Marcin Pietruch zbudował korpus gitary elektrycznej. Na obronie magisterki zagrał na piątkę
Student kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Nauk Inżynieryjnych ANS Marcin Pietruch wybrał bardzo oryginalny temat pracy magisterskiej. Najpierw własnoręcznie wykonał z drewna orzecha włoskiego korpus gitary elektrycznej typu Stratocaster, a następnie przeprowadził badania pod względem tłumienia i przenoszenia drgań z podobną gitarą produkcji Ibanez z drewna jesionowego.

Od lat na Wydziale Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (do niedawna Instytucie Technicznym PWSZ) studenci Zarządzania i inżynierii produkcji oraz Mechatroniki realizują niebanalne prace dyplomowe. W ramach obrony tytułu inżyniera czy magistra prezentują osobiście skonstruowane pojazdy terenowe, pneumatyczne układy zawieszenia czy udoskonalone podzespoły do maszyn. W czerwcu tego roku Mateusz Górszczyk, student Mechatroniki, zdobył tytuł inżyniera dzięki nietypowej pracy: przeniósł napęd elektryczny do motocykla crossowego. Nie tylko napisał pracę i przygotował prezentację multimedialną, ale także zaprezentował swój pojazd komisji egzaminacyjnej. O jego nietypowej pracy informowały wówczas media w całej Polsce.
Teraz nietuzinkową pracę magisterską na kierunku Zarządzenie i inżynieria produkcji (grupa zajęć specjalizacyjnych: Technologie produkcji i eksploatacja systemów technicznych) pod kierunkiem dr. hab. inż. Andrzeja Ryniewicza (prof. ANS) przygotował pasjonat gry na gitarze Marcin Pietruch. Jej temat to „Analiza procesu produkcji korpusu gitary elektrycznej”.
Początkowo własnoręczna budowa gitary elektrycznej i badania nad nią miały być tematem pracy inżynierskiej, ale przedsięwzięcie okazało się zbyt czasochłonne dla Marcina i musiało poczekać aż do magisterium. Skąd taki pomysł na pracę dyplomową?
- Mam wiele gitar, ale zawsze chciałem mieć taką wykonaną przez siebie. Mój tata był stolarzem i mam do dyspozycji zakład stolarski z narzędziami oraz drewno. Przy wykonaniu korpusu zdecydowałem się na orzech włoski. To średniej twardości, łatwo obrabialne drewno – zaznacza Marcin Pietruch.

Jako wzór Marcinowi posłużyła mu gitara elektryczna typu Stratocaster japońskiej marki Ibanez, wykonana z drewna jesionowego. Dodatkowym elementem pracy magisterskiej było przeprowadzenie badań. Polegały one na zmierzeniu oraz przeanalizowaniu częstotliwości drgań korpusu gitary, za pomocą czujnika wibracji z membraną piezoelektryczną, podłączoną do oscyloskopu, która została zamontowana bezpośrednio na korpusie gitary, i porównaniu tych częstotliwości z gitarą seryjnie produkowaną przez firmę Ibanez (wykonaną z drewna jesionowego).
- Badania te miały na celu sprawdzenie w jaki sposób rozchodzą się drgania korpusu podczas uderzenia w strunę gitary oraz jaki wpływ ma gatunek drewna na brzmienie gitary – dodaje Marcin.
Jak wypadły pomiary?
W przypadku tłumienia drgań lepiej zachowywał się jesionowy korpus Ibaneza, ale w przypadku pasma przenoszenia drgań lepiej wypadała gitara z własnoręcznie zrobionym korpusem.
Marcin Pietruch obronił pracę na piątkę i już zapowiada, że własnoręcznie wykona gryf do swojego orzechowego Stratocastera.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=620#sigProIdb6be6ab233
- Odsłony: 1705
Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół nr 4 w Nowym Sączu. „Kolejówka” z patronatem naukowym ANS
Jego Magnificencja dr hab. inż. Mariusz Cygnar (prof. ANS), Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz mgr Zenon Ćwik, Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu podpisali porozumienie o współpracy.
Do kręgu szkół, instytucji i przedsiębiorstw współpracujących z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dołączył Zespół Szkół nr 4 w Nowym Sączu, popularnie zwany „Kolejówką”. Porozumienie w tym zakresie podpisali: JM dr hab. inż. Mariusz Cygnar (prof. ANS), Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz mgr Zenon Ćwik, Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu.
- Głównym celem Porozumienia jest podnoszenie jakości kształcenia młodzieży oraz zachęcanie jej do kontynuowania nauki na poziomie wyższym. Nasza Uczelnia umożliwi uczniom oraz nauczycielom Zespołu Szkół nr 4 uczestnictwo w konferencjach naukowych, sesjach studenckich kół naukowych, wykładach otwartych, a także w imprezach sportowych i kulturalnych – zaznacza Rektor Mariusz Cygnar.
Dodatkowo w ramach Porozumienia kadra naukowa i studenci będą mieć możliwość: prowadzenia wspólnych badań naukowych, wspierania pozyskiwania danych niezbędnych do studenckich prac dyplomowych oraz wspieranie praktyk studenckich. Obie jednostki będą również promowali wspólne działania, m.in. na swoich stronach internetowych, w mediach społecznościowych oraz w środkach masowego przekazu.
- Odsłony: 1824
ANS wspólnie z Policją i Stowarzyszeniem IPA: Konferencja „Wyzwania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – aspekty prawne i społeczne”
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wspólnie z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji – IPA region Nowy Sącz była organizatorem Międzynarodowej Konferencji „Wyzwania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – aspekty prawne i społeczne”. W Auli im. Prof. Andrzeja Bałandy w dwóch blokach tematycznych wygłoszone zostało siedem interesujących wykładów, które znajdą się również w pokonferencyjnej monografii przygotowanej przez uczelniane wydawnictwo.
- Celem naszej konferencji jest podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, wymiana doświadczeń, próba wskazania nowych kierunków istotnych do wyeliminowania zagrożeń w ruchu drogowym oraz dyskusja nad aktualnymi problemami występującymi w komunikacji – zaznaczył podczas otwarcia wydarzenia insp. dr Krzysztof Dymura, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu.
W swoich wystąpieniach zaproszeni prelegenci omówili zagadnienia dotyczące: zagrożeń występujących w poruszaniu się po drogach, kształtowania właściwych warunków ruchu drogowego w zakresie budowy i utrzymania infrastruktury drogowej, podniesienia poziomu kultury jazdy, a także oddziaływania na młodych uczestników ruchu drogowego poprzez ich edukację od najmłodszych lat. Referaty obejmowały dwa bloki tematyczne: Działania służb i instytucji na rzecz bezpieczeństwa na drogach oraz Bezpieczeństwo ruchu drogowego – działania prewencyjne.
Organizatorami konferencji byli: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – IPA region Nowy Sącz oraz Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
- Nasza dobra współpraca z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu trwa od wielu lat, a teraz dodatkowo wspólnie po raz drugi przygotowaliśmy międzynarodową konferencję naukową, z której referaty znajdą się w wydanej przez naszą uczelnię monografii. W ofercie naszych studiów mamy dwa kierunki ściśle związane z tematyką zorganizowanego seminarium. To Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Transport i logistyka – zaznaczył podczas konferencji prasowej dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS, Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Konferencja została objęta patronatem honorowy przez:
- nadinsp. Michała Ledziona Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie
- Łukasza Smółkę Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, Przewodniczącego Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
- Ludomira Handzla Prezydenta Miasta Nowego Sącza
- Marka Kwiatkowskiego Starostę Nowosądeckiego.
Patronat naukowy nad konferencją objęli:
- dr hab. Mariusz Cygnar, prof. ANS - Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
- insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu
- insp. dr Dariusz Stachelek – Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi
- prokurator dr Piotr Kosmaty – Zastępca Rzecznika Prasowego w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie
- dr hab. med. Jarosław Woroń Kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Collegium Medicum UJ w Krakowie
- dr n. o zdr. Marcin Mikos Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie
- dr Joanna Kosiniak - Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
- dr hab. inż. Marian Żuber, prof. ANS - członek Rady Instytutu Kultury Fizycznej Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja działań Policji, Ośrodka Doskonalenia Jazdy Moto Park Kraków oraz Wystawa Fundacji Dorastaj z Nami „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant a dla mnie tata”.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=620#sigProId052f0d5090
- Odsłony: 1459
Nauka i integracja. XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych w Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
W środę 15 listopada na Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbyło się XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych pn. „Gospodarka-społeczeństwo-środowisko. Gdzie jesteśmy i dokąd prowadzą nas zmiany?” Do Nowego Sącza na dwa dni zawitali studenci z całej Polski nie tylko, aby wygłosić swoje referaty, ale także, aby uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych, w tym w wycieczce w Beskid Sądecki.
Tradycją Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu jest angażowanie studentów zrzeszonych w kołach naukowych w działalność badawczą. Na co dzień pod profesorską i doktorską opieką działają tu: Koło Naukowe Rozwoju Regionalnego, Koło Naukowe „Marketer”, Akademickie Koło Turystyczne „Kuklik”, Koło Naukowe E-administracja „Zjednoczenie”, Dziennikarskie Koło Naukowe oraz Koło Naukowe Rachunkowości „Akredytywa”. Zwieńczeniem tych wysiłków jest m.in. organizacja ogólnopolskiego sympozjum naukowego. Te przygotowano już po raz osiemnasty (warto wspomnieć, że pierwsze odbyło się już w 2002 roku).
Podczas pięciu sesji, z których składała się ogólnopolska konferencja pn. „Gospodarka-społeczeństwo-środowisko. Gdzie jesteśmy i dokąd prowadzą nas zmiany?”, usłyszeliśmy aż 24 referaty i prezentacje multimedialne przygotowane przez studentów i doktorantów z kilku ośrodków akademickich.
- Tematyka naszego sympozjum jest bardzo szeroka to: gospodarka, społeczeństwo, środowisko, co w pewien sposób odzwierciedla spektrum kierunków na naszym wydziale: ekonomię, zarządzenie i administrację – tłumaczy prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz, dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych.
Organizatorów cieszyło duże zainteresowanie sądecką konferencją.
- Udało nam się zaprosić aż 34 studentów wraz z opiekunami naukowymi. To m.in.: Politechnika Warszawska, Politechnika Białostocka, Politechnika Częstochowska, Akademia Górnośląska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Nauk Stosowanych w Skierniewicach – wylicza dr Marek Reichel, opiekun naukowy wydarzenia.
Sympozjum było również okazją do zwiedzania wybranych zakątków Sądecczyzny i integracji studentów z różnych ośrodków akademickich, uczestniczących w wydarzeniu.
XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych pn. „Gospodarka-społeczeństwo-środowisko. Gdzie jesteśmy i dokąd prowadzą nas zmiany?” przygotowały koła naukowe działające na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS. Organizatorzy składają podziękowania sponsorom: Uzdrowisku Krynica-Żegiestów oraz Hucie Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak sp. z o.o.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=620#sigProId26f34e3fa6
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=620#sigProId4f980e603d
- Odsłony: 1799
„NASZA PLANETA – NASZE ŻYCIE – DODAJMY IM SMAKU” – 137. Sądeckie Konwersatorium Naukowe
W piątek 10 listopada 2023 r. w auli Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie odbyło się 137. Sądeckie Konwersatorium Naukowe pt. „NASZA PLANETA – NASZE ŻYCIE – DODAJMY IM SMAKU”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Koło Naukowe Dietetyków, działające w strukturach Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Koło Polskiego Klubu Ekologicznego w Krynicy Zdroju.

Konwersatorium otworzyła Prorektor ds. studenckich i kształcenia ANS dr n. o zdr. Halina Potok, która zwróciła uwagę na istotność i aktualność tematu będącego przedmiotem wydarzenia. Jako pierwszy głos zabrał mgr inż. Tomasz Szczotka, Prezes Koła Polskiego Klubu Ekologicznego w Krynicy Zdroju oraz inicjator i realizator szeregu akcji i projektów ekologicznych, który przedstawił zakres działania oraz liczne osiągnięcia Koła.
Kolejnym prezentowanym wykładem było wystąpienie mgr Marii Staniszewskiej, wieloletniej Prezeski Polskiego Klubu Ekologicznego, której zainteresowania zawodowe koncentrują się na rolnictwie i produkcji żywności w kontekście zanieczyszczenia wody i utraty różnorodności biologicznej. Pani magister przedstawiła wykład pt. „Nasza nieograniczona konsumpcja a wylesienia w krajach Globalnego Południa”.
Podczas wydarzenie mieliśmy również przyjemność wysłuchania wykładu dr inż. Natalii Żurek reprezentującej Zakład Ogólnej Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pani doktor jest autorką licznych publikacji w prestiżowych czasopismach naukowych dotyczących m.in. wpływu związków pochodzenia roślinnego na żywotność, zmian morfologicznych i mechanizmów śmierci komórek nowotworowych. Pani doktor wygłosiła wykład gościnny pt. „Świat bez oleju palmowego”, który przybliżył uczestnikom skalę problemu związanego z uprawą palmy olejowej popartą aktualną wiedza naukową.
Ostatnim wystąpieniem w programie 137. Konwersatorium był wykład studentek Koła Naukowego Dietetyków w Nowym Sączu. Alicja Mysza, Martyna Kuźlak oraz Kinga Janicka przestawiły prezentację pt. „Olej palmowy- wybrane aspekty dietetyczne”, która skoncentrowana była na wpływie oleju palmowego na zdrowie.
Na zakończenie 137. Sądeckiego Konwersatorium Naukowego głos zabrała Prodziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Pani dr n. o zdr. Urszula Cisoń-Apanasewicz, która skierowała podziękowania dla uczestników wydarzenia oraz wręczyła pamiątkowe podziękowania.
Istotnym etapem piątkowego wydarzenia była również prezentacja nowoczesnej bazy dydaktycznej Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników. Dr n. o zdr. Urszula Cisoń-Apanasewicz zaprezentowała uczestnikom Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, w skład, którego wchodzą sale ćwiczeń, pozwalające na prowadzenie zajęć metodą symulacji medycznej niskiej, pośredniej i wysokiej wierności. Goście uczestniczyli również w prelekcji prowadzonej przez dr n. o zdr. Iwonę Zaczyk, która prezentowała stół anatomiczny wraz z możliwościami jego zastosowania podczas edukacji studentów. Koło Naukowe Dietetyków prowadziło analizę składu ciała z wykorzystaniem metody bioimpedancji elektrycznej, w trakcie której można było skorzystać z porad dietetycznych prowadzonych pod okiem mgr Iwony Migacz-Bodziony. Studenci Kierunku Ratownictwo medyczne prezentowali dostępną w strukturach Wydziału karetkę oraz postępowanie ratownicze w przypadku nagłego zatrzymania funkcji życiowych- opiekę merytoryczną sprawowała mgr Stanisława Drzyzga.
Zorganizowane przez Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu w Nowym Sączu Konwersatorium zgromadziło wielu słuchaczy, wśród których znaleźli się członkowie Polskiego Klubu Ekologicznego z Krynicy-Zdroju, członkowie Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju, Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Nowym Sączu oraz społeczność akademicka.
Władze Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu serdecznie dziękują społeczności akademickiej za zaangażowanie oraz organizację wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się mgr. inż. Markowi Zborowskiemu za bardzo duże zaangażowanie w profesjonalna organizację tego wydarzenia.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=620#sigProId808f1ee07b
- Odsłony: 1607
Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Pedagogicznych pn. "NEFORMÁLNYM VZDELÁVANÍM KU ZVYŠOVANIU KOMPETENCIÍ BUDÚCICH UČITEĽOV"
W dniu 07.11.2023 r. członkowie Koła Naukowego Pedagogów: Łucja Wardęga, Wiktoria Łukasik, Maria Morańda-Myśliwiec i Hanna Osika wraz z opiekunem koła dr hab. Zdzisławą Zacłoną, prof. ANS wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Pedagogicznych pn.: "NEFORMÁLNYM VZDELÁVANÍM KU ZVYŠOVANIU KOMPETENCIÍ BUDÚCICH UČITEĽOV". Organizatorami byli wykładowcy i studenci Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Preszowskiego w Preszowie.
Wydarzenie zapoczątkowane zostało powitaniem uczestników przez Panią prof. Renatę Bernatovą prodziekana Wydziału i Panią dr Hedvigę Haficovą opiekuna naukowego Koła Pedagogicznego. Obrady rozpoczęły się częścią teoretyczną dotyczącą aspektów organizacyjnych wydarzeń okolicznościowych i edukacyjnych prowadzonych w ramach działalności akademickiej. Po przedstawieniu zadań, jakie stoją przed organizatorami wydarzeń edukacyjnych przedstawiono przykładowy projekt organizacji Dnia Wydziału. Następnym etapem konferencji była dyskusja na temat celów, szans i możliwości oraz słabych stron i zagrożeń organizacji wydarzeń edukacyjnych w pomieszczeniach zamkniętych i z wykorzystaniem walorów środowiska lokalnego. Ważnym aspektem była również wymiana doświadczeń w organizowaniu podobnych wydarzeń przez studentki obu uczelni. Po dyskusji przyszła kolej na część praktyczną.
Zadaniem studentek było przygotowanie planu Dnia Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki na podstawie wiedzy i doświadczeń, które nabyły podczas udziału w wydarzeniu. Projekt zakładał organizację zajęć dla studentów pierwszych roczników zarówno w plenerze, jak i na Wydziale wykorzystując do tego formy pracy grupowej. Projektowi przyświecał cel podnoszenia kompetencji przyszłych nauczycieli i wykorzystywanie umiejętności w praktycznych działaniach oraz integracji społeczności akademickiej.
Plan podobnego wydarzenia adaptując go na grunt Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zakładał wizytę studentów w Miasteczku
i Przedszkolu Galicyjskim, turniej układania puzzli, turniej "Jeden z pięciu", rozpoznawanie położenia różnych przedmiotów w przestrzeni Wydziału i nagranie krótkich spotów reklamujących poszczególne kierunki studiów.
Po części praktycznej studentki miały możliwość bezpośredniej obserwacji realizacji wydarzenia edukacyjnego, jakim był Dzień Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Preszowskiego w Preszowie.
Studentki udały się do Wieży Wodnej (Vodárenská veža), gdzie wspomagały organizatorki w prowadzeniu ćwiczeń dla grup, które uczestniczyły w tym wydarzeniu. Kolejnym zadaniem, którego wykonanie nadzorowały była budowa konia, który symbolizuje fakt, że w dawnym Preszowie znajdowały się królewskie stadniny koni, a Preszowianie zwykli siebie nazywać koniarzami. Później w budynku wydziału odbyła się projekcja oskarowych filmów krótkometrażowych w specjalnie przygotowanej herbaciarni. Studentki poznały poszczególne etapy organizacji zajęć z wykorzystaniem elementów aromaterapii i filmoterapii.
Wydarzenie kończyło podsumowanie pracy uczestników podczas całego dnia aktywności przygotowanych przez studentów i wykładowców Uniwersytetu Preszowskiego oraz wręczenie stosownych certyfikatów. Udział w tym wydarzeniu jest jednym z wielu działań w zakresie współpracy międzynarodowej studentów i wykładowców Uniwersytetu Preszowskiego w Preszowie i Akademii Nauk Stosowanych Wydziału Nauk Społecznych w Nowym Sączu.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=620#sigProId32734dbcc4
- Odsłony: 1351
Trwa nabór wniosków w sprawie finansowania prac badawczych
Zgodnie z Regulaminem określającym zasady i warunki prowadzenia prac badawczych przez nauczycieli akademickich w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, stanowiącym załącznik do Uchwały nr 4/2023 Senatu ANS w Nowym Sączu z dnia 17 lutego 2023 r., wyznacza się termin naboru wniosków w sprawie finansowania prac badawczych na dzień 20 listopada 2023 r.
Wnioski, zaopiniowane uprzednio przez Radę Wydziału, należy składać na dzienniku podawczym w rektoracie z adnotacją „Dział nauki i rozwoju”.

- Odsłony: 5805
NOWE TERMINY W LISTOPADZIE! - BEZPŁATNA ANALIZA SKŁADU CIAŁA STUDENTÓW ANS W NOWYM SĄCZU
Serdecznie zapraszamy Studentów Akademii Nauk Stosowanych na bezpłatną analizę składu ciała metodą impedancji bioelektrycznej (Bioelectrical Impedance Analysis - BIA). Badania realizowane są w ramach projektu badawczego Nr DNR.501-3/23 dofinansowanego przez Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Projekt uzyskał pozytywną opinię Komisji Bioetycznej OIL w Krakowie (opinia nr: 174/KBL/OIL/2023).
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYMI TERMINAMI ANALIZY W LISTOPADZIE 2023!
Szczegóły na plakacie.
P.S. Serdecznie dziękujemy Studentom, którzy już wzięli udział w projekcie!
Serdecznie Zapraszamy!

- Odsłony: 1321
Pani Monika Ogórek studentka Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpeczeńtwie zwyciężczynią kwalifikacji indywidualnej U23 ,66 Trofeo Vanoni’’
W dniu 22.10.2023r we Włoskim miasteczku Morbengno odbyły się zawody międzynarodowe ,,66 Trofeo Vanoni’’ na których Polskę reprezentowała Pani Monika Ogórek (Studentka I roku kierunku Wychowanie fizyczne). Bieg odbywał się w terenie na dystansie 5km. Pani Monika zwyciężyła w kwalifikacji indywidualnej U23 pokonując między innymi Szkotki, Włoszki czy Francuzki. W sztafecie z inną zawodniczką uplasowały się w top dziesiątce zajmując 8 miejsce na 53 sztafety. Gratulujemy
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci?start=620#sigProId41fb267584
- Odsłony: 1399
137. Konwersatorium Naukowe „NASZA PLANETA-NASZE ŻYCIE-DODAJMY IM SMAKU"
Już 10 listopada o godz. 10:00 zapraszamy na 137. Konwersatorium Naukowe „NASZA PLANETA-NASZE ŻYCIE-DODAJMY IM SMAKU”
AULA Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
Kampus Dydaktyczno-Sportowy ANS w Nowym Sączu
ul. Kościuszki 2 G


- Odsłony: 1319



