sadeczanin.info, 21/05/2022

Nowy Sącz świętuje razem ze studentami Państwowej Szkoły Zawodowej. To właśnie oni przejęli dzisiaj w południe z rąk prezydenta miasta Ludomira Handzla symboliczny klucz do bram miasta. Trwają Juwenalia 2022. To święto studenckiej braci.

Przebrana reprezentacja studenckiej braci wyruszyła w barwnym pochodzie ulicami miasta. Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przeszli spod dworca PKP ulicami Aleje Batorego, Aleje Wolności, Długosza, przeszli przez sądecki deptak na płytę rynku. Zachęcali przechodniów, aby się do nich przyłączyli.

Na płycie rynku przedstawicielowi studenckiego samorządu przewodniczemu Szymonowi Bochenkowi, wręczył symboliczny klucz do bram miasta. Potem rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebranie. Kto wygrał? Można zobaczyć na krótkim filmie.

To ich studenckie święto, które potrwa do niedzieli. Juwenalia 2022 to nie tylko przemarsz barwnego korowodu, ale także wiele innych atrakcji.

A pomysłowość studentów, jeśli chodzi o przebranie była dzisiaj naprawdę duża. W pochodzie maszerował Bob budowniczy, była rosła mysz i inne postaci.

- Cieszę się, że w końcu studencka brać może świętować – mówi Mariusz Cygnar, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu - Przez okres pandemii nie było, niestety takiej możliwości. Jak widać studenci są zwarci i gotowi, bo to ich święto. Oni są takim motorem napędowym dla miasta Nowego Sącza. Trzy i pół tysiąca studentów tworzy otoczkę kulturową tego miasta

- Po pandemii wracamy do normalności – powiedział Sądeczaninowi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. – Przez trzy dni studenci prestiżowej uczelni – Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej władają miastem. Uczy się w niej wielu studentów z Nowego Sącza i regionu. To ten czas studenckiej zabawy. Juwenalia. Ze spokojem przekazałem im klucz do bram miasta. Życzę młodym ludziom dobrej zabawy.

Pierwszy dzień Juwenaliów już za nami

21 maja 2022 r. (sobota)

  • 11-12 - Pochód w kierunku Ratusza Miasta Nowego Sącza spod Dworca PKP
  • 12 - Konkurs na najlepsze przebranie i przekazanie kluczy do Miasta Nowego Sącza przez Prezydenta Ludomira Handzla
  • 13:30-17 - Bieg o Puchar Rektora PWSZ w Nowym Sączu na kampusie dydaktyczno-sportowym PWSZ w Nowym Sączu
  • 18 - Początek wieczoru Stand-Up w Parku Strzeleckim
  • 20 - Wieczór w restauracji „STARE KINO” (ul. Pierwszej Brygady 2)

22 maja 2022 r. (niedziela)

  • 17 - Początek koncertów w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim
  • 17:20 - Występ zespołu „O.P.I.U.M." i gościnnie Jerzego Durala [ZIYO]
  • 18:30 - Występ Norbiego
  • 20 – WYSTĘP GWIAZDY WIECZORU - Gromee
  • 22:30 - Impreza studencka w klubie „BOHEMA” (ul. Rynek 13) na zasadach podobnych do piątkowych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. i film. IM.

https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/studenci-otrzymali-klucz-do-bram-miasta-nowego-sacza-juwenalia-2022-film