersatorium skierowane jest do studentów, pracowników naukowych oraz wszystkich zainteresowanych fizjologią wysiłku, fizjoterapią i diagnostyką kardiologiczną.
Spotkanie będzie okazją do pogłębienia wiedzy oraz spojrzenia na wysiłek fizyczny jako narzędzie diagnostyczne w naukach medycznych i naukach o zdrowiu.
W dalszej części dnia, w Pracowni Fizjologii, zaplanowano zamkniętą część o charakterze praktycznym, obejmującą prezentację rozszerzonych możliwości systemu do badań spiroergometrycznych (CPET), wzbogaconego o jednoczesny zapis EKG, przeznaczoną dla pracowników Uczelni oraz studentów Koła Naukowego EBM.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.
- Odsłony: 191
Jak zaplanować rozwój zawodowy inżyniera? Finał 9. edycji Gry o Karierę
Spotkaniem na Wydziale Nauk Inżynieryjnych zakończyła się 9. edycja Gry o Karierę z Akademickim Biurem Karier Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Tym razem studenci mieli okazję spotkać się z przyszłymi pracodawcami, dowiedzieć się o planowaniu kariery i zasadach równego traktowania w pracy oraz wyjazdach zagranicznych w ramach Programu Erasmus+. Dodatkowo zaprezentowano możliwości humanoidalnego robota ASTRO, który od bieżącego roku akademickiego jest wykorzystywany do nauki na Wydziale Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
W czwartek 12 marca 2026 r. na Wydziale Nauk Inżynieryjnych studenci w ramach Gry o Karierę mieli okazję zobaczyć jak humanoidalny robot ASTRO, którego na co dzień programują inż. Aleksandra Olszyńska oraz inż. Michał Chruślicki, potrafi poruszać się, komunikować, reagować na polecenia oraz interpretować otoczenie.
Beata Ziółko (Nadinspektor pracy Kierownik Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Nowym Sączu) przybliżyła studentom, jakie są podstawowe zasady równego traktowania i niedyskryminacji wynikające z przepisów prawa pracy: od etapu rekrutacji, przez okres zatrudnienia, aż po rozwiązanie stosunku pracy.
Podczas spotkania „Wyjazdy, praktyki, projekty – Erasmus+ dla Ciebie” można było dowiedzieć się, jakie możliwości daje program Erasmus+ - od wyjazdów studyjnych i płatnych praktyk, po udział w projektach międzynarodowych oraz inicjatywach lokalnych w regionie. Prelekcję poprowadziły: Ada Szpot, starszy specjalista w zespole współpracy z regionami Erasmus+ InnHUB Kraków Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Agnieszka Rafałowicz, Dział Nauki i Rozwoju Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Tradycyjnie o możliwościach, jakie oferuje Akademickie Biuro Karier oraz jak dobrze wykorzystać czas podczas studiów i jak odnaleźć się na rynku pracy po ich ukończeniu, opowiedziała Ewelina Kasalik-Kowal - trener kompetencji miękkich, Akademickie Biuro Karier Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, koordynatorka Gry o Karierę.
Spotkanie zakończył Panel dyskusyjny „Studia techniczne i co dalej? Możliwości kariery w różnych sektorach”, w którym przedstawiciele firm, instytucji publicznych oraz sektora nowych technologii opowiedzieli o możliwościach rozwoju zawodowego po studiach technicznych. Poprowadził go mgr inż. Nikodem Bulanda, a udział wzięli: chor. SG Marcin Chlipała - Karpacki Oddział Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, mgr inż. Artur Sławecki - Ford Wikar Nowy Sącz, asp. Artur Goliński, kom. Barbara Leśniak Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, st. kpt. Mateusz Górski - Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, Damian Ryś - Coulomb Informatyka i Automatyka Przemysłowa.
W trakcie wydarzenia warsztaty „Zgadnij tajne kody i sprawdź swoje kompetencje” poprowadziły: Justyna Karplewicz-Binek i Beata Małek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Centrum Poradnictwa Zawodowego w Nowym Sączu.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=80#sigProId150728ad9e
- Odsłony: 392
Trzeci dzień z Grą o Karierę. ZUS, PIP i Policja na Wydziale Nauk Ekonomicznych
W środę 11 marca 2026 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Akademickie Biuro Karier zaprosili studentów do wysłuchania ciekawych wykładów dotyczących m.in. rozwoju zawodowego czy wyboru pierwszej pracy. Obok licznych prelekcji i prezentacji nasi studenci wzięli udział w Targach Kariery, na których prezentowali się Partnerzy z otoczenia społeczno-gospodarczego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Za nami dzień pełen ciekawych spotkań i praktycznych porad dla studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych. Były informacje od Eweliny Kasalik-Kowal na temat oferty Akademickiego Biura Karier, zaś studenci zaangażowani w działalność w kołach naukowych i samorządzie (Aleksandra Lupa, Gabriela Hejmej i Kacper Pasiut) zachęcali młodszych kolegów do aktywności poza zajęciami.
O planowaniu kariery zawodowej mówiła Barbara Lorek-Jabłońska - doradca zawodowy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie (Centrum Poradnictwa Zawodowego w Nowym Sączu), a tuż po niej Beata Ziółko - Nadinspektor pracy Kierownik Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Nowym Sączu - mówiła o podstawowych prawach i obowiązkach stron stosunku pracy.
Uczestnicy poznali też realne korzyści wynikające z umowy o pracę, a także zasady rekrutacji i możliwości zatrudnienia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (Anna Mieczkowska i Małgorzata Jasińska, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Nowym Sączu).
„Od kandydata do funkcjonariusza – jak wygląda rekrutacja do Policji?”. O etapach postępowania kwalifikacyjnego, realiach szkolenia oraz ścieżkach specjalizacji w strukturach Policji opowiadali: insp. podinsp. Leszek Górski, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz podkom. Radosław Koział.
Część wykładową zakończył Nikodem Zegzda, twórca marki „Lideruj”, certyfikowany trener i coach prezentacją „Poznaj siebie, zrozum innych. Temperament jako klucz do skutecznej kariery i relacji zawodowych”. Równolegle w wydziałowym holu odbywała się część wystawiennicza, na której swoja ofertę prezentowali Partnerzy z otoczenia społeczno-gospodarczego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu i Przyjaciele Wydziału Nauk Ekonomicznych w Nowym Sączu (UM Nowy Sącz, Firma Wiśniowski, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Lideruj, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie o. w Nowym Sączu, Urząd Statystyczny w Krakowie, Państwowa Inspekcja Pracy o. w Krakowie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu, Allianz Polska, Phinance S.A., Fundacja Będzie Dobrze oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu).
Koordynatorami wydarzenia były: dr Anna Xymena Majkrzak i mgr Ewelina Kasalik-Kowal.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=80#sigProIdb1eea2dcb1
- Odsłony: 497
Olimpiada Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce „EDU-ELEKTRA” – etap okręgowy w ANS w Nowym Sączu
W dniu 9 marca 2026 roku w Auli Wydziału Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbyły się zawody drugiego stopnia (okręgowe) w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce „EDU-ELEKTRA”.
Uczestników Olimpiady powitały:
Dziekan Wydziału Nauk Inżynieryjnych dr hab. inż. Iwona Wiewiórska, prof. ANS, oraz Prodziekan dr Monika Golonka.
Organizatorem olimpiady o zasięgu ogólnopolskim jest Fundacja Edukacyjna EDUELEKTRA z siedzibą w Bydgoszczy, która powołuje Główny Komitet Olimpiady. Fundację wspiera Polska Grupa Energetyczna (PGE). W skład Komitetu Głównego wchodzą przede wszystkim nauczyciele akademiccy z politechnik, uniwersytetów i akademii, a także specjaliści związani zawodowo z przemysłem z całej Polski.
Na funkcję przewodniczącego Komitetu Okręgowego Olimpiady powołany został wykładowca Zakładu Mechatroniki Wydziału Nauk Inżynieryjnych ANS w Nowym Sączu – mgr inż. Tadeusz Kantor.
Pierwszy etap olimpiady odbył się w szkołach ponadpodstawowych. Wzięło w nim udział 2295 uczniów z 105 szkół z całej Polski. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 177 uczestników, którzy rywalizowali w 14 okręgach na terenie kraju. Wśród ośrodków organizujących zawody znalazła się również Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
W tegorocznej edycji uczniowie rozwiązywali zadania w grupie tematycznej Elektrotechnika. W ANS w Nowym Sączu do zawodów przystąpiło 11 uczniów, reprezentujących Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.
Finał olimpiady odbędzie się 10 kwietnia 2026 roku w Bydgoszczy. Laureaci i finaliści Olimpiady przyjmowani są na wiele uczelni technicznych w Polsce z pominięciem standardowego postępowania kwalifikacyjnego.
Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=80#sigProId906be8505d
- Odsłony: 293



