wstepZ okazji Międzynarodowego Dnia Poezji w dniu 21 marca 2016 roku w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu odbył się I Konkurs Recytacji Poezji Anglo - i Niemieckojęzycznej, w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza oraz okolicznych powiatów.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, a uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla komisji konkursowej, której przewodniczył znany i szanowany sądecki satyryk i poeta Andrzej Górszczyk.

W kategorii Poezji Anglojęzycznej I miejsce zdobyła Izabella Wilas z Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, II miejsce: Weronika Kasieczka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, III miejsce: Katarzyna Groń z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu. Wyróżnienie otrzymała Justyna Gorczyńska z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

W kategorii Poezji Niemieckojęzycznej I miejsce zdobyła Agnieszka Gorczowska z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, II miejsce: Katarzyna Seratowicz z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, III miejsce Monika Woźniak z Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.