Już w najbliższą niedzielę - 28 maja o godz. 17 w Sali Widowiskowej MOK w Nowym Sączu - przy Al. Wolności 23, będzie miała miejsce kolejna premiera, działającej pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury, Grupy Teatralnej "CUDOKI-SZUROKI".

​Tym razem opiekunka artystyczna grupy - Małgorzata Stobierska - opracowała scenariusz na podstawie opowieści E.T.A. Hoffmanna i wyreżyserowała widowisko pt. "DZIADEK DO ORZECHÓW".
Jest Wigilia, pięknie przystrojona choinka, a pod nią prezenty. Wśród wielu zabawek Klara, mała dziewczynka, odnajduje Dziadka do Orzechów, niezbyt przystojnego, ze śmieszną szczęką i dużymi, drewnianymi zębami. Baśń E.T.A. Hoffmanna opowiada o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów.

W opowiadaniu miesza się świat realistyczny i świat fantazji: zobaczymy walkę ołowianych żołnierzyków z Królem Myszy, odwiedzimy Królestwo Króla Kiełbasy i jego córkę, piękną księżniczkę Pirlipatę, a także Cukierkowo, czyli cudowną krainę zabawek i słodyczy.

A wszystko to w niezwykle barwnym przedstawieniu z muzyką Andrzeja Bogdała, w scenografii wykonanej na podstawie pomysłu Krzysztofa Kulisia przez Jacka Michalika,w pięknych kostiumach zaprojektowanych i uszytych przez Katarzynę Sikorę i Izabelę Wiatrak oraz z rekwizytami zaprojektowanymi i wykonanymi przez studentów nowosądeckiej PWSZ - Lidię Piechowicz - Staszczak, Irenę Kozłowską, Magdalenę Skoczeń, Leszka Staszczaka i Karola Szarka.

Poniżej: plakat zapowiadający spektakl: logo urodzin Nowego Sącza - 725 lat Nowego Sącza, 1292-2017; Grupa Teatralna CUDOKI-SZUROKI: Dziadek do orzechów; MOK - Miejski Ośrodek Kultury; nazwiska twórców spektaklu, występujących aktorów - nieczytelne

 Tekst i plakat z: https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/dziadek-do-orzechow-w-mok-juz-w-niedziele

 2017 23 05 2017 MOK