wstep5225 września, jak zwykle w ostatni piątek września, odbyła się w naszej Uczelni Małopolska Noc Naukowców. PWSZ po raz kolejny był partnerem wydarzenia, które koordynuje Urząd Marszałkowski w Krakowie. Podczas 9. edycji tej popularnonaukowej imprezy można było osobiście stać się świadkiem i uczestnikiem pokazów, prezentacji, warsztatów, laboratoriów i wykładów. Uczestnicy, mimo deszczowej aury, dopisali bardzo licznie.
W tym roku wydarzenie miało miejsce w dwóch lokalizacjach, w Kampusie przy Instytutu Kultury Fizycznej i Instytutu Zdrowia oraz w Instytucie Technicznym i obejmowało aż 67 punktów programu. W prace nad „nocą” zaangażowało się ponad 70 nauczycieli akademickich i pracowników administracji oraz kilkunastu pracowników obsługi i wielu studentów.

Dziękujemy instytucjom, które włączyły się do współpracy. Wśród nich tradycyjnie znalazł się Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, który podjął się przeprowadzenia warsztatów z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po raz kolejny w organizację włączyła się także Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu oraz Wydawnictwo EPIDEIXIS z Krakowa, a także Firma Hobbity z Nowego Sącza, które zaproponowały gry i łamigłówki edukacyjne cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem. Imprezą towarzyszącą była gra terenowa dla dzieci i młodzieży, która wymagała sporego wysiłku fizycznego i umysłowego, ale sprawiła radość i satysfakcję wszystkim jej uczestnikom.

W programie znalazło się także miejsce na zademonstrowanie efektów pracy inżynierskiej studentów z Instytutu Technicznego. Grzegorz Maciaś i Krzysztof Król pokazali Modułowy projekt lekkiego pojazdu wyczynowego do jazdy w terenie „buggy”.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz instytucjom wspierającym Małopolską Noc Naukowców w naszej Uczelni. Zapraszamy ponownie za rok.