Jarosław Gowin był dziś (17 marca) gościem prof. Mariusza Cygnara, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Spotkanie utrzymane było w tajemnicy (bez kontaktu z mediami), jednak na stronie pojawiła się krótka informacja wraz ze zdjęciami.

Wicepremier Gowin w asyście m.in. posła Jana Dudy, rektora Cygnara, prorektora Marka Reichela, zwiedził Instytut Kultury Fizycznej.

 „Podczas wizyty goście zapoznali się z bieżącą sytuacją uczelni oraz mieli okazję zobaczyć bazę kampusu dydaktyczno-sportowego, m.in. pełnowymiarową halę sportową z tunelem lekkoatletycznym i pracownie specjalistyczne w Instytucie Kultury Fizycznej, w tym: pracownię fizjologii i biochemii (komorę hipoksyjną, komorę termoklimatyczną) oraz krioterapii. Przedmiotem spotkania była dyskusja nt. funkcjonowania Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Polsce oraz współpraca PWSZ w Nowym Sączu z lokalnym otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Władze Uczelni omówiły podejmowane przez PWSZ działania w porozumieniu z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorstw, zakładami pracy i instytucjami. Ponadto zwrócono uwagę, że uczelnia wpisuje się w rozwój Sądecczyzny. Jednym z obszarów współpracy jest odbywanie praktyk przez studentów, prowadzenie badań niezbędnych do przygotowania prac dyplomowych mających praktyczne zastosowanie. Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału uczelni Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego” – czytamy w informacji na stronie uczelni.

Czytaj: PWSZ rozstanie się z Ciuciubabką? Będzie nowy Instytut Ekonomiczny

Źródło: https://sadeczanin.info/wiadomosci/tajemnicza-wizyta-ministra-gowina-w-sadeckiej-pwsz-zdjecia

 

Jarosław Gowin w sądeckiej PWSZ: takie szkoły są potrzebne

17 marca, 2017

Wicepremier Jarosław Gowin był dzisiaj (piątek) gościem w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Spotkał się z rektorem Mariuszem Cygnarem i prorektorem Markiem Reichelem.

– Rektor PWSZ przedstawił Premierowi uwagi i obawy związane z rozwiązaniami dotyczącymi Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w przygotowywanej ustawie o szkolnictwie wyższym. Premier Gowin stwierdził, że tego typu uczelnie są trwałym elementem zawodowego szkolnictwa wyższego i w takim duchu będą opracowywane ustawowe rozwiązania. Po gabinetowej części spotkania zwiedziliśmy obiekt Instytutu Kultury Fizycznej – relacjonuje poseł Jan Duda.

W spotkaniu wziął udział także Bartłomiej Orzeł, asystent posła Dudy.

Jarosław Gowin chciał poznać zdanie rektora Cygnara i prorektora Reichela na temat proponowanych założeń przygotowywanej ustawy zwłaszcza w kontekście Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Rektor wyraził swoje wątpliwości, które Jarosław Gowin przyjął, przypominając, że na razie są to tylko propozycje zespołów zgłoszone w ramach konkursu – mówi Bartłomiej Orzeł.

Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe spełniają ważną rolę w kształceniu pracowników na potrzeby lokalnego rynku pracy. Dlatego będą mieć swoje istotne miejsce na mapie polskich uczelni – mówił podczas spotkania minister.

Źródło: https://www.dts24.pl/jaroslaw-gowin/

 

Na zdjęciach od lewej: Jarosław Gowin z władzami Uczelni podczas narady i zwiedzania Instytutu Kultury Fizycznej

Zdjęcia: https://sadeczanin.info/wiadomosci/tajemnicza-wizyta-ministra-gowina-w-sadeckiej-pwsz-zdjecia

2017 17 03 2017 gowin42017 17 03 2017 gowin12017 17 03 2017 gowin5